29 września 2017

Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów postanowiliśmy wziąć pod lupę kilka nowych inwestycji deweloperskich, jakie w najbliższej przyszłości zostaną oddane do użytku w Warszawie. Wyniki naszego porównania prezentujemy w niniejszym artykule.

Postanowiliśmy prześwietlić inwestycje mieszkaniowe na terenie Warszawy, które zostaną oddane przez deweloperów do użytku w pierwszej połowie 2018 roku. Przypominamy, że jako Agencja Architektoniczna oferujemy naszym klientom kompleksową usługę concierge, w ramach której zapewniamy wsparcie przy zakupie mieszkania od dewelopera, prześwietlenie całej dokumentacji związanej z tą operacją, następnie wykończenie mieszkania oraz jego aranżację.

W zestawieniu istotne było dla nas kilka kwestii:

 • cena metra kwadratowego w dostępnych mieszkaniach (wykluczyliśmy te inwestycje, które na początku września na portalu rynekpierwotny.pl posiadały utajone ceny lokali mieszkaniowych),
 • lokalizacja (skupiliśmy się wyłącznie na nowych inwestycjach deweloperskich z dwóch dzielnic: Mokotowa i Wilanowa),
 • całkowita liczba lokali w inwestycji,
 • powierzchnia dostępnych mieszkań,
 • planowany termin ukończenia inwestycji (braliśmy pod uwagę tylko te inwestycje, które zostaną oddane do użytku w pierwszej połowie 2018 roku).

Perfectspace nowe inwestycje deweloperskie Warszawa 2018

Ceny mieszkań w nowych inwestycjach deweloperskich w Warszawie

Ceny mieszkań wziętych pod uwagę w naszym zestawieniu są dosyć zróżnicowane – najkorzystniej pod tym względem wypada inwestycja Villa Piano (dostępne lokale mieszkaniowe kosztują tam średnio 7 435 tys/m2); najwięcej natomiast trzeba wydać, kupując jedno z mieszkań w inwestycji Villa Almerico (12 589 tys/m2). Średnio, decydując się na zakup w jednej z inwestycji z naszego zestawienia, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 8 639 tys/m2. Co ciekawe, to ciut więcej niż wynosi średnia cena warszawskiego mieszkania z rynku pierwotnego – w lipcu 2017r. plasowała się ona na poziomie 7 999 tys/m2. Warszawa nadal pozostaje najdroższym miastem na rynku nieruchomości; dużo tańsze są pod tym względem Szczecin (4 885 tys/m2), Łódź (4 904 tys/m2) czy Lublin (5 211 tys/m2). Naturalnie nawet w stolicy można znaleźć mieszkania w atrakcyjnych cenach, choć często w bardziej peryferyjnych dzielnicach.

Lokalizacja nowych inwestycji deweloperskich w Warszawie

W naszym zestawieniu umieściliśmy inwestycje z dwóch dzielnic, które zajmują czołowe lokaty w rankingach atrakcyjności. Zdaniem Urzędu Statystycznego w Warszawie, to właśnie Wilanów stanowi w stolicy najbardziej atrakcyjne miejsce do życia – pierwsze miejsce zawdzięcza najniższej liczbie osób bezrobotnych, najwyższej liczbie osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz największej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania. Co te dane oznaczają w praktyce? Przede wszystkim wskazują na dużą aktywność ekonomiczną mieszkańców Wilanowa, ich lepsze zorganizowanie oraz większą świadomość. Krótką mówiąc: sugerują wysoką jakość życia. Nic dziwnego, że Wilanów to jedna z ulubionych dzielnic warszawskich deweloperów; tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy następnego roku do użytku zostaną oddane tam cztery nowe inwestycje deweloperskie: Villa Piano (Cityvilla, I kwartał), Apartamenty Villa Nobile (Robyg, I kwartał), Nova Atmosfera (Acciona, II kwartał) i Zielony Wilanów (Cogik, II kwartał). Problemem w tym, że za nowymi mieszkaniami – mimo sporego finansowania z budżetu miasta – nie zawsze nadąża stosowna infrastruktura.

Mokotów w tegorocznym rankingu atrakcyjności dzielnic zajął dopiero trzecią lokatę, ale raczej nie ma powodów do zmartwień, bo to nadal jedno z tych miejsc, w których budownictwo mieszkaniowe rozwija się szczególnie dynamicznie. Tylko w ciągu pierwszej połowy 2018 roku do użytku zostanie oddanych tam siedem nowych inwestycji deweloperskich: Living Point Mokotów (Vantage, I kwartał), Vena Mokotów (Vantage, II kwartał), Jaśminowy Mokotów (Skanska, II kwartał), Przy Woronicza II (grupa Iar, I kwartał), Rezydencja Fryderyk (Rezydencja, II kwartał), Villa Almerico (Yuniversal Podlaski, I kwartał) i Apartamenty Mokotów (Expander, I kwartał). Tak duża ilość nowych inwestycji deweloperskich nie może jednak dziwić, bo mieszkania w Mokotowie szuka co piąta osoba pragnąca nabyć nieruchomość w stolicy.

Wielkość nowych inwestycji deweloperskich w Warszawie

Wielkość proponowanych mieszkań łatwo dostosować do potrzeb nabywców. Bez problemu znajdą coś dla siebie wielodzietne rodziny, jak również single – zarówno tacy, którzy zadowolą się tradycyjnymi kawalerkami w wielkości ok. 28 m2, jak i większymi, bardziej luksusowymi mieszkaniami. Najlepszym przykładem tej powierzchniowej rozpiętości jest Vena Mokotów od Vantage Development – oferowane tam mieszkania mają od 34 do 149 m2. Niemniej taka rozpiętość nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że cała inwestycja składa się z aż 183 lokali mieszkalnych.

Przy Woronicza II 3

Przy Woronicza II 

Przy Woronicza II to drugi etap inwestycji Grupo Lar; pierwszy etap inwestycji został już przekazany mieszkańcom. Deweloper zachwala przede wszystkim spokojne położenie i łatwy dostęp do publicznych środków transportu: autobusu, tramwaju oraz Metra (bliskość stacji Wierzbno). Grupo Lar na stronie internetowej chwali się również bliskością Pól Mokotowskich (doskonałe miejsce do joggingu, rodzinnych spacerów i przejażdżek rowerowych) oraz sąsiedztwem licznych obiektów sportowych.

Strona www: przyworonicza.com

Kontakt: +48 22 302 02 02

sprzedaz@przyworonicza.com

Jaśminowy Mokotów 1

Jaśminowy Mokotów 

Skanska Residential Development Poland z dumą podkreśla, że inwestycja Jaśminowy Mokotów to pierwsza w tej dzielnicy budowa poddawana certyfikacji BREEAM, systemu oceniającego jakość inwestycji w aspekcie projektowym, realizacyjnym i użytkowym. Deweloper stawia na „skandynawską filozofię życia”. I to już na etapie realizacji inwestycji, bo – jeżeli tylko wierzyć informacjom zawartym na stronie – Jaśminowy Mokotów to pierwsza budowa w Warszawie zasilana wyłącznie energią wiatrową. Ekologiczne podejście nie dziwi, bo samo osiedle powstaje na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Oznacza to, że budynki będą otoczone bujną zielenią i naturalnie zabezpieczone skarpą.

Strona www: mieszkaj.skanska.pl

Kontakt: +48 22 509 99 99

Vena Mokotów 1

Vena Mokotów 

Vena Mokotów to składająca się z trzech budynków inwestycja przy ulicy Pory. Zadowoleni powinni być przede wszystkim miłośnicy zakupów, gdyż niedaleko znajdują się Galeria Mokotów i Sadyba Best Mall. Jeżeli jednak preferujesz bardziej aktywny wypoczynek, to nic straconego – obok osiedla mieszczą się m.in. kluby fitness, korty tenisowe, Tor Łyżwiarski Stegny (latem można jeździć tam na rolkach) czy Park Arkadia. Deweloper na sprzedaż oferuje zarówno mniejsze lokale z balkonami, jak i większe z tarasami i ogródkami. Na ostatnim piętrze dostępne mają być też mieszkania z antresolami.

Strona www: vantage-sa.pl

Kontakt: (+48 22) 460 44 44

sprzedaz.warszawa@vantage-sa.pl

Zielony Wilanów 1

Zielony Wilanów

Inwestycja Zielony Wilanów składa się z jednego budynku wielorodzinnego przy ulicy Zaściankowej. Projektowany budynek został ukształtowany na planie litery C, otaczającej wewnętrzny, zielony dziedziniec. Ogromną zaletą inwestycji jest bliskość ścieżek rowerowych, tras spacerowych oraz nadwiślańskich, piaszczystych plaż. Wszystkie czteropokojowe mieszkania zostały już wyprzedane, ale nadal można zakupić lokale dwu- i trzypokojowe.

Strona www: zielonywilanow.pl

Kontakt: 22 823 70 30

bok@cogik.com.pl

Nova Atmosfera 2

Nova Atmosfera 

Nova Atmosfera to już trzecia – po Apartamentach Atmosfera i Mojej Atmosferze – inwestycja realizowana przez Acciona Nieruchomości w sercu Miasteczka Wilanów, w rejonie ulic Klimczaka i Al. Rzeczypospolitej. Deweloper podkreśla, że inwestycja powstała z myślą o powiększających się potrzebach mieszkańców Miasteczka Wilanów – stąd w ofercie znajdują się również miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Nova Atmosfera znajduje się z dala od głównych ulic, a w jej obrębie umieszczono duży dziedziniec z placem zabaw.

Strona www: novaatmosfera.pl

Kontakt: 22 428 32 22

Villa Piano 2

Villa Piano 

Za inwestycję Villa Piano odpowiada City Villa. To trzy kameralne, 2-piętrowe budynki przy ul. Bruzdowej 100, które zostaną przyłączone do kilkuletniego osiedla Kwintet (wspólnie będą tworzyć zamknięte, monitorowane osiedle z całodobową ochroną). Deweloper zapewnia, że duże odstępy między budynkami pozwolą na prywatność, a linie autobusowe nr 163 i 164 zapewnią szybki dojazd do stacji metra.

Strona www: cityvilla.pl

Kontakt: 781 250 000

anna.kwiecien@cityvilla.pl

Villa Almerico 2

Villa Americano 

Villa Americo powstaje przy ulicy Woronicza. To jeden budynek wielorodzinny, który liczy sobie dziesięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. W jego skład wchodzi dziewiętnaście apartamentów, 22 miejsca garażowe oraz jeden lokal usługowy. W niewielkiej odległości zlokalizowany jest futurystyczny budynek siedziby TVP oraz główna siedziba Polskiego Radia. Niewątpliwie duży atut tej inwestycji stanowi bliskość stacji metra Wierzbno oraz Galerii Mokotów.

Strona www: yuniversalpodlaski.pl

Kontakt: 22 436 84 32

warszawa@yp.com.pl


Komentarze

 • Krzysztof

  Fajne zestawienie. Akurat próbuję wybadać sytuację w temacie, bo planuję przeprowadzkę do Warszawy, ale ceny za m2 trochę ostudziły mój entuzjazm.

 • Adrianna

  Zwróć uwagę, że zestawienie obejmuje inwestycje mieszkaniowe w różnym przedziale cenowym. W Warszawie przeważnie cena za 1m2 wynosi 7 tys. Także sądząc po zestawieniu jest to atrakcyjna cena.

 • Krzysztof

  Może. Co nie zmienia faktu, że będą mnie od słoików wyzywać 🙂

  W ogóle jesteś z Warszawy? Czy lokalizacja Zielonego Marysina (najtańsza opcja) jest w miarę sensowna?

 • Andrzej

  Do pana wyżej: lepiej odżałować trochę gotówki i wybrać coś bliżej centrum (chyba że lubisz podróże komunikacją miejską).

 • Adrianna

  Studiuję w Warszawie. Dla mnie za spokojnie, dużo zieleni co akurat jest na plus. To zależy co dla Ciebie jest istotne.

 • Jaga_ja

  Po pierwsze proponuję bojkotować takie inwestycje, jak Londyńska. Mieszkam na Saskiej Kępie i naprawdę ogarnia mnie i innych mieszkańców rozpacz, kiedy między stare piękne kamienice wciska się i rozpycha na siłę, wykorzystując najmniejszy skrawek trawnika i chodnika, jakiś niepasujący do reszty bunkier.
  Po drugie brakuje w zestawieniu inwestycji, które są warte uwagi – np. Przy Woronicza.

 • geski

  Akacjowa Aleja – Radzymin. Woleliśmy znaleźć coś poza miastem ze względu na znacznie lepsze warunki i atrakcyjniejsze otoczenie. Inna sprawa – to nam pozwoliło żyć ze znacznie mniejszym kredytem, w ładnej miejscowości. A najlepsze jest to, że dojazd do pracy zajmuje nam mniej czasu niż przebijanie się z jednej dzielnicy na drugą 😉

 • białołęka

  W zestawieniu nie ma żadnej oferty z Białołęki. Tymczasem ceny tu się zaczynają od 5500zł/m.kw. Ładne projekty. Działają sprawdzeni deweloperzy: Bmi sp .o.o. , Victoria, Kalter, Konstans.

 • Pływak

  No właśnie a co z Białołęką? nie zmaieściliście ofert viva garden, mają ceny warte rozważenia, Bbiałołęką ostatnio popularna.

 • polkowa

  Ceny tych najdroższych mieszkań są po prostu zatrważające. A weźmy pod uwagę jeszcze fakt, że przecież taki lokal trzeba jeszcze wykończyć, żeby nadawał się do mieszkania. Rozumiem, że to kwestia prestiżowych lokalizacji. To w sumie smutne, że jedynym sposobem na uwicie sobie swojego własnego gniazdka jest zadłużenie się na kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat.

 • chudy

  Pewnie, że ceny wysokie. Ale ja bym spojrzał na to z trochę innej perspektywy – przecież gdzieś trzeba mieszkać… a jeśli nie zostało się na garnuszku u rodziców lub nie dostało się od nich mieszkania, to jedynym wyjściem jest wynajmowanie. A skoro trzeba płacić za wynajem, to już chyba lepiej zamiast tego spłacać swoje mieszkanie?

 • Roksana

  Dylemat – bliskość do centrum i wygoda związana z tym, że nie trzeba tracić czasu na dojeżdżanie i korki, czy trochę spokoju i zieleni gdzieś dalej od miasta? Wiadomo, że miejscówki w środku miasta kosztują swoje, ale sama nie wiem… chyba ciężko byłoby mi zdecydować.

 • Dorian

  Wizualnie najbardziej odpowiada mi chyba Nova Atmosfera, jak chodzi o lokalizację to też moim zdaniem strzał w 10. Chociaż wszystkie inwestycje prezentują się bardzo fajnie.

 • gabrynia

  Powiem szczerze, że nie orientuje się w temacie, ale czasami zastanawiam się jak się mają koszty zakupu mieszkania do wybudowania domu? Osobiście, jeśli miałabym się liczyć w obu przypadkach z olbrzymimi wydatkami, to chyba wolałabym wybudować dom.

 • dorotka

  Piękne inwestycje, aż chce się mieszkać. Oczywiście trochę szkoda, że właściwie całe miasto to jeden wielki plac budowy a budynków cały czas przybywa. W takim tempie jeszcze kilka/kilkanaście lat i ciężko będzie znaleźć źdźbło trawy w stolicy. Zresztą wydaje mi się, że chyba w większości dużych miast sytuacja zmierza w tym kierunku.

 • Karol

  Zakup i wykańczanie mieszkania to bardzo przyjemna sprawa, ale też wymagająca sporo zaangażowania i wiedzy. Sam wiem, że kosztowało mnie to dużo nerwów, żeby wszystko dopiąć tak, jak należy. Jeśli miałbym robić to jeszcze raz, to myślę, że zdecydowałbym się na jakieś wsparcie profesjonalistów.

 • malina

  Zastanawiam się, które z polskich miast jest najlepsze do zamieszkania. Bo jak chodzi o ceny, to podejrzewam, że pewnie właśnie w Warszawie jest najdrożej, chociaż spodziewam się, że Kraków nie odstaje zbytnio. Maciej jakieś doświadczenia w tym temacie?

 • Dalida

  Jakiś czas temu widziałam reportaż o tym, czy osiedla powinny być ogrodzone i zamknięte, czy raczej otwarte. Tutaj tylko przy jednej inwestycji jest informacja, że osiedle jest zamknięte, nie wiem jak z resztą. Szczerze, gdybym kupiła mieszkanie i zamierzała spędzić w nim resztę życia to oczywiście, że wolałabym, żeby osiedle było zamknięte. Zawsze to trochę więcej prywatności… Oczywiście powinno być to tak wszystko zorganizowane, żeby nie wpływało na wygodę ludzi mieszkających poza nim.

 • Joachim

  Jedyny warunek konieczny – balkon, najlepiej duży! 🙂 Z tego co widzę, to niektóre z tych inwestycji spełniałyby moje oczekiwania w 100%. Co prawda jeszcze 3-4 lata trzeba poczekać do zakupu mieszkania, ale i tak lubię zorientować się co w trawie piszczy i jak wygląda rynek. Tym bardziej dzięki za takie konkretne artykuły.

Zostaw odpowiedź