03 marca 2015

Aranżowanie mieszkania – garść porad

Aranżacja mieszkania to dosyć pojemne określenie. W praktyce oznacza ono, że musimy podjąć szereg decyzji, związanych nie tylko z wyborem koloru ścian, rodzaju podłogi, ale również z doborem mebli i tkanin, aby nasze wnętrze było nie tylko funkcjonalne, ale również przytulne.

O czym warto pamiętać w aranżacji wnętrz?

Warto pamiętać, że wnętrze dopasowane do potrzeb użytkowników powstaje już na etapie projektu. Ważnym elementem w stworzeniu wymarzonego wnętrza jest dokładne przemyślenie jego funkcjonalności. Inaczej bowiem wygląda aranżacja wnętrza w przypadku sypialni – tutaj wpis dotyczący umeblowania sypialni – a inaczej należy się zabrać za projekt salonu czy kuchni, które mogą łączyć różne funkcjonalności.

Decydując się na funkcjonalny salon warto pomyśleć, kto i ile czasu będzie w nim spędzać. Inne potrzeby mają bowiem rodziny z dziećmi, które salon mogą wykorzystać jako miejsce do zabawy, a inne wymagania będzie miał singiel, który salon wykorzysta jako miejsce do odpoczynku. Projekt wnętrza musi również uwzględniać rekomendowaną przez użytkowników kolorystykę. W przypadku salonów, które będą jednocześnie pokojem dziennym, aranżacja wnętrza bardzo często wykorzystuje faktury zbliżone do kamienia czy cegły, którymi ozdabia się jedną ze ścian salonu.

perfectspace-aranzacja-wnetrza-w-nowoczesnym-stylu

Aranżowanie dla początkujących

Równie ważny jest odpowiedni dobór podłogi. Co prawda najchętniej wybierane są panele podłogowe z racji wygody i łatwości w utrzymaniu czystości, jednak w nowoczesnych wnętrzach, które wykorzystują salon jako domowe kino, idealne mogą być podłogi z kamienia. W tym przypadku w celu złagodzenia odczucia chłodu należy pamiętać, że w okolicy kanapy czy sofy warto również umieścić kolorowy dywan lub też fragment wykładziny.

Bardzo ciekawe efekty uzyskuje się również zmieniając czy dodając dodatkowe źródła światła, zaś samo aranżowanie wnętrza przy użyciu światła zyskuje coraz większe grono zwolenników.

perfectspace-przytulana-aranzacja-wnetrza-sypialni

Projekt wnętrza powinien oczywiście uwzględniać także meble, bowiem to one decydują w dużym stopniu o funkcjonalności pokoju, jego oryginalności i charakterze – tu przeczytacie o niesamowitych meblach projektantki Hilli Shamia. Dodatkowe elementy aranżacyjne – tkaniny dekoracyjne, lampy czy stojące ozdoby – również wpływają na efekt końcowy i mogą w znacznym stopniu zmienić wygląd pokoju.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź