06 listopada 2015

Backsplash – szklane panele kuchenne w aranżacji wnętrza kuchni

Ściana nad blatem kuchennym wymaga specjalnego potraktowania, gdyż nieustannie narażona jest na działanie wilgoci, pary oraz osadzającego się tłuszczu. Dlatego koniecznie powinna zostać wykończona odpornym i łatwym do czyszczenia materiałem. Nie oznacza to jednak, że tego typu ściana nie może jednocześnie idealnie dopełniać aranżacji wnętrza naszej kuchni.

perfectspace-backsplash-w-aranzacji-wnetrza-kuchni

Ściana nad blatem to miejsce dość wrażliwe, a jednocześnie bardzo istotne z punktu widzenia aranżacji wnętrz. Musi być ona zatem zarówno praktyczna, jak i atrakcyjna wizualnie. Najczęściej wykańcza się ją płytkami ceramicznymi, które są niepalne, stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie wody. Niestety, popularność tego typu rozwiązania sprawiła, że ściana pokryta płytkami często prezentuje się przez to standardowo i nudno. Na szczęście istnieje wiele innych, bardzo ciekawych materiałów o podobnej trwałości – szczególnie interesującą alternatywę stanowią panele szklane.

perfectspace-aranzacja-wnetrza-kuchni-w-klasycznym-stylu

Szklane panele kuchenne? Czemu nie!

Szklane panele kuchenne cechują się równie dużą odpornością na wilgoć i wysoką temperaturę, co klasyczne płytki ceramiczne. Ponadto powierzchnia szkła jest idealnie gładka i przez to niezwykle łatwa do wyczyszczenia. Wystarczy przetrzeć ją szmatką z płynem do mycia szyb, żeby przywrócić mu blask – to sprawia, że szkło idealnie sprawdza się w przestrzeniach szczególnie narażonych na zabrudzenia.

To jednak nie koniec zalet tego typu paneli kuchennych. Błyszcząca powierzchnia odbija bowiem światło i tym samym optycznie powiększa przestrzeń kuchni. Na uwagę zasługuje również fakt, że tego typu panele zapewniają szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych: w ofercie znajdują się zarówno egzemplarze matowe, jak i te lakierowane na wybrany kolor lub podklejone fototapetą.

perfectspace-backsplash-z-motywem-owocow-w-aranzacji-wnetrza-kuchni

Zdjęcie w aranżacji wnętrz, które buduje klimat kuchni

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są panele szklane z nadrukowanymi zdjęciami. Dają one bowiem niemal nieograniczone możliwości doboru grafiki, a tym samym pozwalają na wykreowanie w pełni niepowtarzalnego wnętrza naszej kuchni. Grafiki pod panele oferują sami producenci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z zasobów internetowych banków zdjęć lub dostarczyć swoje własne fotografie/projekty graficzne. Liczba motywów jest praktycznie nieograniczona i wszystko zależy wyłącznie od naszej inwencji i kreatywności.

perfectspace-bbacksplash-z-motywem-kwiatowym-w-aranzacji-wnetrza-kuchni

Panele szklane są stosunkowo nowym trendem w aranżacji wnętrz, ale dzięki swoim licznym zaletom cieszą się one coraz większą popularnością na naszym rynku, stanowiąc świetną alternatywę dla tradycyjnej glazury. Są one nie tylko eleganckie, modne i atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim łatwe w pielęgnacji, niezwykle wytrzymałe oraz odporne na wysokie temperatury. Ponadto odpowiednio dobrana grafika na szklanym panelu kuchennym może nadać wnętrzu naszej kuchni wymarzony charakter.

[:en]

The wall above the worktop may require special treatment, because it is constantly exposed to moisture, vapor and fat. It is therefore necessary to use material, which is resistant to damages and easy to clean. This does not mean, however, that this type of wall can not perfectly complement our kitchen interior design.

Perfect Space, backsplash w aranżacji wnętrza kuchni

The wall over the worktop is quite sensitive, yet it is very important from the interior design point of view. Therefore it must be both practical and visually attractive. Most often it is finished with ceramic tiles, which are non-flammable, relatively easy to clean and resistant to water. Unfortunately, the rising popularity of this type of solution caused that the wall covered with tiles is often considered as standard and boring. Fortunately, there are many other very interesting materials with similar durability, which are particularly good alternative to glass panels.

Perfect Space, backsplash w aranżacji wnętrza kuchni

Glass kitchen panels? Why not!

Kitchen glass panels are as highly resistant to moisture and high temperatures as classical ceramic tiles. Furthermore, the glass surface is perfectly smooth and therefore extremely easy to clean. Just wipe it with a cloth with window cleaner to restore its luster – it makes the glass perfect for areas, which are vulnerable to contamination.

But this is not the end of the advantages of this type of kitchen panels. Indeed glossy surface reflects light and thus visually expands the kitchen space. Noteworthy is also the fact that this type of panels offer a wide range of possibilities in arrangement: the offer includes both – matt models, as well as those painted in the selected color or taped by photo wallpaper.

Perfect Space, backspalsh w aranżacji wnętrza kuchni, owoce

The picture that defines the climate of the kitchen

Very interesting solution are the glass panels with printed photographs. They have a nearly unlimited capability of graphics selection and thus allow you to create completely unique interior. Graphic of the panels are offered by the producers themselves, but there is nothing in the way to take advantage of the online resources of pictures banks or provide your own photos/graphic projects. The number of motifs is virtually unlimited. Everything depends solely on our inventiveness and creativity.

Perfect Space, backspalsh w aranżacji wnętrza kuchni, kwiaty

The glass panels are relatively new trend in interior design, but thanks to their numerous advantages they are getting more and more popular in our market, being excellent alternative to traditional glaze. They are not only smart, stylish and visually appealing, but above all, easy to clean, extremely durable and resistant to high temperatures. In addition, a properly sized graphics on a glass panel inside the kitchen can define ours kitchen dream character.

Komentarze

 • Listopadowa Pani

  Zakochałam się w tych propozycjach. Ostatnie zdjęcie powala. Moja kuchnia potrzebuje remontu!

 • Lila

  Z pewnością szklane panele są bardziej praktyczne niż płytki, które trudniej doczyścić, a konkretniej mam na myśli fugi. A możliwość umieszczenia pod nimi dowolnego zdjęcia – rewelacja! Zamiast godzinami wybierać wzory płytek, wybieramy nasze ulubione zdjęcie i gotowe. Ciekawe czy istnieje możliwość zmiany zdjęcia znajdującego się pod szklaną płytą? Albo czy jest możliwość umieszczania obrazu z efektem 3D? To dopiero byłoby zaskakujące rozwiązanie.

 • Lemon

  Ciekawe czy to tylko tymczasowa moda czy raczej panele szklane na dobre zagościły się w kuchni, jako alternatywa do tradycyjnych płytek. Istnieje wiele wzorów, kształtów czy rozmiarów płytek, także możliwości aranżacyjne są szerokie i efekt również może być zaskakujący. Nie do końca jestem przekonana do efektu połyskujących powierzchni. Połyskujące fronty szafek, blat, a do tego jeszcze backsplash intensywnie odbijający światło.

 • Mirela

  Nie żeby się od razu zakochiwać ale na pewno są efektowne no i praktyczne, a to drugie właśnie do mnie przemawia. Osobiście uważam, że aż nazbyt efekciararsko jeśli chodzi o te wszystkie kolorowe motywy ale takie jednolite jak najbardziej, nawet widziałabym to u siebie w kuchni.

 • AnKola

  Ale czy ktoś ma u siebie te panele zamontowane? Chodzi mi o opinię kogoś kto może z własnego doświadczenia coś napisać. Czy faktycznie łatwo się czyści? Czy może zrobić podświetlane czy lepiej nie? Czy po jakimś czasie nic się z tymi nadrukowanymi zdjęciami nie dzieje? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem dlatego wyczekuję opinii innych.

 • Wenus

  Lemon ja też uważam, że płytki mogą dać naprawdę zaskakujący efekt. Natomiast nie zgodzę się z Lilą co do problemu czyszczenia płytek. W dzisiejszych czasach kiedy to na rynku dostępnych jest tyle różnych środków, czyszczenie fug nie jest żadnym wyzwaniem. Moja kuchnia pod szafkami albo nad jak kto woli ;), ma czarne wielkie kafle z białymi fugami i po pierwsze prezentuje się świetnie a po drugie nie ma żadnego problemu z myciem ich, nie przesadzajmy.

 • Baobab

  AnKola mam taki panel w kuchni z podklejonym zdjeciem i wygląda naprawdę ciekawie, zwłaszcza wieczorami kiedy są podświetlone. Oświetlenie to listwa ledowa i w połączeniu z panelem wyglada imponująco. Jeśli chodzi o czyszczenie nie ma najmniejszych problemów gdyż powierzchnia jest idealnie gładka.. Z czystym sumieniem mogę polecić.

 • Algida

  Te panele są rewelacyjne. Robią coraz większą furorę pewnie głównie ze względu na swoją oryginalność. Te zdjęcia to świetny pomysł można tam wrzucić wszystko przecież.

 • Wolwaife

  Mam wrażenie, że te panele nadają się tylko do naprawdę nowoczesnych i dużych wnętrz. Jakoś w klasycznym mieszkaniu wydaje mi się to nazbyt ekstrawaganckie. Kompletnie nie widzę tego w mojej małej kuchni w 50m mieszkaniu w bloku. Ciekawe jakby to się prezentowało…

 • Mati

  Mój brat ma takie cudo w swojej kuchni ale bez zdjęcia tylko taki matowy panel. Prezentuje się naprawdę dobrze. Kuchnia duża i ten panel w zasadzie na dwóch ścianach, robi wrażenie na takiej dużej powierzchni.

 • Paola

  A co według Was wygląda lepiej taki panel ze zdjęciami czy lepiej klasycznie bez zdjęć tak jednolicie?. Mam małą kuchnię i jestem ciekawa zdania innych.

 • Dorota

  Paola to zależy ja mam dużą kuchnię i mam taki panel ze zdjęciem, kwiatowy motyw i wygląda to ciekawie. Natomiast wydaje mi się, że jeśli kuchnia jest mała to panel ze zdjęciem może trochę przytłaczać. Do małego pomieszczenia widzę raczej coś prostego czyli gładkie bez aplikacji. Ale prawda jest taka, że ile ludzi tyle opinii i gustów a o tych ostatnich jak wiemy się nie dyskutuje ;).

 • Jerzy

  No to ja chcę takie coś…

 • Klaudia

  Witam. Bardzo bym prosiła o link do grafiki z ostatniego panelu szklanego albo informację gdzie taki mogę zamówić. Przeszukałam połowę internetu w poszukiwaniu dokładnie takiego wzoru. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

  • Perfect Space

   Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc. Wybór grafiki leżał po stronie klienta, my zajęliśmy się tylko realizacją.

Zostaw odpowiedź