04 grudnia 2020

Idą Święta – najmodniejsze aranżacje na Boże Narodzenie 2020

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zachwycać bogactwem form, wzorów i kolorów. Modny będzie jednak nie tylko maksymalizm i pełen błysku styl glamour, ale również skromny minimalizm i pełen barw ziemi naturalizm. Sprawdźcie, jak przedstawiają się najważniejsze, bożonarodzeniowe trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku.

Święta Bożego Narodzenia to najradośniejszy czas w roku, podczas którego możemy celebrować wspólne chwile z najbliższymi, ciesząc się pięknymi, pełnymi świątecznych ozdób wnętrzami. Szczególnie, że w tym sezonie możemy sobie pozwolić praktycznie na wszystko!

Zatem co wybierzesz?

Tradycyjną klasykę czy fantazyjne nowości? A może połączysz te trendy tworząc unikalną i niemożliwą do podrobienia stylizację? Podczas świątecznych dni, wszystko jest możliwe!

Po pierwsze – najmodniejsze kolory

Tradycyjnymi kolorami Bożego Narodzenia są oczywiście czerwienie i zielenie, jednak już od ubiegłego roku widzimy jak dużo blasku i świątecznej elegancji wnosi złoto. Dlatego w ofertach producentów znajdziemy tak dużo dekoracji w tym odcieniu, które w zależności od upodobań mogą być bardzo luksusowym dodatkiem we wnętrzu, jak subtelnym, bożonarodzeniowym akcentem aranżacyjnym.

UWAGA!

Hitem tego sezonu jest łączenie złota ze śnieżną bielą, głęboką czernią oraz szmaragdową zielenią. To stylizacja idealna dla wnętrz w stylu glamour.

Po drugie – eko naturalizm

Obecnie jednym z najmodniejszych stylów jest naturalizm – pełny ciepłych barw ziemi i naturalnych materiałów. Aby go podkreślić, warto wykorzystać to, co daje nam sama natura. To pachnące gałązki iglaków umieszczone w szklanych wazonach, własnoręcznie zebrane szyszki pełniące role bombek oraz szary eko-papier, który może posłużyć do tworzenia własnych łańcuchów choinkowych.

Poza tym podczas tegorocznych świąt w domach pojawi się dużo lnu, co można wiązać z rosnącą świadomością ekologii i chęci korzystania z materiałów przyjaznych dla środowiska. Len obecny będzie głównie na stołach – w postaci lnianych obrusów i serwetek.

UWAGA!

Na fali trendu eko do domów coraz częściej wprowadzamy żywe drzewka. Wielu z Was, chcąc podkreślić zamiłowanie do natury, pozostawi gołe gałązki lub ewentualnie ozdobi je lampkami choinkowymi w jednym kolorze.

Po trzecie – błyszczący glamour

Dla wielu z Was święta bożonarodzeniowe to czas pełen światła i błysku. Takie podejście możemy nazwać maksymalizmem lub neobarokiem. W takich okazale udekorowanych domach znajdziemy więc sztuczne pióra (jako akcent dekoracyjny na bombkach, girlandach świątecznych czy papierze do pakowania), jak i aksamit, którego faktura kojarzona jest z luksusem i elegancją. Wnętrza będą wyrafinowane dzięki takim kolorom, jak metalizowane bordo, butelkowa zieleń, granat czy brudny róż.

Kilka dobrych rad, dzięki którym Twoje wnętrze stanie się jeszcze piękniejsze!

  1. Chcąc uzyskać świąteczny nastój w całym domu, udekoruj wszystkie pokoje i łazienki pięknymi ozdobami – mogą to być na przykład szklane wazony wypełnione bombkami, świąteczne wieńce lub lampiony z bożonarodzeniowymi motywami.
  2. Pamiętaj, że bożonarodzeniowe rośliny to nie tylko choinka, ale i czerwona, dodająca życia gwiazda betlejemska oraz wieszania przy żyrandolu – jemioła.
  3. Dążąc do uzyskania minimalistycznego charakteru Świąt, postaw na delikatne, ażurowe ozdoby, które nie będą przyćmiewać piękna zielonego drzewka. Podczas takiej stylizacji przydadzą się dekoracje w czystej, śnieżnej bieli oraz subtelnym, zgaszonym złocie.
  4. Stawiając na styl eko, wybierz naturalne dekoracje. Może być to wazon wypełniony szyszkami czy metalowe platery udekorowane zielonymi gałęziami z charakterystycznymi dla tego sezonu zielonymi igłami.
  5. We wnętrzach glamour pięknym akceptem będą kaskady łańcuchów, zjawiskowo spływających po ramach okien czy poręczach schodów wewnętrznych.

Trendy na tegoroczne Boże Narodzenie są ekscytujące, ponieważ w dużej mierze stoją do siebie w opozycji. Dzięki temu wnętrza będą jeszcze ciekawsze, z jednej strony prezentując naturalne materiały charakterystyczne dla eko-designu, a z drugiej ukazując wypełnione blichtrem luksusowe pomieszczenia udekorowane na styl glamour.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź