Opublikowano Friday, 11 January 2019 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 14 to post “(Polski) Widok z okna: problem nowych inwestycji deweloperskich”

 1. avatar Mariusz napisał(a):
  11 January 2019 o godz. 03:29 PM

  Bardzo ciekawy temat. Dziwię się, że został poruszony na blogu o aranżacji wnętrz.

 2. avatar Mateusz napisał(a):
  11 January 2019 o godz. 05:10 PM

  Nawet najlepiej urządzone wnętrze nie zrekompensuje widoku za oknem. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy wnętrzem niczym z katalogu a pięknym widokiem za oknem, zdecydowanie wybrał bym to drugie.

 3. avatar Iza napisał(a):
  11 January 2019 o godz. 08:48 PM

  No niestety czasami brak wyboru doprowadza do konieczności widoku za oknem w postaci innego blokowiska. Ja dałam się nabić w butelkę i początkowo kupiłam mieszkanie pod Warszawą z widokiem na pole i las. A za kilka lat wszedł inny deweloper i zaslonil mi ten widok.

 4. avatar Natali napisał(a):
  12 January 2019 o godz. 09:57 AM

  Dzięki narożnikowemu mieszkaniu poznałam sasiadkę z okienka obok (również narożników mieszkanie). Los chciał ze obie mamy w tym narożniku kuchnię i spotykamy się na wspólnym papierosku i kawce. Wyglądamy jak te stare baby z prl-owskich bloków. Ale ta różnica że nie mieszkamy na parterze, tylko 6 piętrze.

 5. avatar Felicia napisał(a):
  12 January 2019 o godz. 01:05 PM

  Ja mój widok z okna zasłaniam firanami. Parter, a pod oknami kubły na śmieci i ściana od garażów, pod którymi mam regularne wycieczki menelów. Kto mnie przebije?

 6. avatar Margot napisał(a):
  12 January 2019 o godz. 04:23 PM

  Ja już nawet nie pamiętam co to jest światło dzienne w salonie. Od rana do nocy muszę zapłać lampki. Za to doskonale znam uczucie słońca o poranku, dziadostwo świeci mi w twarz kiedy chce spać, więc zasłaniam firanami. Takie chu…. rozkład pomieszczeń mam. Równie dobrze mogłabym mieszkać w piwnicy, nie poczulabym różnicy.

 7. avatar Leon napisał(a):
  13 January 2019 o godz. 07:21 AM

  Ha ha ha chodzę ta kładką i dosłownie zaglądam ludziom w okna. Nie to że chce, samo rzuca się w oczy. Przy okazji pozdrawiam mieszkańców. Macie piękne mieszkania.

 8. avatar Tomasz napisał(a):
  13 January 2019 o godz. 12:28 PM

  No kurcze ludzie, chcecie mieszkać w Wawie to się musicie pogodzić z tym, że widoku na zieloną łąkę i jeziorko mieć nie będziecie. Z resztą za te pieniądze śmiało możecie uderzać w nieruchomości pod Olsztynem. Tam Wam jezior i komarów nie zabraknie.

 9. avatar Filip napisał(a):
  15 January 2019 o godz. 11:08 AM

  Zwłaszcza teraz jak weszła ustawa Lex Deweloper to się dopiero zacznie samowolka budowlana. Deweloperzy oszaleja z możliwości budowania gdzie popadnie.

 10. avatar Aneta napisał(a):
  15 January 2019 o godz. 10:07 PM

  Jeden z punktów ustawy Lex Deweloper brzmi "niezależnie od istnienia lub ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego". To oznacza że wszystkie regulacje pójdą w odstawkę i dopiero wtedy zaczną nam powstawać budowlane buble.

 11. avatar Asia napisał(a):
  18 January 2019 o godz. 03:11 PM

  Ta ustawa zachęca do korupcji. Nie minie kilka lat jak w Interwencji lub Sprawa dla reportera będziemy oglądać reportaż o mieszkańcach blokach w polu, bez dostępu do drogi głównej, bez oświetlenia, chodników, gdzie deweloper ładnie na wizualizacji wszystko umieścił, ale potem zbankrutował.

 12. avatar Przemysław napisał(a):
  20 January 2019 o godz. 10:34 AM

  Cytując "Efekt – życie za firankami (w najlepszym razie). Nie do końca różni się to od mieszkania z rodzicami…"

 13. avatar Adrian napisał(a):
  22 January 2019 o godz. 04:14 PM

  Architekt płakał jka projektował w tym przypadku nabiera doslownego znaczenia. Sam jestem z branży i wielu swoich projektów się wstydzę i gdybym mógł to bym się pod nimi nie podpisywał. Ale zlecenie było, pieniądz z tego był, trzeba było wykonać. Ideami miski nie nakarmisz.

 14. avatar Marta napisał(a):
  23 January 2019 o godz. 12:04 PM

  Nawet nie zwróciłam uwagi na fakt, że mieszkania na wyższym piętrze są droższe. Nawet za widok z okna sobie liczą no proszę

Leave comment