29 stycznia 2015

Aranżacje Perfect Space – Modernistyczna elegancja na wyciągnięcie ręki

Atrakcyjna aranżacja mieszkania to nie tylko dobrze rozplanowana przestrzeń, dostosowana do potrzeb mieszkańców. To również wykorzystane materiały, ich faktura, kolory i rozmieszczenie. Indywidualny projekt powinien uwzględniać także rozkład światła dziennego we wszystkich pomieszczeniach. Planując urządzenie mieszkania nie należy się ograniczać, ponieważ każdy detal ma wpływ na ogólny odbiór wnętrza.

Tak jest w przypadku tej realizacji, która przyciąga uwagę i magnetyzuje interesującymi połączeniami materiałów i faktur. Wnętrze utrzymano w lekkim modernistycznym stylu, o czym świadczą np. szafki zabudowy kuchennej oraz zabudowane szafki skrywające w sobie sprzęt RTV.

perfectspace-modernistyczna-aranzacja-wnetrza-mieszkania

Z kolorem mebli koresponduje barwa wykładziny winylowej, która jest hypoalergiczna i niezwykle trwała. Wnętrze mimo wykorzystania mebli i podłóg w ciemnej tonacji jest jasne i przestronne. To zasługa dobrego dostępu do światła dziennego oraz ścian pomalowanych w jasnych, niemęczących oczu barwach. Projekt uwzględnia także zdecydowanie jasne punkty mieszkania, do których należy biały stół i krzesła – komplet umieszczony w centralnym punkcie dużego pokoju zdaje się kumulować światło. 

perfectspace-modernistyczna-aranzacja-wnetrza-kuchni

Wnętrze dużego pokoju ma charakter minimalistyczny. Nie ma w nim niczego nadmiarowego, jest ono przestronne, zaprojektowane w najdrobniejszym szczególe. Dodatkowym akcentem jest ceglana ściana wkomponowana w modernistyczne meble – na pierwszy rzut oka wygląda jak mur bez tynku, ale wystarczy przyjrzeć się jej dłuższą chwilę, by zrozumieć, że cegły idealnie wpisują się w przyjętą koncepcję projektu. U szczytu ściany kryje się rolowany ekran, na którym można oglądać filmy.

Nieco bardziej odważna jest aranżacja mniejszego pokoju. Przede wszystkim bardzo ciekawie zaprojektowano ściany. Jedną z nich pokrywa fototapeta ze Spiderman’em, drugą zaś tapeta ze wzorem, utrzymana w głęboko fioletowym kolorze. Umieszczony pod sufitem jasny hamak przełamuje ciemną tonację wnętrza. 

perfectspace-aranzacja-wnetrza-pokoju-dzieciecego-z-komiksowa-tapeta

Aranżacja łazienki charakteryzuje się przejrzystym układem i lekkim kontrastem opartym na zestawieniu bieli z głębokim brązem. Ściany wyłożono białymi kafelkami, a boki wanny, blat oraz zaplecze lustra umiejscowionego nad umywalką zostały wykonane z materiałów o ciemnej tonacji. Ceglana ściana, na której umieszczono grzejnik nadaje wnętrzu ciepły klimat. Światło w łazience gra istotną rolę – brązowy abażur lampy spływającej dość nisko nad blat od szafki sprawia, że łazienka zyskuje przytulny wygląd.

perfectspace-modernistyczna-aranzacja-wnetrza-lazienki-z-motywem-cegly-na-scianie

Realizacja ta jest połączeniem modernistycznej elegancji z współczesnym, niezwykle modnym minimalizmem. Pełną galerię tej realizacji znajdziecie tutaj.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź