25 marca 2016

Nowe inwestycje deweloperskie na Woli

Wola jest obszarem, który w rankingu atrakcyjności warszawskich dzielnic zajmuje miejsce tuż za podium – wyprzedzają ją jedynie Śródmieście, Mokotów oraz Ochota. Być może niebawem uda się jej nawet wskoczyć do pierwszej trójki, bo na terenie Woli stale powstają nowe inwestycje deweloperskie.

Wola to dawna dzielnica robotnicza, która obecnie przeżywa swój renesans. Jeszcze półtorej dekady temu postrzegana była jako jeden z regionów gdzieś na obrzeżach miasta, a dziś dawne „Przemysłowe Przedmieście Warszawy” w zbiorowej świadomości funkcjonuje raczej jako przedłużenie centrum i bezpośredni sąsiad niezwykle popularnego Śródmieścia.

To właśnie bliskość do centrum miasta, silne zurbanizowanie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura edukacyjna i zdrowotna sprawiły, że dzielnica ta wyraźnie zyskała na atrakcyjności oraz znaczeniu. Swoje biura otwierają tu największe koncerny, banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, a wiele terenów zostało przeznaczonych pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

Dlaczego wolimy Wolę?

Wola może pochwalić się największym w Warszawie odsetkiem terenów komunikacyjnych – zajmują one aż 33,1% powierzchni całej dzielnicy. Równie wysoki jest stopień zaludnienia (ponad 7 tys. osób/km2). Duża gęstość zaludnienia sprawia, że na Woli łatwo można zaobserwować problem starzenia się społeczeństwa – odsetek osób w wieku poprodukcyjnym przekracza tam 25% ogólnej liczby ludności. Wymusza to wzrost zapotrzebowania na niektóre usługi, np. w dziedzinie ochrony zdrowia i opieki społecznej. Nie dziwi zatem, że na obszarze Woli funkcjonuje duża liczba placówek opieki zdrowotnej: na 1 zakład tego typu przypada tam 1 375 osób. Lepiej pod tym względem prezentuje się wyłącznie Śródmieście.

Na terenie Woli dobrze rozwinięta jest również infrastruktura edukacyjna. Na 1 szkołę podstawową przypada tam 219 uczniów, natomiast na 1 szkołę gimnazjalną – 154 uczniów, więc nie ma mowy o jakimkolwiek przepełnieniu. Na tle innych dzielnic Wola wyróżnia się także sporą liczbą sklepów, największą ilością siłowni oraz otwartym w 2004r. Muzeum Powstania Warszawskiego – co roku odwiedza je ponad pół miliona zwiedzających.

Nowe inwestycje deweloperskie

Dzięki dobrej komunikacji i położeniu blisko centrum rośnie zainteresowanie dzielnicą, jako miejscem pod inwestycje dla budownictwa mieszkaniowego. W zeszłym roku oddano tam do użytku aż 1802 nowe mieszkania – większą ilością może się pochwalić tylko Białołęka (2213) oraz Żoliborz (1869). Jednocześnie przeciętna powierzchnia użytkowa nowego mieszkania na Woli wyniosła zaledwie 49 m2 – mniejsze lokale mieszkaniowe oferowano jedynie na Pradze-Północ!

Do końca roku na terenie Woli do użytku zostaną oddane przynajmniej cztery nowe inwestycji deweloperskie: Osiedle Espresso – II i III etap,  Osiedle Sokołowska, Osiedle przy ul. Radziwie 3, Park Wola Residence.

OSIEDLE ESPRESSO

Za Osiedle Espresso odpowiada Ronson Development. W drugim etapie (II kwartał 2016) powstaje 152 mieszkań i lokali usługowych, a trzeci (IV kwartał 2016) ma ich mieć 155 – powierzchnia największych 4-pokojowych lokali sięga niemalże 100 m2. Na terenie osiedla znajdować mają się m.in. siłownia, klub mieszkańca oraz specjalna Strefa Malucha. Deweloper postawił również na Fibaro: inteligentny system automatyki budynku, który pozwala za pomocą smartfona sterować urządzeniami elektronicznymi, światłem oraz ogrzewaniem (oszczędność energii nawet do 30%). Nadal można zakupić dwa mieszkania z drugiego etapu i czterdzieści z trzeciego – koszt metra kwadratowego zaczyna się od 7 117zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie na Woli, Osiedle Espresso

Strona www: espresso.ronson.pl

Kontakt: 602 501 485

OSIEDLE SOKOŁOWSKA

Przy ulicy Sokołowskiej WAWA NOVUM buduje Osiedle Sokołowska (IV kwartał). Powstaje ono tuż przy planowanej na rok 2018 stacji Warszawa Moczydło, która ma być częścią nowo budowanej linii metra. Poza tym deweloper nęci bliskością terenów zielonych, nowoczesną architekturą oraz placem zabaw. Cały projekt składa się ze 150 nowych mieszkań. Dalej dostępnych do kupna pozostaje 45 z nich: 2-pokojowe o powierzchniach od 41 do 53 m2 (cena od 331 100 zł) oraz 4-pokojowe o powierzchni 92 m2 (od 700 720 zł).

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie na Woli, Osiedle Sokołowska

Strona www: novum-developer.pl

Kontakt: +48 22 350 70 70

sokolowska@wawa-novum.pl

OSIEDLE PRZY UL. RADZIWIE 3

Konstanty Strus buduje Osiedle przy ul. Radziwie 3 (IV kwartał). Kompleks znajduje się w zacisznej okolicy, a jego przestrzeń okala starodrzew. Deweloper stawia przede wszystkim na staranne zagospodarowanie zieleni, przyjazną atmosferę (patio) oraz dogodne połączenia komunikacyjne – do przystanku tramwajowego na ul. Wawrzyszewskiej mieszkańcy będą mieć mniej niż 100 m. Wciąż można kupić 14 mieszkań, a koszt metra kwadratowego wynosi od 7 200 do 9 500 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie na Woli, przy ul. Radziwie 3

Strona www: kstrus.pl

Kontakt: (22) 631 02 47

radziewie@kstrus.pl

PARK WOLA RESIDENCE 

Park Wola Residence (II kwartał 2016) to inwestycja dewelopera Robyg S.A. Osiedle położone jest na ul. Kacpra Karlińskiego, niecałe sześć kilometrów od samego centrum Warszawy. Nieopodal znajdują się dwa rozległe parki: Sowińskiego oraz Powstańców Warszawy. Nie tylko zapewniają one niezbędną przestrzeń do rekreacji, ale gwarantują również dostęp do wielu imprez kulturalnych – na terenie Parku Sowińskiego mieści się bowiem amfiteatr koncertowy, który od czasu do czasu przeobraża się także w kino letnie. Poza tym na terenie osiedla powstaje park oraz plac zabaw. Same metraże są bardzo zróżnicowane – aktualnie wciąż można kupić 49 z 304 zaplanowanych mieszkań o powierzchniach od 46 do 90 metrów kwadratowych.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie na Woli, Park Wola Residence

Strona www: robyg.pl

Kontakt: +48 22 535 32 86

wola@robyg.com.pl

Silna Wola

Deweloperzy uwielbiają eksponować fakt bliskości swoich mieszkań do centrum miasta. Tymczasem w przypadku Woli miejsc pod większe inwestycje mieszkaniowe w pobliżu centrum albo już nie ma, albo zaczyna ich powoli brakować. Dlatego deweloperzy coraz częściej muszą przenosić się na Odolany. Istotną informacją jest również to, że Wola staje się coraz przyjaźniejsza osobom niepełnosprawnym: do końca roku na terenie dzielnicy zostanie usuniętych aż 30 barier utrudniających poruszanie (zbyt wysokie krawężniki oraz nierówna nawierzchnia chodnika).

Komentarze

 • Maciej

  To osiedle Espresso z tym systemem Fibaro ciekawie brzmi. I co fajne mają duże mieszkania a czym czasem większość deweloperów zapomina.

 • Mirek

  Niebawem cała Warszawa będzie jednym wielkim osiedlem…

 • Rysiek

  Fajnie, że podajecie od razu numery kontaktowe. Mnie się one przydały na tyle, że już wiem gdzie kupię mieszkanie a na Woli jest bardzo przyjemnie.

 • Lidka

  Zastanawiam się czy Warszawie jest naprawdę tyle mieszkań potrzebnych i z czego to wynika.

 • Ewa

  A ja uważam, że za dużo już tego w Warszawie. Połowa takich nowych inwestycji i tak jest pusta bo wykupują je ludzie pod wynajem.

 • Sabina

  Super umiejscowienia tych inwestycji jednak ceny zabijają.

 • Darek

  Ciekawe jakie kolejne inwestycje w Warszawie będą bo widzę jest ich coraz więcej.

Zostaw odpowiedź