29 lipca 2014

Małe mieszkanie może być komfortowe?

Ogólna definicja słowa komfort w domyśle mieszkaniowym oznacza: ogólne warunki zapewniające spokój, wygodę oraz elegancję, czy koniecznie musi się to łączyć z luksusem, który powszechnie wiązany jest z drogimi niedostępnymi dla każdego przedmiotami?

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, musimy zadać kolejne. Czy mieszkanie o powierzchni użytkowej 32m2 może być komfortowe? Oczywiście, że tak!

Każda powierzchnia domu, mieszkania czy lokalu jeśli zostanie mądrze zaprojektowana stanie się przestrzenią wypełni komfortową, a co za tym idzie wygodną do użytkowania dla mieszkańca bądź użytkownika. Wygodę każdy z nas ocenia w indywidualny sposób, dla jednego krzesło musi być tapicerowane i miękkie, a dla drugiej osoby krzesło z litego drewna będzie najwygodniejsze na świecie! Poprzez tak zróżnicowane osobowości mamy to szczęście, że każde z zamieszkiwanych bądź użytkowanych przez nas przestrzeni jest zupełnie inne. Indywidualne i to jest cudowne!

Przychodząc do biura projektowego otrzymujemy komfort w postaci profesjonalnie wykonanego projektu, ponadto nie każdy posiada umiejętność wyobrażania przestrzeni, tym bardziej jeśli chcemy ją w pewien sposób zaaranżować, dlatego dużym ułatwieniem są wizualizacje, które otrzymujemy od architekta. Najcenniejsza w takim projekcie jest możliwość zobaczenia zaprojektowanego mieszkania zanim zaczną się w nim prace wykończeniowe! Mamy możliwość zmiany ustawienia czy kolorów wszystkich powierzchni jakie wcześniej zostały zaprojektowane, przez co osiągamy efekt przestrzeni zaprojektowanej idealnie/ indywidualnie pod daną osobę.

Na tego typu komfort w większości już nas stać. Ceny w biurach architektonicznych w zależności od zaawansowania zakupywanego projektu zaczynają się już od 30 zł/m2!

Jest to idealne rozwiązanie dla zapracowanych oraz ceniących swój czas osób i profesjonalizm jaki oferuje biuro projektowe. Architekt w tracie pierwszego spotkania dowiaduje się od klienta o stylu i funkcji jakie inwestor zakłada do danej przestrzeni, rozmawiają o budżecie oraz o wyobrażeniach jakie ma klient odnośnie przestrzeni. Następnym krokiem jest przystąpienie do inwentaryzacji mieszkania i obmyślenie jego koncepcji przez architekta tak, aby pokrywała się z wizją inwestora, gdyż on jest tu najważniejszy. Projektant rysuje układ przestrzenno-funkcjonalny oraz wykonuje wizualizacje dzięki, którym właściciel lokalu decyduje czy wszystko jest do akceptacji czy może niezbędne jest naniesienie poprawek. Gdy wszystko związane z projektem zostanie zaakceptowane, architekt sporządza rysunki wykonawcze oraz ostateczny kosztorys, który jednocześnie jest zestawieniem ilościowym materiałów potrzebnych do zrealizowania projektu. Częstym staje się w tych czasach wykonawstwo projektu przez biuro które wykonywało projekt. Jest to opcja maksymalizująca zaoszczędzony czas i pieniądze inwestora, gdyż w takim pakiecie inwestor nie musi się martwić o zakup i transport materiałów oraz o jakoś robót ekip budowlanych! Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania, gdyż gwarantują one wprowadzenie się bez stresu do w pełni wykończonego, przygotowanego do zamieszkania lokalu.

Co do luksusu – jest to definicja obejmująca nie tylko obiekty materialne, ale również usługi dostępne dla wąskiego grona grup społecznych.

Tak więc komfort nie wiąże się nierozłącznie z mianem luksusu możemy mieć piękne komfortowe i wygodne mieszkanie nie koniecznie za przysłowiowy 1 000 000 $! Każda osoba ma ten komfort, iż jego prywatna przestrzeń jest podporządkowana wyłącznie dla niego i z nim kompatybilna tak więc indywidualny komfort jest luksusem każdego z NAS!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź