16 marca 2015

Aranżacje Perfect Space – Dom z nowoczesną stylizacją

Projekt wnętrza domu powinien łączyć w sobie dwie zasadnicze cechy – piękno i funkcjonalność. Żyjemy w ciągłym pośpiechu i wracając po całym dniu pracy do swoich czterech ścian oczekujemy, że nasza osobista przestrzeń przede wszystkim da nam wytchnienie, nie przytłoczy, a także pozwoli czuć się swobodnie. Aranżacja domu to nie tylko meble – to także kolory ścian, dywany lub faktura zasłon.

perfectspace-aranzacja-wnetrza-salonu-w-nowoczesnym-stylu

Jasne wnętrze – większa przestrzeń

Obecnie w trendach związanych z aranżacją wnętrz zdecydowanie dominują jasne barwy. Wytłumaczenie tego fenomenu jest bardzo proste. Przede wszystkim dawno już przebrzmiała moda na ściany w owocowych kolorach – ludzie oczekują, wnętrz o zupełnie innym charakterze, stonowanym i eleganckim. Druga przyczyna to chęć optycznego powiększenia domowej przestrzeni, a jasne kolory idealnie się do tego nadają.

perfectspace-aranzacja-przytulnego-kacika-z-wygodnym-fotelem

Białe drzwi, jasne ściany, super jasna łazienka dodatkowo wsparta przyjaznym oświetleniem i podłoga – także jasna, sprawiają, że wnętrze staje się przestronne. Owszem, kolory są jak najbardziej mile widziane, jako przełamanie zrównoważonej kolorystycznie aranżacji domu. Zgaszony pomarańcz lub mebel w kontrastującym ze ścianami kolorze, nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter.

Ożywić przestrzeń, czyli tapeta ze wzorem w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrza utrzymana w jasnej tonacji może wydać się dość monotonna. W taką przestrzeń trzeba umiejętnie wkomponować mocne akcenty. Przykładem może być kontrastująca z resztą ścian w pomieszczeniu, ściana pokryta wzorem oraz dywan motywem do niej nawiązujący.

perfectspace-aranzacja-wnetrza-sypialni-w-nowoczesnym-stylu

Stonowane kolory nie stworzą dysproporcji we wnętrzu, a nadadzą mu ciekawego wyglądu. Dodatkową możliwością dodania przestrzeni delikatnych barwnych kontrastów są fotografie – umieszczone w eleganckich, skromnych ramach doskonale wpiszą się w spokojny charakter wnętrza.

Pokój dziecka – aranżacja wnętrza kolorem

Przestrzeń kilkulatka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Pokój dziecka powinien stymulować jego rozwój. Projekt wnętrza dla najmłodszego członka rodziny może różnić się od jasnej i eleganckiej przestrzeni innych pomieszczeń. Kolorowa tapeta, meble – funkcjonalne i ładne zarazem, oraz barwne dodatki to przepis na przestrzeń, która będzie inspirować i zachwycać. Dziecko z przyjemnością będzie spędzać czas w swoim pokoju, zaś dobrze dobrane kolory pobudzą jego wyobraźnię.

perfectspace-kolorowa-aranzacja-wnetrza-pokoju-dzieciecego

Aranżacja domu w jasnej kolorystyce to pomysł, który zdaje egzamin z funkcjonalności. Przejrzyste wnętrze pomoże się odstresować i korzystnie wpłynie na podtrzymanie dobrego samopoczucia. W jasnej przestrzeni łatwiej się skupić, wypocząć i utrzymać porządek. Całą galerię zdjęć tej konkretnej realizacji znajdziecie tutaj.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź