10 grudnia 2021

Najpiękniejsze kolory 2022 roku – jakie barwy pojawią się w naszych domach?

Rześki błękit, delikatna szałwia, intensywna żółć oraz aksamitny brąz z nutą chłodniej czerwieni – to kolory, które będą dominować we wnętrzach w 2022 roku. Sprawdź inspiracje i zaaranżuj modną kolorystycznie przestrzeń, która będzie Cię otulać przez kolejnych 12 miesięcy nowego roku.

Wybierając sezonową kolorystykę do wnętrz, projektanci kierują się zarówno trendami, jak i dobrymi praktykami. Dlaczego? Ponieważ kolory mają niesamowity wpływ na nasze samopoczucie i to, jak postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość. Tym ważniejsze jest, aby nasze wnętrze wypełnione było barwami działającymi na nas pozytywnie.

A jakie kolory będą dominować w 2022 roku?

Po pierwsze: inspirujący błękit

Bright Skies (AkzoNobel), czyli inspirujący błękit to jeden z najmodniejszych kolorów 2022 roku. Ten piękny odcień wnosi do wnętrz świeżość, dając wrażenie otwartości i działając kojąco na zmysły. To kolor, który ożywia przestrzeń, doskonale współgrając z szeregiem innych, zarówno tych stonowanych, pastelowych, jak i bardziej nasyconych i intensywnych.

Po drugie: aksamitny brąz

Kestrel (Tikkurila), czyli spokojny, aksamitny brąz z nutą chłodnej czerwieni, to kolejny kolor, który będzie otulał noworoczne wnętrza. Swoją nazwę zawdzięcza pustułce – gatunkowi sokoła, który odlatując na zimę, jest rozdarty między dwoma domami. To symbol tego, co znane i dające poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie tego co nowe i fascynujące.

Po trzecie: delikatna szałwia

Delikatny i subtelny odcień szaro-zielonej szałwii to kolejny kolor, który zdominuje wnętrza w 2022 roku. October Mist (Benjamin Moore) to symbol bezpiecznej przestrzeni, pozwalającej na wyrażanie siebie i dającej upust własnej kreatywności. Jest świetnym rozwiązaniem do wnętrz w stylu retro, w których ważny jest przytulny, domowy klimat.

Po czwarte: intensywna żółć

Nadzieja i odnowa – to symbolem tych wartości ma być intensywna żółć (CMG). To świetny wybór do naturalistycznych wnętrz, w których ważny jest optymizm i w których chcemy pokreślić moc słońca oraz siłę natury. Taki kolor zagra w przestrzeniach służących pracy, bo sprzyja koncentracji i pobudza naszą kreatywność.

CIEKAWE!

Według Pantone, na nowe trendy kolorystyczne mają wpływ: „przemysł rozrywkowy i filmy w produkcji, kolekcje sztuki i nowi artyści, moda, wszystkie dziedziny projektowania, popularne miejsca podróży, jak również nowe trendy w życiu, standardy zabaw i gier oraz warunki społeczno-ekonomiczne”. To także: „nowe technologie, materiały, tekstury i efekty, które wpływają na kolor, istotne platformy mediów społecznościowych, a nawet nadchodzące wydarzenia sportowe, które przykuwają uwagę całego świata”.

Kolorystyczny symbol normalności?

Jak widzimy, 2022 rok zdominują odcienie, które narodziły się jako efekt pandemicznej rzeczywistości. To kolory inspirujące, pozytywne, energiczne, które dają nadzieję na lepsze jutro i są zwiastunem tego, co nowe i dobre. Jak trafnie podsumował kurator kolorów, Joa Studholme z Farrow & Ball: „w 2022 roku będziemy rozkoszować się jaśniejszymi kolorami, które zwiastują powrót do normalności”.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź