08 listopada 2019

Miski WC – jak kształt i wielkość wpływa na aranżację łazienki?

Jedno z najpotrzebniejszych miejsc w naszych domach, tam, gdzie nawet król chodzi piechotą – łazienka. Potrafi być prawdziwą ozdobą domu, ponieważ nie tylko domownicy, ale i odwiedzający goście zapewne odwiedzą to miejsce. Często podkreślam, że w aranżacji wnętrz istotny jest każdy detal. Dzisiaj zatem zajmiemy się takim istotnym detalem – miską klozetową.

Miska #1: Geometryczna aranżacja doskonała

Duża, kwadratowa, solidna. Miska taka jak ta daje silne poczucie symetrii, wnętrze z jej wykorzystaniem staje się o wiele bardziej spójne. Mimo, iż jest zawieszona nad podłogą, co nadaje jej lekkości, to czuć tę solidność, nie mamy wrażenia, że zarwie się tuż po tym, jak na niej usiądziemy. Miski takie jak ta bardzo dobrze wyglądają na ścianie o intensywnym kolorze, przy czym je same lepiej utrzymywać w klasycznej bieli. Spora bryła samej muszli zwraca uwagę, nie przytłacza jednak pomieszczenia, jeśli przełamiemy ją kontrastem, na przykład kolorystycznym.

Miska #2: Aranżacja łazienki klasycznie zaokrąglona

Niby klasycznie, ale jednak nie do końca. Mogłaby być prostokątna, ale jednak nie jest. Miska zaokrąglona na brzegach nadaje wnętrzu unikalnego charakteru. Odróżnia się od zwykłej okrągłej deski, która była tak często wykorzystywana w aranżacjach przestrzeni publicznej jeszcze parę lat temu i nie łamie schematów tak, jak muszla o ostro zarysowanych krawędziach. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o unikatowym charakterze, z mnogością wzorów i faktur, a jej wielkość umożliwia wygodne siedzenie każdemu.

Miska #3: Szeroko pojęta aranżacja płaska

Łazienki wąskie, o stosunkowo małym metrażu stanowią dla mnie wyzwanie – nie takie jednak, które jest nie do przejścia. W końcu od muszli klozetowej oczekujemy przede wszystkim tego, by była wygodna i praktyczna – ale nie musi się to wiązać z tym, że nie będzie ozdobą tego pomieszczenia. Rozwiązaniem są miski płaskie, a szerokie – zajmują sporo miejsca wszerz, pozwalając jednak na swobodne poruszanie się po łazience. Nie są przy tym niewygodne, bo ich duża powierzchnia umożliwia komfortowe i stabilne siedzenie.

Miska #4: Dobrze znana aranżacja na okrągło

Czasami wnętrze łazienki zyskuje najwięcej, kiedy postawi się na prostotę. Okrągła muszla klozetowa, swoisty weteran w aranżacji wnętrz, który mimo upływu czasu nie stracił na uroku. Pasuje niemal do każdego układu, nadaje się do łazienek o małej powierzchni dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi, a dzięki stażowi na rynku łatwo znaleźć pasujące do niej dodatki, takie jak nakładka dla dzieci czy dywaniki. Osobiście uważam, że jest to dobry wybór dla osób, które stawiają na prosty design i bardziej rodzinny klimat.

Bonus! Aranżacja łazienki wzbogacona

Wersja dla przedsiębiorczych i dbających o higienę – sedes i bidet w jednej łazience. Bidet bardzo przypomina miskę ustępową, jest również montowany w jej pobliżu. Z tego względu warto doradzam zawsze zakup zarówno sedesu jak i bidetu z tej samej firmy oraz linii wzorniczej, żeby całość tworzyła spójny obrazek. Musi zadziałać tutaj zasada synergii, ponieważ mamy dwa elementy, które muszą do siebie pasować. Decydując się na aranżację łazienki z wc oraz bidetem, musimy być na to przygotowani. Kilka przydatnych porad dotyczących tego zagadnienia zamieściłem we wcześniejszym wpisie “Projektant wnętrz radzi – bidet w aranżacji łazienki”.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź