28 sierpnia 2020

Miasteczko Wilanów zaprasza – kupujemy mieszkanie w jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy

Zachwyca estetyczną, willową zabudową, bliskim dostępem do natury oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturą sprawiającą, że dziś jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w Warszawie. Dla tych, którzy chcą zamieszkać w Miasteczku Wilanów, przygotowałem zestawienie najciekawszych mieszkań do urządzenia czy remontu. Sprawdźcie, które nieruchomości przedstawiają się najbardziej interesująco.

Piękno warszawskiego Wilanowa podyktowane jest jego niezwykłą historią. Choć pierwsze zapiski na temat tej części stolicy sięgają już XIII wieku, przełomowy okazał się być rok 1677 roku, gdy Wilanów trafił w ręce wojewody ruskiego Marka Mataczyńskiego. To on wybudował tu pełną splendoru włoską willę, otoczoną niezwykłymi krajobrazami, majestatycznym ogrodem oraz imponującym folwarkiem. Nadając swojej posiadłości nazwę „Willanów” (Villa Nova), wyznaczył kierunek, w którym obecny Wilanów rozwija się po dziś dzień.

Miasteczko Wilanów zaprasza – co szykują dla Was deweloperzy?

Jednym z najbardziej pożądanych miejsc na warszawskim Wilanowie jest oczywiście znany na całą Polskę, bardzo prestiżowy punkt – Miasteczko Wilanów. To pierwsze takie osiedle w Polsce, które powstało w oparciu o tzw. masterplan. Zgodnie z jego ideą, osiedle jest w pełni samowystarczalne dla każdego z mieszkańców. Nie bez powodu od lat wygrywają oni w ogólnopolskich rankingach zadowolenia z życia. I nie bez powodu tak trudno o zakup nieruchomości w tej prestiżowej lokalizacji.

W Miasteczku Wilanów znajduje się ponad 3000 mieszkań o różnych wielkościach i układach – od 40 do 250 mkw. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu ok. 11 000 zł. Bardzo trudno jest o mieszkanie z rynku pierwotnego – ewentualne decyzje o budowie podejmowane są w zależności od popytu. W ofertach biur nieruchomości znajduje się jednak kilka mieszkań do wykończenia, odświeżenia lub remontu, które mają w sobie bardzo duży potencjał.

  1. Do urządzenia – 150-metrowy apartament przy Sarmackiej – 12 703,58 zł/mkw

Mieszkanie przy ulicy Sarmackiej jest bardzo przestronne i daje ogromne możliwości aranżacyjne. Na 153,2 metrach kwadratowych znajdują się cztery pokoje o wysokości od 2,7 do 3 m. Za ogromny plus uważam osobną kuchnię, która została wyposażona w bardzo oryginalny koncept – wyjście na taras. Poza tym na uwagę zasługuje główna sypialnia z łazienką i dodatkowym wyjściem na taras, przestronny salon – także z wyjściem na taras oraz dwie sypialnie gościnne. W mieszkaniu znajduje się pralnia, którą opcjonalnie można zaaranżować na spiżarnię.

Mieszkanie oferowane jest przez Property House za 1 950 000 zł.

  1. Z własnym ogródkiem i gabinetem – 99,55 mkw za 1 245 000 zł

Inną interesującą inwestycją w warszawskim Miasteczku Wilanów jest blisko 100-metrowe mieszkanie przy Sarmackiej oferowane w cenie 12 506,28 zł/mkw. Usytuowane jest w pięknym budynku, który wita domowników przestronnymi klatkami schodowymi – wykładanymi kamieniem i ogromnymi lustrami.

W samym mieszkaniu znajduje się obszerny, 30-metrowy salon z aneksem kuchennym oraz wyjściem na własny ogródek o powierzchni 33 mkw. Co uważam za ogromną zaletę, w strefie dziennej znajduje się pomieszczenie, które idealnie spełni się w roli domowego biura czy gabinetu. Strefa nocna znajduje się w drugiej części mieszkania – oprócz dwóch sypialni oferuje także łazienkę i pralnię. Do mieszkania przynależy komórka lokatorska, która na pewno ułatwi przechowywanie rzadziej używanych przedmiotów.

Mieszkanie oferowane jest przez ETW Kancelarię Nieruchomości za 1 245 000 zł.

  1. Do unowocześnienia – dwupokojowe mieszkanie za 645 000 zł

Ciekawą nieruchomością w Miasteczku Wilanów jest także niewielkie mieszkanie przy Sarmackiej. Na powierzchni 53,73 mkw znajdują się dwa pokoje, w tym przestronny salon z aneksem kuchennym. Sam pokój dzienny jest bardzo dobrze doświetlony i pozwala wyjść na loggię. Wszystkie okna wychodzą na południową stronę świata. Mieszkanie urządzone jest w dość tradycyjny sposób i w mojej opinii wymagałoby zdecydowanego odświeżenia i unowocześniania koncepcji projektowej. Natomiast jest w nim duży potencjał, który odpowiednio wykorzystany przyniesie bardzo pozytywne rezultaty.

Mieszkanie oferowane jest przez Mościcki Nieruchomości za 645 000 zł.

Współcześnie Wilanów to jedna z najbardziej zadbanych dzielnic w Warszawie – pełna udogodnień i pięknych krajobrazów. Mieszkają tu osoby szukające kompromisu pomiędzy ekskluzywnym konceptem architektonicznym a bliską odległością do centrum miasta. Single, młode małżeństwa, rodziny z dziećmi – Wilanów jest otwarty na wszystkich, którzy oczekują od nieruchomości estetyki i elegancji charakterystycznych dla zabudowy willowej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Może Cię zainteresować