Open modal
Opublikowano Friday, 16 November 2018 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 14 to post “(Polski) Strefowanie salonu: jak dzielić otwarte przestrzenie?”

 1. avatar Marcin napisał(a):
  16 November 2018 o godz. 06:09 PM

  Salon i powierzchni ponad 17m2!? Biorę w ciemno, byleby tanio. W Warszawie dobrze jak salon z kuchnią ma taką wartość.

 2. avatar Daria napisał(a):
  16 November 2018 o godz. 09:13 PM

  Panie Macieju, autorze tekstu, jesteśmy w Polsce, więc wypadałoby pisać o naszym rynku nieruchomości a nie powoływać się na zagraniczne statystyki. Czemu wszyscy boją się pisać jaka jest prawda o polskich deweloperach???

 3. avatar Bunia napisał(a):
  17 November 2018 o godz. 07:29 AM

  Osobiście bardzo sobię cenię otwartą przestrzeń między salonem a kuchnią, dzięki temu mam dobry pogląd na dzieci bawiące się w salonie.

 4. avatar Rusowicz napisał(a):
  17 November 2018 o godz. 10:34 PM

  Uważam, że otwarta przestrzeń w polskich domach to wielki skok cywilizacyjny. Przez wiele lat żyliśmy w zamkniętych przestrzeniach, gdzie często przestrzeń była na pokaz, a nie dla ludzi. Wraz z otwartymi przestrzenią i otwieramy się na ludzi, już nie wstydzimy się niepozmywanymi naczyniami, czy nieporządkiem, który zawsze można było zamknąć za drzwiami.

 5. avatar Klaudia napisał(a):
  18 November 2018 o godz. 09:42 AM

  Wiele lat zajęło nam zrozumienie, że sofa nie koniecznie musi być przyklejona do ściany. Jak postawiliśmy sofę na środku salonu tworząc z fotelami taki kącik wypoczynkowy, spotykaliśmy się z różnymi reakcjami. Od zafascynowana, po wyśmianie.

 6. avatar Fryturka napisał(a):
  19 November 2018 o godz. 05:08 PM

  Zdecydowanie zamknięta kuchnia. Nie słychać lodówki, okapu, zmywarki, odgłosów przygotowywania potraw i rzucania talerzami ;)

 7. avatar Marcin napisał(a):
  20 November 2018 o godz. 04:01 PM

  A historia zatoczy koło i powrócimy do zamkniętych przestrzeni. Kuchnia będzie kuchnią, a salon salonem.

 8. avatar Kupicha napisał(a):
  21 November 2018 o godz. 10:31 AM

  Rusowicz dobrze prawi. Sam pamiętam jak mieliśmy 2 pokoje pokazowe, gdzie się wchodziło tylko z gośćmi. A porcelana dumnie prezentowała się na meblościance. Na szczęście teraz domy są dla jego mieszkańców, a nie na pokaz.

 9. avatar Dominika napisał(a):
  21 November 2018 o godz. 02:56 PM

  Bar kuchenny, to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć, projektując moje mieszkanie. Przy tym barze tocyz się całe życie. Czuję się jak barman, usługując moim koleżankom które siadając na hokerach, popijając kawkę czy to winko, opowiadają mi o swoim życiu. Coś rewelacyjnego.

 10. avatar Adrian napisał(a):
  22 November 2018 o godz. 08:18 AM

  Wszystko pięknie ładnie, ale czemu nie wspominaliście o rozprzestrzenianiu się kuchennych zapachów. Takie na przykład gotowanie kapusty to już nie przestoi w takich warunkach. Okap i wentylacja nie podołają zadaniu.

 11. avatar Dwarf napisał(a):
  22 November 2018 o godz. 10:32 AM

  Posiadamy kuchnię otwartą, ponieważ chcieliśmy zyskać pomieszczenie na pokój dla córki. Przenieśliśmy kuchnię do salonu. Nie żałuję podjętej decyzji :)

 12. avatar Eowyna napisał(a):
  22 November 2018 o godz. 07:24 PM

  Duże minusy kuchni otwartej, o których tutaj nie piszecie. Niby jedna ściana mniej, a tyle dylematów. Urządzamy teraz salon z aneksem i powiem, że łatwo nie jest. Na jednej ścianie okna, duże balkonowe, i jedna cała ściana zajęta, na drugiej kuchnia czyli zostają dwie (nie przemyśleliśmy sprawy i nie zrobiliśmy ogrzewania podłogowego, przez co ściany częściowo zajęte są grzejnikami) Mamy problem z miejscem na narożnik, telewizor, szafki i komplet mebli jadalnianych. Przerąbane…

 13. avatar Otylia napisał(a):
  23 November 2018 o godz. 01:03 PM

  Halo halo czy ktoś tu nie odrobił lekcji z historii? Przecież otwarta kuchnia to nic odkrywczego, to czerpanie z naszej tradycji. Taką kuchnię połączona z salonem miały już nasze prababcie. To czasy komuny doprowadziły do zamknięcia kuchni, a salon przejął funkcję sypialni.

 14. avatar Małgonia napisał(a):
  24 November 2018 o godz. 11:05 PM

  Ta ciągła presją utrzymywania czystości mnie przerasta. Jak będę budować dom, to tylko kuchnia zamknięta kuchnia.

Leave comment