04 września 2015

Aranżacja przestrzeni nad łóżkiem

Gdzie sypialnia, tam łóżko, a gdzie łóżko, tam pusta ściana nad nim – na szczęście istnieje kilka interesujących sposobów na zaaranżowanie przestrzeni nad wezgłowiem, które sprawią, że nasze wnętrze nabierze charakteru.

perfectspace-aranzacja-sypialni-w-stylu-glamour

Tkanina w aranżacji

Jednym z najprostszych sposobów na aranżację ściany nad łóżkiem jest zawieszenie na niej tkaniny. Wybraną tkaninę można powiesić na karniszu zamocowanym do ściany czy sufitu lub ewentualnie przypiąć pinezkami do drewnianej listwy przykręconej do ściany. Najlepiej, żeby wybrana tkanina była węższa od ramy łóżka, gdyż dzięki temu wyda się wizualnie lżejsza. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że jeżeli się znudzimy lub zapragniemy zmiany, to tkaninę zawsze można łatwo wymienić na inną.

Tapeta lub fototapeta

Tanim i prostym rozwiązaniem na interesujące urozmaicenie ściany nad łóżkiem jest jej wytapetowanie – i tylko jej. Oczywiście wybrana tapeta powinna estetycznie i kolorystycznie współgrać z charakterem pomieszczenia. Obecnie na rynku można zakupić również wiele nowoczesnych fototapet lub reprodukcji dzieł znanych artystów, więc jest w czym wybierać, choć oczywiście najlepiej wybrać coś, co przywołuje w nas dobre wspomnienia.

perfectspace-aranzacja-sypialni-w-kobiecym-stylu

Lustro w aranżacji

Nad łóżkiem można powiesić lustro – takie miejsce co prawda skutecznie utrudnia przeglądanie się, ale zwierciadło spełnia inne ważne funkcje: rozświetla oraz optycznie powiększa pomieszczenie, więc stanowi idealne rozwiązanie dla małych i zaciemnionych sypialni. Warto jednak zadbać o ramę, która będzie pasować do ogólnego wystroju.

Baldachim w aranżacji sypialni

Łóżko z baldachimem? Dla wielu osób takie rozwiązanie rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy jest w ogóle nie do pomyślenia, ale wygląda bardzo efektownie, a jednocześnie wprowadza do sypialni atmosferę intymności i podkreśla jej zaciszny charakter. Jedyną wadą jest to, że łóżko z baldachimem nie nadaje się do małej sypialni. Kolaż ze zdjęć Osoby, które cenią sobie indywidualizm, mogą zdecydować się na stworzenie swoistego kolażu ze zdjęć – dzięki temu ściana nad łóżkiem będzie przywoływała miłe wspomnienia. Ważne jednak, żeby nasze zdjęcia tworzyły spójną całość; pomóc w tym powinny ramki w jednym kolorze. Nie muszą być one w takim samym formacie, choć w takim wypadku koniecznie ułóżmy z nich jakiś interesujący kształt, gdyż inaczej nasza kompozycja może sprawiać wrażenie chaotycznej.

perfectspace-aranzacja-sypialni-z-baldachimem

Aranżacja półki z książkami

Dla osób, które lubią poczytać przed snem i cenią sobie przede wszystkim praktyczne rozwiązania, idealnym pomysłem będzie zamontowanie nad łóżkiem półki – dzięki niej książki będą się zawsze znajdować pod ręką. Rzecz jasna na półce można też trzymać doniczki z kwiatami (tlen jest ważny dla dobrego snu) lub zdjęcia bliskich, którzy w ten sposób będą nam towarzyszyć przed zaśnięciem i przy przebudzeniu.

Jedna ściana, wiele pomysłów aranżacyjnych

Rozwiązań na zagospodarowanie ściany nad łóżkiem jest bardzo wiele – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, choć oczywiście warto przy tym pamiętać o kwestii odpowiedniego oświetlenia pomieszczenia, gdyż inaczej nikt nie dostrzeże tego, co umieściliśmy na ścianie. Na uwadze należy mieć także fakt, iż sypialnia jest miejscem, które po całym dniu ma nam pomóc w zrelaksowaniu się i odzyskaniu spokoju – zbyt agresywne barwy i dodatki nie pozwolą się wyciszyć przed snem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź