Open modal
Opublikowano Friday, 21 September 2018 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 9 to post “(Polski) Wykańczanie wnętrz: czemu wspólne remonty rujnują związki?”

 1. avatar Servus napisał(a):
  21 September 2018 o godz. 11:06 PM

  Ja na szczęście temat remontu pozostawiłem mojej pannie. Ja daje kasę, o nic nie pytam. A rządzić i krzyczeć to może sobie na ekipę remontową. Ja zawsze trzymam jej stronę i tak unikam konfliktu. Proste.

 2. avatar Pati napisał(a):
  22 September 2018 o godz. 02:49 PM

  Niestety nie obejdzie się bez jasno określonych ról. Ktoś musi być szefem a ktoś chłopcem na posyłki. Obie rolę są niewdzięczne.

 3. avatar Staszek napisał(a):
  23 September 2018 o godz. 09:22 AM

  Najgorsze jest to domyślnie się, kto za co odpowiada. I pozostawienie wszystkiemu własnemu biegowi.

 4. avatar Marysia napisał(a):
  23 September 2018 o godz. 06:41 PM

  Jak sobie pomyślę ile i co ja bym miała za te wszystkie remonty… lepiej zapomnieć. Ale co zrobić, człowiek chce ładnie mieszkać to musi ponieść koszty

 5. avatar Politowicz napisał(a):
  24 September 2018 o godz. 07:34 AM

  Servus masz szczęście że Cię stać, bo kwestia kasy to pierwszy powód do kłótni. Szukanie najtańszej opcji materiałów czy mebli jest bardzo frustrująca. A i tak zawsze na coś brakuje. Liczysz te pieniądze, nawet jak chcesz zabrać laske na kolacje to masz w myśli że za to kupisz worek cementu.

 6. avatar Dominika napisał(a):
  24 September 2018 o godz. 10:29 AM

  Bardzo smutne przesłanie płynie z tego artykułu. Widzę przed oczami wielki napis: remont zrujnuje Twój związek! To ja już wolę mieszkać w tych boazeriach.

 7. avatar Piotruś napisał(a):
  25 September 2018 o godz. 03:17 PM

  Dominika remont to idealny sprawdzian dla związku. Jak to przetrwacie to już możecie mieć dzieci. Serio.

 8. avatar Mariusz napisał(a):
  26 September 2018 o godz. 10:40 AM

  Konkretny artykuł. Poruszona została bardzo istotna kwestia “dogadywanie się”. Podzielam to zdanie, że komunikacja jest bardzo ważnym aspektem. Nie tylko podczas remontu ale także podczas naszego normalnego życia.

 9. avatar Justyna napisał(a):
  15 January 2019 o godz. 05:10 PM

  Czytałam ten artykuł ponieważ wraz z chłopakiem jesteśmy teraz na etapie remontu, z początku wydawało mi się to niedorzecznym aby remont mógł tak silnie oddziaływać na związek. Niestety okazuje się, że żyłam w jakims obłudnym przekonaniu, że remont to cudowne doświadczenie dla obojga.. przecież nie ma nic lepszego od wspólnego wyboru koloru ścian czy mebli.. No tak myślałam, jak się domyślacie do czasu. Teraz jestem na etapie w którym poważnie zastanawiam się nad tym jak to możliwe, że mamy zupełnie inne zdanie na temat WSZYSTKIEGO. Tu już nie chodzi o sam kolor ścian, czy kwestie dotyczące doboru mebli. Problemu zaczęły się od samego początku w kwestii finansów, chociaż wydawało mi się, że to oczywiste że jeśli bedziemy wspolnie mieszkać i mówimy o „naszym mieszkaniu” to budżet przeznaczony na remont powinien rowniez być wspólny. Tu się okazuje, że niestety mamy odmienne podejście do tego tematu. Więc tak na prawdę jestem teraz na etapie w którym nie dość, że sama finansuje materiały budowlane to sama wykonuje prace w mieszkaniu. Wiec jak się pewnie domyślacie.. remont i przeprowadzka nie będą jedynymi zmianami w moim życiu. A najprawdopodobniej dojdzie do nich rowniez zmiana partnera. Reasumując : Dziewczyny to na prawde będzie dla was swoistym testem, trzymam kciuki aby u was poszło lepiej.

Leave comment