24 września 2020

Jesienna zmiana wnętrza – szybkie home staging zgodne z najnowszymi trendami

Jesień to doskonały moment na przeprowadzenie szybkiej metamorfozy wnętrza i odświeżenie domu czy mieszkania w zgodzie z najnowszymi trendami. Dowiedz się, jakie prace urządzeniowe rekomenduję na ten czas i jak wykorzystać domowy home staging, aby powitać we wnętrzu nową porę roku.

Czasem wystarczy kilka drobiazgów, aby całkowicie zmienić stylizację swojego domu czy mieszkania. Nie potrzeba do tego ani wielkich funduszy, ani dużego remontu. Grunt to wiedza, jak przeprowadzić taką metamorfozę z pomocą home staging – trendem, który do tej pory wykorzystywany był przy urządzaniu mieszkań i domów na sprzedaż.

CZY WIESZ, ŻE?

Dziś home staging sprawdza się także we wnętrzach, w których żyjemy na co dzień i których nie chcemy sprzedawać. To katalog sprytnych trików, które pozwalają odświeżyć wnętrze domu czy mieszkania, a nierzadko – całkowicie zmienić ich styl.

Aby wykorzystać home staging potrzebna jest wiedza projektowa, znajomość bieżących trendów, a także umiejętność dokonywania metamorfozy w zgodzie z modą i możliwościami dawanymi przez daną przestrzeń.

Dlaczego warto zainwestować w domowe home staging?

Home staging pozwala na subtelne zmiany w urządzeniu wnętrza sprawiające, że dom czy mieszkanie stają się modniejsze, a także bardziej komfortowe i atrakcyjne do życia. Poza tym, poprzez niewielkie modyfikacje można odkryć zupełnie nowe możliwości aranżacyjne oraz polepszyć funkcjonalność układów. Nowozaaranżowane wnętrze nabierze charakteru, stając się pożądanym przez domowników miejscem do spędzania czasu, relaksu i zabawy, a nawet pracy – jeżeli mamy takie oczekiwanie.

PAMIĘTAJ!

W home staging nie chodzi o to, żeby robić generalny remont, a jedynie dokonać niewielkich zmian, które poprawią jego standard. Zanim zostaną one wprowadzone, dostaniesz od nas wszystkie rzuty i wizualizacje, które pozwolą zrozumieć nowy design proponowany we wnętrzu.

Jak przebiega proces domowego home staging?

  1. W pierwszej kolejności odwiedzam Twoje mieszkanie czy dom, aby dokładnie wymierzyć wnętrze oraz zrobić niezbędne zdjęcia.
  2. Po rozmowie na temat oczekiwań przygotowuję szczegółowy raport wraz z kosztorysem i planem zmian. Zawiera on wszystkie przygotowane propozycje wraz z tzw. moodboardem obrazującym sugestie metamorfozy.
  3. Po zapoznaniu się z przekazanym dokumentem, inwestor może zdecydować czy sam wykona wszystkie poprawki, czy woli zlecić pracę naszej pracowni.
  4. Zarządzanie projektem, leżące po naszej stronie, obejmuje wystylizowanie wnętrza oraz wdrożenie wszystkim zmian.

PAMIĘTAJ!

Domowe home staging obejmuje także naprawę drobnych usterek.

Jak wystylizować lokum, aby zmienić jego styl i dodać świeżości?

Wszystko zależy od funkcjonalności pomieszczeń, ich mocnych i słabych stron. Mądre podejście do prac koncepcyjnych pozwala jednak odkryć i wydobyć potencjał każdego wnętrza.

Standardowo w ramach home staging proponuję:

  1. Zmianę barw, w tym ścian aby uzyskać spójność kolorystyczną
  2. Zmianę oświetlenia w zależności od miejsca i potrzeb (np. wyraźne światło do kuchni i gabinetu, spokojne do salonu i pokojów sypialnianych)
  3. Przesunięcie mebli tak, aby zwiększyć funkcjonalność pomieszczeń
  4. Wprowadzenie dodatków, akcesoriów i gadżetów urozmaicających przestrzeń
  5. Zadbanie o sezonowy nastrój

Jesienne home staging – praktyczne triki

Oto kilka rad na to, jak możemy wystylizować swoje wnętrze tak, aby zyskało ciepły, jesienny nastrój:

– meble: im krótsze dni, tym spędzamy więcej czasu w domu – dlatego to świetny moment na wymianę sofy oraz zakup wygodnego fotela do salonu. Doskonałym pomysłem na zmianę wnętrza jest także wymiana niektórych mebli – takich jak np. stolik kawowy czy zakup pomocnych detali, jak np. sekretarzyk czy konsola

– tekstylia: jesienią, gdy dni stają się chłodniejsze, świetnym konceptem jest uzupełnienie swojego salonu o ciepłe tekstylia – koce i poduszki w kolorach i motywach modnych dla danego sezonu

– kwiaty i rośliny: zawsze wybieramy trwałe, świeże kwiaty i rośliny typowe dla jesieni, które rozsieją we wnętrzu subtelny zapach. Klimatycznym pomysłem są także gałązki jarzębiny w wazonach i wrzosy w doniczkach

– owoce: piękną dekoracją stołów mogą być patery z owocami, które będą prezentować subtelną, dodającą świeżości atmosferę – stawiamy szczególnie na jabłka i gruszki, choć można też wybrać kasztany, które będą pięknie prezentować się na ciepłych, np. bambusowych misach

– świece i świeczniki: jesienią, kiedy dni stają się krótsze, ciepłego klimatu w domu doda ciepłe, sztuczne oświetlenie – świetnie sprawdzą się liczne świece i świeczniki, szczególnie te zapachowe

– ściany: świetnym pomysłem na zmianę we wnętrzu są dekoracje ścienne, takie jak praktyczne półki czy designerskie zegary, plakaty lub obrazy

Jesienne dekoracje mogą odmienić wnętrze, powodując że nasz dom czy mieszkanie staną się zjawiskowo piękne. Czasem wystarczy kilka kroków, aby uzyskać ten efekt, niekiedy – prace wymagają większego zaangażowania. Zawsze jednak całość realizacji dzieje się pod czujnym nadzorem architekta i w pełnym porozumieniu z inwestorem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Może Cię zainteresować