14 stycznia 2022

Pomysły na aranżację luksusowego salonu w 2022 roku

Lubisz dobry design i piękne wnętrza? Jeżeli tak, dzisiaj przygotowałam coś specjalnego. Z artykułu dowiesz się, jak urządzić salon, w którym będzie królować styl, luksus i elegancja. Sprawdzisz też, na jakie rozwiązania wnętrzarskie postawić w 2022 roku.

Luksus we współczesnym wydaniu ma zupełnie inne znaczenie, niż jeszcze kilka lat temu. Dziś to dbałość o najlepszej jakości materiały, które cechuje trwałość i ponadczasowość. W takim wnętrzu nie ma miejsca na sztuczne imitacje oraz przedmioty jednorazowego użytku. Liczy się kunszt wykonania, który widać praktycznie w każdym detalu.

Trzy wyznaczniki luksusu we wnętrzu:

1. Naturalne materiały, które zastępują sztuczne powierzchnie

2. Wysokiej jakości przedmioty, zamiast rzeczy nietrwałych i jednorazowego użytku

3. Energooszczędne rozwiązania, które są przyjazne człowiekowi i naturze

Jak urządzić luksusowy salon w 2022 roku? Poznaj najważniejsze wskazówki!

1. Urządzając salon w luksusowym wydaniu stylu warto postawić na duże przeszklenia, które zapewnią klimatyczny widok na piękną, ogrodową zieleń czy wielkomiejski krajobraz. Niczym niezasłonięte, ogromne okna spowodują także, że salon będzie wręcz skąpany w naturalnym świetle.

UWAGA!

W luksusowym wnętrzu ogromną rolę pełni światło, nie tylko to naturalne, ale i sztuczne. Dlatego często znajdziemy tu rozwiązania oświetleniowe od znanych marek i słynnych projektantów.

2. Ważnym akceptem w luksusowym wnętrzu są sztukaterie i zdobienia, zarówno na ścianach, jak i meblach. Uwagę powinny zwracać więc dzieła sztuki oraz rzeźby, nierzadko wykonane na specjalne zamówienie. Design widoczny musi być także w formach meblarskich, które powinna wyróżniać unikatowość oraz umiejętnie łączenie różnych materiałów i struktur. Można postawić na modele nowoczesne lub meble zabytkowe.

3. Luksusowy salon to śmiałe podejście do kolorów. Takie wnętrza są wręcz pełne szlachetnych, głębokich barw, które podkreślają elegancję oraz wyznaczają kierunek aranżacyjny całego wnętrza. Nierzadko to burgundy tonowane szarościami i bielą czy mocne granaty z błyszczącymi elementami złota

UWAGA!

W luksusowym salonie można znaleźć także minimalistyczne tonacje oparte o skandynawską kolorystykę – biele, szarości i beże. W 2022 roku modne są również monokolory.

4. Podłoga w nowoczesnym, luksusowym salonie to najlepszej jakości drewno – egzotyczne, szczególnie bambusowe lub szlachetnej jakości polskie, dębowe. Bywa, że decydujemy się na gres łącząc go np. z deskami, które pojawiają się sufitach czy pełnią rolę ażurowych ścianek działowych. Poza tym w 2022 roku niezwykle modny jest polerowany kamień oraz marmur, będący swoistym synonimem luksusu.

Luksus to termin, który ewoluuje wraz z tym, jak dojrzewa nasza dbałość o to, czym się otaczamy. W takim salonie jest pięknie, stylowo i ponadczasowo. Jest to przestrzeń, w której wypoczywamy i z której czerpiemy prawdziwą radość. Jest zwieńczeniem całego trudu, który wkładasz w codzienność oraz potwierdzeniem, że robisz to dobrze.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź