08 czerwca 2015

Aranżacja wnętrza sypialni po japońsku

W czasach Juliusza Verne’a nie lada wyczynem było okrążenie globu w czasie 80 dni. Obecnie możemy udać się nawet do najdalszych zakątków świata bez wychodzenia z domu, a to wszystko dzięki trudnej sztuce aranżacji wnętrz.

Człowiek przesypia średnio 1/3 swojego życia, więc powinien zadbać o dobrą i wygodną sypialnię. Proponujemy postawienie na prostotę, którą cechuje się styl azjatycki. Styl ten zrywa z niepotrzebnymi dekoracjami na rzecz minimalizmu. Poza rezygnacją ze zbędnych dodatków należy też zwrócić uwagę na światło, które rzadko bywa użyte w pełni. Zapomnijcie zatem o żyrandolach: w stylu japońskich dominuje raczej oświetlenie boczne w postaci delikatnych lamp zawieszonych we wnękach lub na suficie.

 

Sypialnia w stylu japońskim.źródło: home-designing.com

 

Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko, które w stylu japońskim charakteryzuje się przede wszystkim niższą od standardowej wysokością. Ta bliskość ziemi daje śpiącemu swoiste uczucie komfortu. Rozwiązanie z niskim łóżkiem jest też doskonałą propozycją dla osób, których sypialnie znajdują się na poddaszu i muszą sobie radzić ze skosami w pomieszczeniu.

 Niskie łóżko w aranżacji sypialni na styl japoński. źródło: home-designing.com

 

Nie warto bać się pustych przestrzeni, bo są one nieodłącznym elementem stylu japońskiego. Ma to tę zaletę, iż pozwala zaoszczędzić na wyposażeniu wnętrza. Jeżeli jednak stawiasz już na jakieś akcesorium, to zadbaj o to, żeby było wielofunkcyjne. Najlepszym przykładem jest specjalna japońska mata, która może stanowić zarówno element dekoracyjny, jak i służyć do siedzenia czy ćwiczeń.

Dekorując pomieszczenie warto sięgać po naturalne materiały, np. bambus, papier ryżowy i drewno. Jednocześnie należy pamiętać o umiarze – na ścianach nie powinno się wieszać zbyt wielu elementów; im mniej, tym lepiej. Jedno dzieło sztuki, za to w kluczowym miejscu, będzie najefektowniejsze.

 Puste przestrzenie jako element aranżacji na styl japoński.

źródło: home-designing.com

 

W naturze swoje źródło czerpią również najpopularniejsze w tym stylu kolory: biały i neutralny beż. Wszystko, także paleta barw, podporządkowana jest harmonii, gdyż neutralne kolory oznaczają porządek. Nie powinno łączyć się ze sobą żywych kolorów – mają one raczej znajdować się w odosobnieniu jako punkt odniesienia i jedynie wyróżniać pewne elementy architektury.

Aranżacja wnętrza w stylu japońskim jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w swojej sypialni pragną odpocząć od zgiełku dzisiejszego świata; dzięki niemu odnajdą tak wyczekiwany spokój i porządek.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź