08 stycznia 2021

Modne kuchnie – trendy wnętrzarskie na 2021 rok

Kuchnia spełnia wiele ról. Dziś to bowiem miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale i przestrzeń sprzyjająca kreatywnej twórczości. Nierzadko to tu realizujemy swoje pasje i wykorzystujemy okazje do spędzenia czasu z rodziną. Dlatego kuchnia musi być zarówno modna, jak i funkcjonalna. Poznaj najnowsze trendy, które będą rządzić w 2021 roku.

Po pierwsze: open space

Kuchnia to symboliczne okno na cały dom czy mieszkanie. Już od wielu lat nie zamykamy jej w czterech ścianach, a wręcz przeciwnie – otwieramy na salon, dzięki czemu możemy łączyć domowe obowiązki z czasem rodzinnym.

UWAGA! Taka kuchnia daje jeszcze jedno – możliwość wydzielenia kącika jadalnianego, będącego subtelnym elementem oddzielającym strefę wypoczynku od strefy kuchennej.

Po drugie: wnęki kuchenne

Wreszcie miłośnicy open space wymyślili, jak rozwiązać problem związany z nieefektownie prezentującymi się podczas pracy blatami kuchennymi, widocznymi z pozycji salonu. Tu przydają się tzw. wnęki kuchenne. W praktyce wygląda to tak, że tylko część zabudowy wykorzystana jest na blat roboczy (który, dzięki temu manewrowi, osłonięty jest przed widokiem gości).

Po trzecie: symbioza materiałów

W 2021 roku polubimy jednolitość we wnętrzach, szczególnie że dzięki szerokiej ofercie stylizowanych mebli kuchennych, jak i akcesoriów (kran, zlew, sprzęty) naszą kuchnię będziemy mogli zaaranżować na praktycznie dowolny, dominujący w domu styl.

UWAGA! Dla podkreślania symbiozy we wnętrzu warto zdecydować się na identyczny parkiet czy płytki na całej powierzchni parteru domu.

Po czwarte: minimalizm

Kuchnia w 2021 roku powinna być minimalistyczna. Powinniśmy więc decydować się wyłącznie na dolne szafki połączone z wyspą kuchenną. Zapomnij też o uchwytach – modniejsze są systemy „push open”, które pozwalają na otwarcie szafek poprzez naciśnięcie określonego miejsca.

Po piąte: biel i mat

W tym roku połysk w kuchni odchodzi do lamusa. Najbardziej modne są powierzchnie matowe, szczególnie biel łączona z naturalnym drewnem. Do łask wraca także gładka czerń, granat oraz ciemne zielenie. W kuchni odnajdują się więc wszystkie barwy charakterystyczne dla stylu industrialnego.

Po szóste: bądź eko

Obecny minimalizm wyraża się także w bardzo drobiazgowym podejściu do kwestii aranżacyjnych. Dlatego w nowoczesnych kuchniach znajduje się tak dużo drewna. To m.in. drewniane przybory kuchenne, organizery do szuflad i wszelkiego rodzaju praktyczne dekoracje, np. plecione koszyki.

Po siódme: świetlne rozproszenie

W tym roku designerzy proponują tworzenie kilkustrefowych punktów oświetlenia, w miejsce jednego źródła światła. Również ten aspekt ma być eko, co wyrażamy poprzez wybór rozwiązań w najnowocześniejszych technologiach ledowych.

TOP NAJCIEKAWSZE TRENDY KUCHENNE 2021

  1. Kuchnia w stylu industrialnym w ciemnych barwach
  2. Nowoczesna zabudowa pozwalająca osłonić nieeleganckie elementy kuchni przed spojrzeniami gości
  3. Symbioza kuchni z salonem pod kątem rodzaju i kolorystyki materiałów wykończeniowych
  4. EKO dodatki w postaci drewna i nowoczesnych technologii
  5. Minimalizm wyrażony materiałami i kolorami

Na przestrzeni lat trendy kuchenne ulegają zmianie, jednak jeden element pozostaje niezmienny. To rola, jaką pełni kuchnia. Dziś to nie tylko miejsce do gotowania, ale symbol rodzinnego ciepła i przestrzeń sprzyjająca każdemu domownikowi.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź