25 czerwca 2021

Letnia metamorfoza wnętrza – jak szybko odnowić mieszkanie podczas urlopu?

Masz dwa tygodnie urlopu i wielką ochotę na odświeżenie wnętrza mieszkania? Dowiedz czym jest moodboard i w końcu – poznaj konkretne porady, jak w szybkim czasie i relatywnie małym kosztem można odnowić własne lokum w duchu letniego klimatu.

Znasz to uczucie, kiedy głowa pęka od natłoku pomysłów lub wręcz przeciwnie, jest chęć do działania, ale kompletny brak planu, od czego zacząć, co wybrać… Tu z pomocą przychodzi moodboard, który selekcjonuje wybory i pozwala stworzyć pasującą do siebie, harmonijną całość składającą się na styl Twojego wnętrza.

UWAGA!

Trendy mają to do siebie, że szybko mijają. Dlatego ważne jest przemyślenie, czy chcemy odnowy sezonowej czy długofalowej. Z doświadczenia powiem, że nasi Klienci często poszukują pomysłów na lekką odmianę, dzięki odpowiednio zaprojektowanemu przez specjalistów home stagingowi mogą uzyskać efekt metamorfozy wnętrza bez długiego i drogiego remontu kapitalnego.

Co to jest moodboard?

To dzieło architekta będące swego rodzaju tablicą inspiracji. Chodzi w nim przede wszystkim o to, aby na jednej płaszczyźnie uchwycić wszystkie elementy składające się na charakter danego wnętrza. Tworzy więc go kolarz zdjęć, materiałów, wycinków tkanin, próbek farb etc. Znajduje się tam wszystko to, co chcesz wykorzystać w swoim wnętrzu.

Dlaczego moodboard to podstawa przy szybkiej metamorfozie wnętrz?

Ponieważ pozwala szybko sprawdzić, które pomysły do siebie nie pasują – zbyt bardzo odbiegają od siebie stylistycznie lub mają wyjątkowo niedobrane kolory. Idąc tym tropem moodboard powstaje często nie tylko jako zbiór tego, co nam się podoba, ale w drodze stopniowej eliminacji materiałów niepasujących do reszty.

Co znajdzie się na moodboardzie letniej metamorfozy?

  1. Materiały: w tym sezonie wyjątkowo modny stał się styl boho i towarzyszący mu rattan. Ma jasne kolory i lekką formę, doskonale wpasowując się w styl ekologiczny. Rattanowe mogą być na przykład krzesła, będące świetnym wypełnieniem aranżacji retro, eklektycznej lub boho. Hitem są też lampy ratanowe, drewniane i sznurkowe.


Cozyhomeshots

UWAGA!

Wśród trendów przeważają naturalne materiały, w tym przede wszystkim len. Pięknie prezentują się szczególnie lniane zasłony, które harmonizują letnie, pełne kolorów wnętrza.

  1. Kolorystyka: latem do łask wracają intensywne kolory trawiastej zieleni oraz morskiego granatu. Takie kolory możemy wstawić do salonu w postaci np. poduszek ułożonych na sofie lub wybierając meble, dla przykładu fotel z podnóżkiem lub stylową pufę.
  2. Roślinność: w tym roku prawdziwym przebojem są wnętrza w stylu jungle. Rośliny powinny wypełniać salonu, szczególnie te zielone, o bogatym ulistkowieniu.


Bohemiadecors

  1. Oświetlenie: hitem tego lata są także lampki przemysłowe na sznurku, które dają przytulne światło i tworzą klimat podczas długich wieczorów. Możesz wybrać miękki, delikatny ciąg lampek lub bardziej masywny sznur z żarówkami Edisona – modne są oba warianty.
  2. Printy: w tym sezonie postaw na obrazy i plakaty z odważnymi printami. Wniosą pozytywny zastrzyk energii do Twojego wnętrza i dodadzą mu letniej kolorystyki.


westwingpl

Wraz z nadejściem ciepłych dni warto zdecydować się na zmianę aranżacji wnętrza. Czasem wystarczą drobne poprawki, aby uzyskać spektakularny efekt odświeżenia Czasem wystarczy zmiana zasłon czy dywanu, aby wnętrze zyskało nowego charakteru a efekt odświeżenia można uzyskać bez kosztownego remontu.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź