07 maja 2021

Wiosna w nieruchomościach – ile kosztują domy i mieszkania w Warszawie?

Kupujesz nieruchomość w Warszawie? Sprawdziłem, jak zmieniły się ceny ofertowe za domy i mieszkania w stolicy. Choć dziś, w porównaniu do stanu przed wybuchem pandemii, za własne M trzeba zapłacić więcej, są też wyjątki. Przeczytajcie – a jak macie problem ze znalezieniem nieruchomości lub chcecie sprawdzić, czy cena jest adekwatna do realnej wartości, skorzystajcie z usług doradczych naszego Concierge.

Niestety, podwyżki stały się faktem – we wszystkich polskich miastach ceny za nieruchomości wzrosły. Jest jednak dobra wiadomość dla przyszłych Warszawiaków – ceny za m2 nieruchomości w stolicy nie wzrosły tak bardzo, jak w innych polskich miastach (np. Poznaniu, Krakowie czy Łodzi).

Wyższe ceny domów niż mieszkań

Analizując ceny za domy i mieszkania wyraźnie widzimy, że to te pierwsze kosztują więcej niż przed pandemią. To efekt lockdownów oraz zmiany trybu życia Polaków, którzy coraz więcej czas spędzają w zaciszu własnego domu. Nic więc dziwnego, że najbardziej wartościowe dla nich stają się lokale o odpowiednio dużym metrażu, pozwalającym na zorganizowanie sobie pracy zdalnej czy zapewniające odpowiednio wysoki komfort mieszkania. Dziś cenimy sobie przestrzeń oraz dostęp do własnego balkonu i ogródka – to lubimy najbardziej.

Potwierdzenie widzimy w danych z serwisu Otodom. Obecnie ruch w kategorii „domy na sprzedaż” jest aż o 32% większy niż jeszcze rok temu. Dla porównania, poszukujących mieszkań jest „tylko” o 13% więcej.

UWAGA!

Jeżeli myślisz o zakupie własnej nieruchomości, spiesz się. Domy znikają szybciej niż budowane są nowe – obecnie ogłoszeń jest średnio o 18% mniej niż jeszcze rok wcześniej. Tymczasem ofert na mieszkania – o 11% więcej w porównaniu do ub. roku.

Warszawa zaprasza – a ile trzeba zapłacić?

Najdroższe domy i mieszkania znajdziemy na Wilanowie, Mokotowie, na Żoliborzu i w Śródmieściu – ale „coś na coś”, bo płacąc więcej kupujesz sobie możliwość życia w prestiżowej lokalizacji, w otoczeniu natury, przy bliskiej odległości od centrum stolicy. Dobrą wiadomością jest ta, że ceny na domy są niższe niż ceny na mieszkania – dziś za metr kwadratowy domu trzeba zapłacić ok. 7,4 tys. zł (mieszkania kosztują ok. 11 tys. zł za m2).

Wilanów i Ursynów najbezpieczniejszymi dzielnicami w stolicy

Z rankingu dzielnic Otodom dowiadujemy się także, jakie dzielnice są najbardziej lubiane przez Warszawiaków. Okazuje się, że Ursynów i Wilanów wygrywają pod względem bezpieczeństwa. Ursynów uważany jest także za strefę najbardziej przyjazną dzieciom.

Nie możesz się zdecydować? Wybierz Concierge i usługi doradcze

Jeżeli odkładasz decyzję o zakupie nieruchomości, bo nie masz na to czasu, albo zwyczajnie obawiasz się zainwestowania pieniędzy w niewłaściwie dobrany dom czy mieszkanie, wybierz naszą usługę doradczą Concierge. Dokładnie przeanalizujemy interesującą Cię nieruchomość – ocenimy jej stan i wartość, tak abyś miał stuprocentową pewność decyzji jeszcze przed zakupem mieszkania, domu czy powierzchni biurowej.

UWAGA!

Jako pierwsi na rynku oferujemy Concierge – fachową usługę, która skupia się na dokładnej analizie i ocenie nieruchomości pod kątem jej zakupu.

Na koniec mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W ramach usługi Concierge przygotujemy dla Ciebie GRATIS cztery wstępne projekty aranżacyjne dla mieszkań lub domów, które spodobają się Tobie najbardziej! Dodatkowo przekażemy Ci dostęp do Panelu Klienta, w którym znajdą się szczegółowe raporty wraz ze zdjęciami i ocenami każdej odwiedzonej inwestycji.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Może Cię zainteresować