Opublikowano Friday, 22 December 2017 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 11 to post “(Polski) Podano to stołu, czyli stół w aranżacji wnętrz”

 1. avatar mistletoe napisał(a):
  22 December 2017 o godz. 08:46 PM

  Nie da się ukryć, że stół to najważniejsze miejsce podczas świąt. Myśl się o nim długo przed świętami. Ile osób się przy nim zmieści? Jak go ustroić? Kto gdzie usiądzie? Nie ma świąt bez stołu. Tak jak nie ma świąt bez rodziny.

 2. avatar Leon napisał(a):
  23 December 2017 o godz. 07:59 AM

  Wydaje się, że stół jest najbardziej oczywistym meblem w domu. Nic bardziej mylnego. Tylko, że stół nie pełni tylko praktycznej roli, ale odgrywa ważną rolę w budowaniu bliskich relacji i stosunków w rodzinie. To wspólna przestrzeń wszystkich domowników, gdzie zostaje zaspokojony nie tylko głód fizyczny ale psychiczny – potrzeba bliskości, wymiana myśli.

 3. avatar Phil napisał(a):
  23 December 2017 o godz. 08:01 PM

  Ostatnio wymieniłem stół kwadratowy na okrągły i dostrzegam same zalety. Pomieszczenie stało się bardziej ergonomiczne, nie uderzam udami o kanty, mieści się przy nim więcej krzeseł, a co najważniejsze siedząc przy nim z rodziną jesteśmy zwróceni do siebie twarzami a nie profilami. Niby taka błaha sprawa, a jak istotna. Zdecydowanie lepiej nam się rozmawia.

 4. avatar tekla napisał(a):
  23 December 2017 o godz. 10:36 PM

  Odradzam stoły szklane. W jadalni kompletnie się nie sprawdzają. Jako stolik kawowy albo ława w salonie tak. A dlaczego? Otóż wszystko widać. Kto jak nogi ma ułożone, kto kogo głaszcze po kolanie i jeszcze te zarysowania i odbarwienia od gorących naczyń. Wszystko to rozprasza. Próbowałam kłaść na nim obrus, ale wszystko się ślizga i zamiast być praktycznie jest przeciwnie.

 5. avatar Zocha napisał(a):
  25 December 2017 o godz. 10:21 AM

  Stół z drugiego zdjęcia licząc od dołu artykułu wydaje się taki domowy. Może to kwestia jego wielkości, światła odbijającego się od szklanego blatu albo tych kolorowych krzeseł. Aż chce się zaprosić znajomych i urządzić wspólną kolację. Nie ma porównania do stołu ze środkowego zdjęcia, który wydaje się chłodny i surowy, jak gdyby nie toczyło się przy nim życie rodzinne. I te proporcje, straszenie masywny ten stół.

 6. avatar sussudio napisał(a):
  25 December 2017 o godz. 11:07 AM

  Zgadzam się z @Zocha, stół ze środkowego zdjęcia taki masywny i chłodny. Jeszcze te krzesła z elementami metalu i szara tapicerka. Wieje chłodem. Po stole od razu widać jaka atmosfera panuje w domu.

 7. avatar jajo czy kura napisał(a):
  26 December 2017 o godz. 03:13 PM

  Dziecko zapytane przez ojca "Co to jest rodzina?" odpowiedziało "Kiedy siedzimy przy stole i jemy obiad". Z tej krótkiej anegdoty można wywnioskować, że stół stanowi najważniejsze miejsce w domu. Nie telewizor czy kanapa na której skupia się cała rodzina wieczorem na film.

 8. avatar violet napisał(a):
  26 December 2017 o godz. 03:44 PM

  @jajo czy kura Bardzo ładnie powiedziane. Rodzina jest wtedy gdy się jest razem. A stół sprzyja takim okazjom. I to nawet przy takich zwykłych rzeczach jak odrabianie lekcji. Zawsze ktoś podejdzie do stołu, zerknie przez ramię, coś pomoże. Kawę z sąsiadką też wygodniej wypić przy stole w kuchni niż przy ławie w salonie.

 9. avatar christmas napisał(a):
  26 December 2017 o godz. 09:39 PM

  Czyli dobrze zrobiłem kupując stół drewniany. Nawet drobne czy większe zarysowania nie są na nim widoczne. A o tym kto kogo i gdzie dotyka pod stołem nie muszę wiedzieć ;)

 10. avatar Dajana napisał(a):
  29 December 2017 o godz. 05:33 PM

  Stół to nie tylko jego zewnętrzny wygląd. Warto zwrócić uwagę na formę wykończenia pod spodem. Niestety ja dałam się złapać na nie oszlifowane brzegi pod blatem. Za każdym razem jak siedzę, muszę uważać jak przekładam nogi, ponieważ chaczą mi się ubrania, zwłaszcza rajstopy. Mężowi weszła nawet drzazga w palec podczas jego przestawiania.

 11. avatar Koko napisał(a):
  12 January 2018 o godz. 01:17 PM

  Nie ważne jaki stół się wybierze, zawsze brakuje miejsca.

Leave comment