Opublikowano Friday, 08 February 2019 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 9 to post “(Polski) Co robić, gdy sąsiad zagraca klatkę schodową?”

 1. avatar Gregory napisał(a):
  8 February 2019 o godz. 06:13 PM

  Bardzo trudna kwestia do rozstrzygnięcia. Ze zdroworozsądkowego podejścia wynika, że klatka schodowa to również droga ewakuacyjne, ciąg komunikacyjny przez który bez problemu powinniśmy się poruszać. Z drugiej, tej praktyczniejszej strony co mają powiedzieć rodziny z małymi dziećmi gdzie rowerek, wózek, zabawki, zabierają sporo miejsca i większość rodziców jest zmuszona trzymać te rzeczy na korytarzu.

 2. avatar Słowian napisał(a):
  8 February 2019 o godz. 09:42 PM

  U mnie w bloku na korytarzu jest wystawiony karton do którego lokatorzy mieszkający w tymże lokalu wkładają słoiki! Jak już się napełni to znoszą go do bagażnika do auta na blachach ze Zgierza! Czaicie? Wozić słoiki z Wawy do Zgierza? Muszą być potem napełnianie naprawdę cennym towarem…

 3. avatar Izabella napisał(a):
  8 February 2019 o godz. 11:25 PM

  Często robię zakupy mojej babci. Za każdym razem trochę tych siatek mam. I najgorsze w tym wszystkim jest to że wchodząc do niej na klatkę, robię slalom gigant. Korytarzowy układ mieszkań. Babcia mieszka na samym końcu. Stary blok, pełen starych ludzi. I te wszystkie ludzie wystawiają na korytarz co się da. I nie wiadomo czy to na wyrzucenie jest, czy na wieczne przetrzymanie.

 4. avatar Zofia napisał(a):
  9 February 2019 o godz. 04:10 PM

  A czy nadmierne obsadzanie kwiatami klatki schodowej można uznać za zagracanie? Mamy taką jedną nawiedzoną na klatce, która co jakiś czas wynosi od siebie kwiaty i stawia je na parapetach, podłodze. Co więcej, ona je aranżuje, bawi się we florystkę, potrafi je przekładać po kilka razy dziennie.

 5. avatar Wais napisał(a):
  10 February 2019 o godz. 07:39 AM

  Sąsiedzi powinni się nawzajem pilnować i upominać. Jeżeli będziemy akceptować takie zachowania staną się one powszechne.

 6. avatar e-dekoracje.com.pl napisał(a):
  12 February 2019 o godz. 11:41 AM

  Bardzo przydatny i niezwykle ważny artykuł. Każdy z nas zna taki przypadek, kiedy sąsiad decyduje się kilka rzeczy wynieść na korytarz. Z codziennego punktu widzenia – jeśli nie zagraca to zbytnio korytarza i można przejść – teoretycznie jest ok, ale co w przypadku pożaru? Wtedy, tak jak zostało wspomniane w artykule, zachowujemy się inaczej, widoczność się zmniejsza, chcemy jak najszybciej się wydostać. To śmiertelna pułapka.

 7. avatar Bosski napisał(a):
  12 February 2019 o godz. 01:36 PM

  Mnie wkurzają ludzie co śmieci za drzwi wieczorem wystawiają, a wynoszą je dopiero rano jak do pracy idą. Przez to dziwny zapach się utrzymuje na klatce, aż niemiło.

 8. avatar Olga napisał(a):
  17 February 2019 o godz. 12:24 PM

  Zazwyczaj klatki schodowe są zagracane rzeczami, które zawadzaja w mieszkaniach, czyli śmieciami. Tylko niektorym brak odwagi aby je po prostu wyrzucić.

 9. avatar Batory napisał(a):
  19 February 2019 o godz. 01:07 PM

  Korytarz w bloku to nie rupieciarnia. Ale czasami mieszkańcy nie mają wyboru. Brak komórki lokatorskiej, rowerowni czy wózkarni zmusza ich do pozostawania wielkich gabarytów na korytarzu. Taki rower czy wózek potrafi zająć cały przedpokój.

Leave comment