Aranżacja wnętrza mieszkania pod wynajem bywa problematyczne, bo nie znamy przyszłych lokatorów, ich preferencji, trybu życia i zainteresowań. Można co prawda zdecydować się na popularne, bezpieczne rozwiązania, ale często skutkuje to powielaniem wnętrz rodem z katalogów meblarskich. Dlatego w przypadku jednej z naszych ostatnich realizacji tego typu postawiliśmy na drewniane elementy, które nie tylko nadały mieszkaniu indywidualnego charakteru, ale pozwoliły nabrać mu również nieco ciepła.

cybernetyki3-013-1024x682 Nie ma lipy? Drewniane elementy w aranżacji wnętrza

Drewno ze względu na swoje naturalne pochodzenie i właściwości jest materiałem uniwersalnym. Nic więc dziwnego, że jego popularność wcale nie słabnie, a architekci w aranżacji wnętrz w dalszym ciągu bardzo chętnie na nie stawiają. Drewno nie tylko skutecznie ociepla mieszkanie, przez co nadaje mu domowego charakteru, ale przede wszystkim doskonale komponuje się z innymi materiałami i tworzywami – szczególnie ciekawe połączenie tworzy z kamieniem i szkłem.

Drewno w aranżacji wnętrza kuchni…

Drewno można stosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Doskonale sprawdza się ono w salonach, sypialniach, kuchniach, a nawet łazienkach – najlepszym dowodem na to jest zresztą nasza realizacja na Mokotowie. Wystarczy spojrzeć na aranżację wnętrza tamtejszej kuchni: choć dominuje w niej kontrastowe połączenie bieli i czerni, to w oczy najbardziej wpadają drewniane elementy. Naturalne blaty z drewna sprawiają, że kuchnia staje się naturalnie docieplona i słoneczna, a biała zabudowa i charakterystyczny backsplash schodzą gdzieś na drugi plan. Kontrast pomiędzy bielą i czernią odpowiada zatem za efekt nowoczesności i porządku, zaś drewno wprowadza do wnętrza odrobinę klasyki i ciepła.

cybernetyki3-013-1024x682 Nie ma lipy? Drewniane elementy w aranżacji wnętrza

W przypadku aranżacji wnętrz dużą rolę odgrywa również umiejętne zorganizowanie poszczególnych stref. W tej konkretnej realizacji drewniana podłoga posłużyła do naturalnego wyodrębniania w mieszkaniu przestrzeni salonu – kuchnia posiada zupełnie odmienny parkiet, który nawiązuje do jej białej zabudowy i pozwala odpowiednio wybrzmieć drewnianym elementom. Stół w kolorze podłogi? Trudno o gorsze połączenie, bo ława zupełnie by wówczas przepadła. Dlatego do salonu wybraliśmy czarne, łatwo wyróżniające się meble i akcesoria.

cybernetyki3-013-1024x682 Nie ma lipy? Drewniane elementy w aranżacji wnętrza

…i łazience

Drewno można również odnaleźć w łazience. Wiele osób obawia się, że panująca w tym pomieszczeniu wilgoć może mieć na nie zły wpływ. Niepotrzebnie! Dużo gatunków drewna cechuje się bowiem ogromną odpornością na działanie wilgoci – chodzi przede wszystkim o iroko, teak, merbau, badi, a także rodzime gatunki – dąb i jawor. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że teak wykorzystuje się przy wykańczaniu pokładów jachtów. W przypadku tej realizacji postawiliśmy na duże, kamienne płyty oraz minimalistyczną, szklaną kabinę prysznicową. Przez to wnętrze łazienki może wydawać się zbyt chłodne i ascetyczne, ale drewno wprowadza potrzebne ciepło i przyjemną atmosferę, a poza tym pięknie komponuje się z ceramiką, kamieniem i szkłem.

cybernetyki3-013-1024x682 Nie ma lipy? Drewniane elementy w aranżacji wnętrza

DrewNo pewnie!

We wielu współczesnych mieszkaniach można odnaleźć liczne drewniane elementy. Nic dziwnego, bo drewno przybiera różną formę, jest ciepłe w dotyku i ma niezwykle szlachetny wygląd. Poza tym naturalne drewno skutecznie oswaja wystrój, nie przyciąga kurzu i nie uczula, więc jest przyjazne dla alergików. To wszystko sprawia, że idealnie nadaje się do aranżacji wnętrz.

Open modal
Opublikowano piątek, 18 marzec 2016 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 14 do wpisu “Nie ma lipy? Drewniane elementy w aranżacji wnętrza”

 1. avatar Romek napisał(a):
  20 marzec 2016 o godz. 11:23

  Oooo na to bym nie wpadł, że meble do łazienki również można mieć drewniane. Właśnie się obawiałem, że wilgoć je bardzo szybko zniszczy.

 2. avatar Oleńka napisał(a):
  22 marzec 2016 o godz. 13:47

  Ja postawiłam na naturalne drewno w sypialni i jestem bardzo zadowolona. Sypialnie dzięki temu nabrała zupełnie nowego życia, jest cieplejsza i najchętniej bym z niej nie wychodziła.

 3. avatar Markus napisał(a):
  24 marzec 2016 o godz. 10:22

  Ja się „szarpnąłem” na drewniane panele ścienne w przedpokoju i jestem zadowolony z efektu.

 4. avatar Julka napisał(a):
  29 marzec 2016 o godz. 12:46

  Ja od dawna wierzyłam w prawdziwe drewno jako meble, dodatek do pokoju czy też wystrój wnętrza pod względem ścian.

 5. avatar Jadzia napisał(a):
  30 marzec 2016 o godz. 14:16

  Ja uwielbiam drewniane dodatki takie jak figurki, maski na ścianach itp.

 6. avatar Hanka napisał(a):
  31 marzec 2016 o godz. 12:00

  Ja widziałam u znajomych sufit drewniany. Bardzo efektownie to wyglądało.

 7. avatar Kinia napisał(a):
  31 marzec 2016 o godz. 15:32

  Z tym się zgodzę,ze drewno jest idealne i naprawdę nie przyciąga kurzu.

 8. avatar Karol napisał(a):
  31 marzec 2016 o godz. 18:46

  U mnie drewno sprawdza się jako geometryczna,dyskretna zabudowa wolnych przestrzeni. Przesuwane panele są idealnym rozwiązaniem w moim mieszkaniu.

 9. avatar Ala napisał(a):
  31 marzec 2016 o godz. 18:53

  U mnie sypialnia jest w drewnianych białych meblach. Dyskretne białe łóżko, regał oraz nowoczesna, oczywiście biała meblościanka tworzą prawdziwe bajkowe królestwo. A wszystko zaakcentowane kolorowymi dodatkami.

 10. avatar Mikuś napisał(a):
  31 marzec 2016 o godz. 20:27

  Do Ala: Gdzie kupiłaś białe drewniane meble do sypialni? Szukamy takich z żoną a jak chcieliśmy zrobić na zamówienie to cena po prostu zabijała.

 11. avatar Sandra napisał(a):
  31 marzec 2016 o godz. 21:14

  Ja się zastanawiam ciągle nad drewnianymi meblami do jadalni. Ale chyba przekonaliście mnie już tak do końca.

 12. avatar Gabryś napisał(a):
  1 kwiecień 2016 o godz. 09:37

  Szkoda tylko,że wszystko co z prawdziwego drewna jest takie drogie.

 13. avatar Dorota napisał(a):
  3 kwiecień 2016 o godz. 08:28

  Do Gabryś:Drewno uszlachetnia i jest bardzo trwałe dlatego warto w nie zainwestować.

 14. avatar Grażyna Biała napisał(a):
  18 listopad 2017 o godz. 13:26

  Świetny wpis, ja także uwielbiam drewno i wszystko co z nim związane. W aranżacji mieszkania idealnie komponuje się drewno, nadaje typowego klimatu dla wnętrza.

Zostaw odpowiedź