21 października 2016

Miasteczko Wilanów: deweloperzy z Warszawy stawiają na samowystarczalne osiedla

Miasteczko Wilanów to nowoczesne osiedle w lewobrzeżnej części inwestycyjnej mapy stolicy, które wciąż przyciąga warszawskich deweloperów. Jako jedno z pierwszych osiedli w Warszawie zostało wybudowane na podstawie kompleksowego projektu zwanego „masterplanem”, którego stworzenie zostało zlecone przez firmę Prokom Investments.

perfect-space-miasteczko-wilanow-deweloperzy-z-warszawy-stawiaja-na-samowystarczalne-osiedla-brzozowy-zakatek

Brzozowy zakątek

Celem głównego inwestora było zaprojektowanie samowystarczalnego, wielofunkcyjnego osiedla, umożliwiającego realizację wszelkich potrzeb mieszkańców. Plan zakładał podział zespołu zabudowy mieszkaniowej na strefy – rozrywkową, kulturalną, wypoczynkową oraz religijną. Był zarazem ukierunkowany na promowanie aktywnych form wypoczynku i ekologicznego stylu życia, co znalazło odzwierciedlenie m.in. w zapewnieniu otoczenia terenów zielonych, sieci ścieżek rowerowych oraz tras biegowych.

Plan zagospodarowania przestrzennego

Teren tego samowystarczalnego kompleksu został objęty założeniami planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Wilanowa Zachodniego. Efektem prac zespołu biura Investment Environments Sp. z o.o., kierowanego przez Guy C. Perry, było powstanie osiedla o spójnej koncepcji architektonicznej. Do reprezentacyjnych obiektów Wilanowa należą Pałac w Wilanowie wraz z przynależnym do niego kompleksem krajobrazowym i Jeziorem Wilanowskim oraz Świątynia Opatrzności Bożej, której budowa niezmiennie budzi silne kontrowersje, nie tylko wśród samych mieszkańców dzielnicy. Na terenie Wilanowa znajduje się także szpital Medicover.

perfect-space-miasteczko-wilanow-deweloperzy-z-warszawy-stawiaja-na-samowystarczalne-osiedla-apartamenty-villa-nobile

Apartamenty Villa Nobile

Deweloperzy z Warszawy nie mają wolnej ręki, bo muszą ściśle przestrzegać zasad zawartych w opracowaniu planistycznym. Jednym z głównych założeń tego opracowania jest ograniczenie inwestycji do niskiej zabudowy o zwartej strukturze (wysokość budynków nie może przekraczać 20 m). Plan określa także paletę barw oraz materiałów, jakie powinny znaleźć zastosowanie w poszczególnych realizacjach. Sektor usługowy został ujęty w określone ramy – punktu usługowe są zlokalizowane głównie na poziomie parteru w zabudowie mieszkaniowej.

Komunikacja miejska

W 2014 roku obchodzono dziesięciolecie inauguracji prac nad realizacją masterplanu Miasteczka Wilanów. Dzisiaj wiemy już, że w znacznej mierze udało się zrealizować założenia w zakresie stworzenia satysfakcjonującej sieci komunikacyjnej. W ciągu 5 lat wybudowana zostanie także linia tramwajowa łącząca osiedle z centrum miasta. Realizacja projektu ma przypaść konsorcjum Safege S.A.S. oraz Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o., które zawarły już umowę ze Spółką Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Warunki przetargu na realizację projektu miały zakładać stworzenie tzw. zielonych torowisk, co doskonale wpisuje się w dynamiczną koncepcję osiedla.

perfect-space-miasteczko-wilanow-deweloperzy-z-warszawy-stawiaja-na-samowystarczalne-osiedla-mlody-wilanow

Młody Wilanów

Inwestycje w Miasteczku Wilanów

Miasteczko Wilanów to atrakcyjny teren inwestycyjny o rozwiniętej infrastrukturze. Obecnie prowadzone są dyskusje nad projektem budowy największego w ramach tego obszaru centrum handlowego – Galerii Wilanów. Samowystarczalne miasto w mieście wciąż pozostaje zarazem ciekawą perspektywą także dla zabudowy mieszkaniowej. Deweloperzy z Warszawy wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, proponując zarówno rozwiązania rodzinne, jak i oferty skierowane do odbiorców indywidualnych.

Spółka Robyg prowadzi szereg nowoczesnych inwestycji, które doskonale wpisują się w konwencję architektoniczną wilanowskiego kompleksu – „Apartamenty Villa Nobile”, „Królewski Park” oraz „Młody Wilanów”. Osiedle „Brzozowy Zakątek” jest ofertą skierowaną przede wszystkim do rodzin, dedykowaną najmłodszym domownikom. Pierwszy etap jej realizacji zostanie oddany przez Budimex w 2017 roku.

perfect-space-miasteczko-wilanow-deweloperzy-z-warszawy-stawiaja-na-samowystarczalne-osiedla-krolewski-park

Królewski Park

To jedynie kilka z licznych inwestycji, które realizowane są obecnie na terenie Miasteczka Wilanów, kompleksu kilkukrotnie nagradzanego w ramach konkursów urbanistycznych, m.in. tytułem „Doskonałości Roku”, przyznawanym przez organizację planistyczną ISOCARP oraz „Nagrodą za Doskonałość” – ULI Global Award for Excellence 2010, nadawaną przez Urban Land Institute.


Komentarze

 • Daria

  Kolejna galeria handlowa…No bez przesady…Zamiast tego można by było jakiś piękny park urządzić…

 • Adam

  Same budynki mieszkalne… A gdzie jakaś szkoła, szpital , park?? O przepraszam komunikacja miejska jest…

 • Binka

  Deweloperzy w Wawie szaleją 🙂 Niebawem cała zieleń zniknie bo będą same osiedla, które są w większości puste 😀

 • Odinek

  Jak dla mnie to za dużo tego na raz. Niebawem Wilanów stanie się odrębnym miastem :/ Jeszcze jakby ludzi było stać na te mieszkania…

 • Karol

  A mnie się bardzo podoba takie rozwiązanie dla Wilanowa. Mam nadzieję, że uda mi się zakupić tam mieszkanie po nowym roku.

 • Tania

  Jestem ciekawa tego brzozowego zakątka. Mam nadziej, że faktycznie deweloper wyjdzie naprzeciw najmłodszym mieszkańcom tworząc bezpieczne miejsca zabaw dla dzieci oraz zakątek z zielenią gdzie będzie można w spokoju wypocząć.

 • Uleńka

  Jestem ciekawa tych „zielonych torowisk”. W sumie 5 lat to jeszcze szmat czasu i koncepcja pewnie sie zmieni kilka razy 🙂 No ale…

 • Sandi

  Tez nie podoba mi się pomysł kolejnej galerii handlowej. Przecież w Warszawie jest ich ogrom. Ja bym postawiła na jakiś aquapark 😀

 • Ulek

  A za co dokładnie miasteczko Wilanów dostało te nagrody? Bo doskonałością roku bym tego nie nazwał :/

 • Barbel

  A mnie w przeciwieństwie do większości komentujących podoba się takie osiedle, które ma wszystko swoje. Bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

 • Erek

  Jestem ciekaw jakie ceny mieszkań są na tym Młodym Wilanowie i którego młodego na nie stać 🙂 Nawet z programem MDM chyba ciężko by było…

 • Lucjan

  Do Erek: ceny jak to w Warszawie bywa odpowiednie. Zadzwoń do dewelopera to się dowiesz 😉

 • Iśka

  Koncepcja centrum handlowego jak dla mnie bardzo kusząca. Dodatkowo zachęca do inwestycji w mieszkanie właśnie w tym miejscu.

 • Basia

  Wygląda kusząco jednak jest sporo rzeczy, które podpowiadają, ze to nie jest dobre i odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi. Gdzie jakaś zieleń? Miejsca wypoczynku dla rodzin? Bo centrum handlowe to raczej nie to…

Zostaw odpowiedź