Sylwester już za nami. Nowy Rok oznacza zmiany nie tylko w kalendarzu, ale przede wszystkim w obowiązujących trendach. Co prawda aranżacji wnętrz daleko jest pod tym względem do branży modowej, która praktycznie co sezon ulega gwałtownym przeobrażeniom, ale pewien powiew świeżości w naszych mieszkaniach na pewno nastąpi. Co będzie modne w 2018 roku?

Nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy – w tym czasie zmieniają się najpopularniejsze dekoracje, style i kolory. Czy w końcu zaczniemy odchodzić od szaro-białych wnętrz i estetyki typowej dla skandynawskich mieszkań? Przeczytaj i zobacz, jakie trendy zdaniem Perfect Space zdominują aranżację wnętrz w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Trendy-w-aranzacji-wnetrz-elementy-retro Aranżacja wnętrz: 5 trendów, które zawładną 2018 rokiem

Elementy retro w aranżacji wnętrz

Nadejście nowego roku oznacza, że przyszłość staje się teraźniejszością, więc paradoksalnie wiele osób zaczyna… sięgać do przeszłości. Styl retro już od jakiegoś czasu nieśmiało powraca do łask designerów, ale w 2018r. jeszcze wyraźniej zaznaczy swoją obecność na salonach. Chętniej będziemy sięgać po unikatowe meble i dodatki z antykwariatów, a następnie wkomponowywać je w nowoczesne, współczesne aranżacje. Dużą zaletą dodatków retro jest ich cena, bo te nie muszą być wcale drogie – czasami wystarczy przejść się na lokalny pchli targ. Nie mówiąc już o tym, że wiele intrygujących mebli skrywają strychy i piwnice naszych dziadków.

Trendy-w-aranzacji-wnetrz-elementy-retro Aranżacja wnętrz: 5 trendów, które zawładną 2018 rokiem

Stonowany fiolet

Eksperci z Pantone Colour Institute ponownie – jak co roku o tej porze – ogłosili kolor, który ich zdaniem przez najbliższe dwanaście miesięcy zawładnie naszą wyobraźnią. Tym razem padło na Ultra Violet, czyli stonowany fiolet; barwa ta ma zastąpić Greenery (wpadającą w żółć zieleń). Bez wątpienia fiolet to kolor bardzo oryginalny, elegancki i wyrazisty, ale nie należy z nim przesadzać, bo lubi zmniejszać optycznie niewielkie pomieszczenia. Dlatego w aranżacji wnętrz najlepiej sprawdza się w charakterze delikatnego akcentu. Fiolet jest dla Ciebie za mało odważny? W takim razie zawsze pozostaje kontrowersyjny róż.

Trendy-w-aranzacji-wnetrz-elementy-retro Aranżacja wnętrz: 5 trendów, które zawładną 2018 rokiem

Beton w aranżacji wnętrz

Beton architektoniczny przez długi czas nie cieszył się w naszym kraju dużą popularnością. Ciężko się temu dziwić – wielu osobom kojarzy się dalej z estetyką lat PRL-u. Niemniej w 2018r. materiał ten wkroczy do naszych domów na równych prawach z innymi materiałami. W końcu docenimy jego uniwersalność, szerokie możliwości aranżacyjne oraz niezwykłą trwałość (beton znosi wszystko). Poza tym betonowe płyty pozbawione są szczelin, w które mogłyby się dostawać zanieczyszczenia i brud. Niemniej betonowa posadzka jest chłodna, więc trzeba się liczyć z koniecznością inwestycji w ogrzewanie podłogowe. Więcej o betonie w aranżacji wnętrz przeczytasz w jednym z naszych poprzednich wpisów.

Trendy-w-aranzacji-wnetrz-elementy-retro Aranżacja wnętrz: 5 trendów, które zawładną 2018 rokiem

Geometryczne kształty

W nowym roku chętniej będziemy sięgać po figury geometryczne – trójkąty, heksagony i prostokąty wypłyną w salonach i w kuchniach. Szczególną popularnością zaczną się cieszyć nieszablonowe heksagony. Ogromną zaletą sześciokątnych płytek jest bowiem to, że prezentują się równie dobrze na ścianach, jak i podłogach. Heksagony przyciągają wzrok, więc obok tworzonych przez nie wzorów nie da się przejść obojętnie.

Trendy-w-aranzacji-wnetrz-elementy-retro Aranżacja wnętrz: 5 trendów, które zawładną 2018 rokiem

Więcej zieleni w aranżacji wnętrz

Rok 2018 będzie stanowić pewnego rodzaju kontynuację ekologicznych trendów z mijającego, 2017 roku. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim strefy relaksu wolne od technologii – czas wolny będziemy spędzać z dala od telewizorów, laptopów czy ładowarek. Chętniej też będziemy stawiać na rośliny doniczkowe. Nic dziwnego, bo te wpływają przecież pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie, a poza tym oczyszczają i jonizują powietrze, dzięki czemu mieszkanie będzie wolne od toksyn i szkodliwych substancji.

I to na tyle od nas. A jak Waszym zdaniem będzie wyglądać najbliższy rok? Zapraszamy do komentowania :)

Open modal
Opublikowano piątek, 12 styczeń 2018 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Aranżacja wnętrz: 5 trendów, które zawładną 2018 rokiem”

  1. avatar szzfiarka napisał(a):
    13 styczeń 2018 o godz. 18:20

    @kfiat zapomniał wspomnieć o roku 2016 w którym królowały kolory (w polskim przekładzie językowym) pudrowy różowy i chłodny szarawy błękit. I było pięknie. Kobiety chodziły w końcu w że tak powiem w kobiecych kolorach. Na ulicach chodziły w pudrowych płaszczykach, a letnie sukienki miały kolor nieba o poranku. A teraz? Jestem ciekawa jak modowo przyjmie się ten kolor we wnętrzach. Bo o ile różowy fotel bym sobie sprawiła na chatę, albo pomalowała ściany na błękitno, tak ultra fioletowego? koloru bym sobie nigdzie nie zafundowała. No chyba że imprezową torebkę, ale to już nocna sfera życia ;)

  2. avatar kfiat napisał(a):
    14 styczeń 2018 o godz. 17:42

    Ultraviolet w moim osobistym odczuciu to bardzo nietrafiony kolor, bo kto dobrze wygląda w fiolecie? albo kto kupuje meble w tym kolorze? jak już to poszewki na poduszki albo kwiatka do wazonu wstawi fioletowego. Najbardziej przypadł mi do gustu kolor z 2015 r., kolor Marsala, był taki wyjątkowy, taki urzekający i unikatowy. Kolor grennery z 2017 r. też był lepszy niż obecny, niby jasna zieleń ale kojarzyła się pozytywnie, niosła ze sobą energię. A ten obecny kojarzy mi się wyłączenie ze światłem ledowym.

Zostaw odpowiedź