Opublikowano Friday, 18 September 2015 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 14 to post “(Polski) I stała się jasność – światło w aranżacji wnętrz”

 1. avatar Margaret napisał(a):
  18 September 2015 o godz. 02:46 PM

  Bardzo ciekawe wnętrze – nie sądziłam, że w jednym wnętrzu można umieścić tak wiele rodzai oświetlenia. Na dodatek wszystko jest spójne. Ukłony dla osoby, która projektowała oświetlenie.

 2. avatar Magda napisał(a):
  21 October 2015 o godz. 10:04 AM

  Niektóre oprawy świetlne potrafią robić wrażenie. Dodatkowo połączone z odpowiednia fakturą powierzchni na które pada światło – to dopiero efekt. Po okresie, kiedy to panowało jedno główne oświetlenie, teraz można zaszaleć.

 3. avatar Ala napisał(a):
  30 October 2015 o godz. 10:52 PM

  Szczerze powiem, że jak myślę, że w domu rodziców były tylko żyrandole z 6 żarówkami w każdym to myślę jak my daliśmy radę hihi. Tak naprawdę uwielbiam zabawę światłem a za kuchnię z ostatniego zdjęcia oddałabym wiele :). Już sobie wyobrażam to oświetlenie nocą. Ja mam tylko małe halogenki a i tak wygląda to super. Ktoś i miał pomysł nie da się ukryć.

 4. avatar Grażyna napisał(a):
  31 October 2015 o godz. 08:53 PM

  Teraz przy tak ogromnym wyborze można stworzyć wspaniałą grę światłem i wszystko się prezentuje wręcz doskonale. Małe światełka nad półką z książkami, wiszące długie lampy nad stołem jadalnym. Po czasie gdzie wszędzie wisiały żyrandole z kilkunastoma żarówkami w każdym pokoju to naprawdę ciekawa odmiana.

 5. avatar Ewa Kozak napisał(a):
  2 November 2015 o godz. 05:24 PM

  Uwielbiam wiszące “żyrandole” nad stołem w jadalni, coś z serii tych lam wiszących nad blatem przedstawionych tu na zdjęciu. Świetnie się to prezentuje i daje naprawdę ciekawy efekt.

 6. avatar Krzysztof napisał(a):
  3 November 2015 o godz. 08:45 PM

  Oświetlenie ledowe to oświetlenie przyszłości, żarówki telewizory itd. Jest oszczędność i niepowtarzalny efekt. W artykule ktoś wspomniał o oświetleniu schodów i powiem, że zrobiliśmy tak na Boże narodzenie wyglądało świetnie a dzieci szalały zwłaszcza gdy było ciemno tak, że polecam zachwyty murowane.

 7. avatar Karolina napisał(a):
  4 November 2015 o godz. 07:46 PM

  Wszelkie małe lampeczki wmontowane w sufit, czy pod szafkami a nawet oświetlenie w ścianach wygląda naprawdę super. A lampy polecane w artykule to rewelacja. Oryginalnie i to dość ale jeśli w naszych mieszkaniach można wprowadzić trochę ekstrawagancji to czemu nie zwłaszcza, że wygląda to naprawdę dobrze.

 8. avatar Lilka napisał(a):
  4 November 2015 o godz. 11:06 PM

  Światło to podstawa w domu. Dzieci mają miejsce do nauki, bez lampki ani rusz . Dorośli przy łóżku mogą poczytać gdy jest nocna lampka. Goście spokojnie zasiąść przy oświetlonym stole. Ta gra świateł w różnych częściach domu jest niesamowita. Każde pomieszczenie ma swój klimat. Swoją drogą “żyrandol” przy oknie balkonowym jest fantastyczny.

 9. avatar Basia napisał(a):
  6 November 2015 o godz. 10:01 PM

  Uwielbiam lampki, kinkiety i żyrandole wszelakie. W domu mamy żyrandol główny, w każdym pokoju coś wiszącego na ścianie oraz stojącego na podłodze. Korzystam ze wszystkich rodzajów oświetlenia bo lubię to grę świateł w pokojach zwłaszcza wieczorem. Ostatnie zdjęcie jest naprawdę świetne. Już widzę nocą jak prezentują się te oświetlone kolory na ścianie naprawdę świetny pomysł.

 10. avatar Dawid napisał(a):
  6 November 2015 o godz. 10:24 PM

  Oczywiste jest, że w każdym pomieszczeniu jest inny żyrandol , dzięki czemu każde źródło światłą w domu jest różne. Jednak w jednym pomieszczeniu zrobić różne oryginalne oświetlenie, które ze sobą współgra to już jest nie lada wyczyn. Tu przedstawiono ciekawe rozwiązania ale też oryginalne pomysły. Szczerze powiem, że ten żyrandol z salonu jest interesujący ale czym sam bym się na niego zdecydował…nie jestem przekonany, że taka ekstrawagancja jest w moim stylu. A Wam jak się podoba?

 11. avatar Tomasz napisał(a):
  7 November 2015 o godz. 09:57 AM

  Uważam, że wspomniane w artykule oświetlenie led jest doskonałym pomysłem. Co prawda początkowo koszt jest może i wysoki ale jeśli zainwestujemy to na pewno nie będziemy tego żałować i to co najmniej z dwóch powodów. Pierwszy to efekt a drugi to obniżenie rachunku bo różnica na pewno się pojawi. Świetnie wygląda właśnie na schodach czy w szafeczkach w pokojach dzieci no i w kuchni nad blatami ale poza to oczywiście nadaje się wszędzie.

 12. avatar Janina napisał(a):
  24 August 2017 o godz. 01:52 PM

  Bardzo przydatny wpis. Ja zawsze planuję oświetlenie biorąc pod uwagę, jak dużo światła naturalnego wpada do konkretnego pomieszczenia. Poza tym zastanawiam się, które lampy, jakie funkcje będą u mnie spełniać. W ten sposób znacznie łatwiej dokonać dobrego wyboru.

 13. avatar Martyna Malinska napisał(a):
  31 October 2017 o godz. 11:27 AM

  Światło jest bardzo ważne w aranżacji wnętrz i nie ma nawet co na ten temat dyskutować. Można stworzyć świetną atmosferę, odpowiednio dobranym oświetleniem.

 14. avatar Bartek napisał(a):
  2 November 2017 o godz. 11:04 AM

  Oświetlenie led jest świetnym rozwiązaniem, ale warto trzeba pamiętać o kilku rzeczach zanim postanowimy je kupić. Po pierwsze musimy wybrać takie żarówki, które mają jak najwięcej lumenów – najlepiej 1300-1800 lm. Bo lepiej jest mieć jedną żarówkę, która świetnie oświetli dane pomieszczenie niż 3 żarówki, gdzie nie dość, że musimy kupić żyrandol to na dodatek większa liczbę żarówek. Po drugie chcąc kupić taśmy led warto kupić je od razu z profilami aluminiowymi. Dlatego, że zabezpieczmy taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również kurzem ale innymi czynnikami.Takie profile zazwyczaj montuje się w dowolnym miejscu, które świetnie można aranżować w salonie lub w łazience. Po trzecie oświetlenie led początkowo przy zakupie będzie droższe, to w późniejszej konsekwencji takie oświetlenie jest zdecydowanie tańsze ze względu na zużycie prądu.

Leave comment