28 kwietnia 2015

Jasne strony korzystania z porad ekspertów – pomoc w aranżacji mieszkania

W Polsce wciąż pokutuje opinia, że korzystanie z usług architekta wnętrz jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Rynek budowlany i deweloperski w naszym kraju jednak dynamicznie się rozwija, co skutkuje większą dostępnością i atrakcyjnością cen usług, niegdyś powszechnie niedostępnych. W obliczu wydatków, jakie wiążą się z zakupem, wykończeniem i wyposażeniem mieszkania, doradztwo architekta wnętrz nie wymaga dużego nakładu finansowego.

 

perefectspace-aranzacja-wnetrza-salonu-na-nowo

 

Gdy decydujemy się na aranżację mieszkania na własną rękę, zwiększa się ryzyko popełnienia kardynalnych błędów, z których na początku możemy nie zdawać sobie sprawy, a które w przyszłości sprawią, że nasze mieszkanie nie będzie komfortowe i ergonomiczne, co dla większości z nas powinno być priorytetem.

Najczęstsze błędy w aranżacji mieszkania

Jeśli jesteśmy laikami w kwestii urządzania, łatwo możemy paść ofiarą najczęściej dokonywanych „wpadek” na tym polu. Większość osób decydująca się na aranżację mieszkania na własną rękę miesza style. Nie sposób uniknąć pomyłki, jeśli o istnieniu większości z nich nigdy nie zdawaliśmy sobie sprawy. Częstym problemem jest również złe łączenie kolorów, czy wybór nieodpowiedniego oświetlenia do danego wnętrza. Mieszanie stylów i kolorów daje często niepowtarzalny efekt i może nadać pomieszczeniu charakteru, jednak potrzebne jest do tego niemałe doświadczenie, którym mogą pochwalić się wyłącznie profesjonaliści.

 

perfectspace-arranzacja-wnetrza-kuchni-na-nowo

 

Nikt nie jest w stanie być ekspertem w każdej dziedzinie, dlatego częstym błędem jest nieodpowiedni dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych. Tak jak w przypadku stylów i kolorów: możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jaką wytrzymałość mają dane materiały i jak sprawdzą się w naszym mieszkaniu. Ponadto, bardzo trudno tak urządzić wnętrza, aby były one funkcjonalne. Nie wiedząc o istnieniu dostępnych rozwiązań architektonicznych możemy doprowadzić do przepychu lub spustoszenia w naszym mieszkaniu. Bardzo łatwo popaść ze skrajności w skrajność, kiedy zależy nam na oszczędności i efektywnym wykorzystaniu każdej przestrzeni, a zarazem chcemy zadbać o jej estetykę. 

Łatwo również popaść w pułapkę nieumiejętnego mierzenia sił na zamiary. Możemy wyjść z założenia, ze jesteśmy w stanie podjąć się samodzielnego zaprojektowania naszego mieszkania, jednak w procesie wykończenia okaże się, że efekt założony będzie odbiegał od końcowego. Aby uniknąć takiego rozczarowania należy poważnie rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnego architekta wnętrz.

Same zalety aranżacji wnętrza na nowo

Decyzja o zatrudnieniu profesjonalnego architekta wnętrz niesie ze sobą same zalety i zaowocuje w przyszłości przebywaniem w funkcjonalnych, komfortowych, ale i atrakcyjnych wizualnie pomieszczeniach.

Gdy zwracamy się po poradę wnętrzarską powierzamy w obce ręce nasz dom, z tego powodu musimy dobrze przemyśleć, na usługi którego architekta się zdecydujemy. Powinniśmy kierować się przede wszystkim renomą firm, opiniami klientów, a także wyglądem zrealizowanych aranżacji. Kiedy tę wiążącą decyzję podejmiemy, ogromna część obowiązków, formalności i wyborów zostanie dokonana za nas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu. Bardzo często wystarczy kilka wskazówek i przedstawienie naszych oczekiwań, abyśmy mogli uzyskać zachwycający projekt, który następnie przekażemy wykonawcom. To również cechuje dobrego architekta wnętrz – uważne wysłuchanie klienta oraz dopasowanie rozwiązań do jego wizji, zamiast wprowadzania jedynie własnych zamysłów artystycznych. Co więcej, architekci korzystają z profesjonalnych wizualizacji, dzięki którym będziemy mogli na własne oczy przekonać się, jak zamierzona aranżacja będzie wyglądać w naszych wnętrzach.

 

perfectspace-aranzacja-wnetrza-sypialni-na-nowo

 

Zatrudniając architekta wnętrz powierzamy ekspertom wybór materiałów, mebli, produktów do wykończenia pomieszczeń. Nie musimy zatem martwić się o to, czy poszczególne elementy będą do siebie pasować lub czy określone materiały wytrzymają próbę czasu i użytkowania. Warto również korzystać z firm oferujących kompleksowe usługi. W takim wypadku architekt zna możliwości podwykonawców, dopilnuje zatem, aby projekt został zrealizowany w 100%. Oprócz pomocy przy kupnie, projektowaniu i wykańczaniu wnętrz mieszkań pod klucz eksperci z Perfect space oferują także szereg usług dodatkowych.

Nie zapominajmy również o aspekcie czysto estetycznym. Architekt wnętrz to artysta, który kierując się przesłankami pragmatycznymi stworzy dla nas oryginalne wnętrze odpowiadające zarówno naszym oczekiwaniom, jak i obowiązującym trendom.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź