26 lutego 2016

Nowe inwestycje deweloperskie – Pruszków 2016

Pruszków po dziś dzień cieszy się złą reputacją, gdyż wiele osób dalej traktuje go jako prawdziwą wylęgarnię gangsterów i jedną wielką fabrykę narkotyków. Tymczasem miasto od dawna stara się odciąć od niechlubnej przeszłości i raz na zawsze zerwać z wizerunkiem przestępczej stolicy. Właśnie te starania oraz atuty samego Pruszkowa dostrzegają deweloperzy, którzy chętnie budują na jego terenie nowe mieszkania.

W poprzednich odsłonach naszego cyklu staraliśmy się przybliżyć nowe inwestycje deweloperskie, które powstają aktualnie na terenie niektórych warszawskich dzielnic: Mokotowa, Wilanowa, Pragi-Południe, Żoliborza Południowego i Bielan. Wiele pracujących w Warszawie osób, szuka jednak tańszych mieszkań poza samą stolicą. To właśnie z myślą o nich deweloperzy budują nowe osiedla w Pruszkowie – w tej chwili w mieście można kupić prawie pół tysiąca nowych mieszkań, a liczba ta niebawem jeszcze wzrośnie.

Szybko i zielono

Teraz ciężko w to uwierzyć, ale deweloperzy przez lata nie zwracali większej uwagi na Pruszków, który jest przecież istotną częścią aglomeracji warszawskiej. Inwestorzy preferowali położone tuż za granicami Warszawy Piaseczno, które posiadało duże i łatwe do zagospodarowania tereny pod Lasem Kabackim. Od Pruszkowa skutecznie odstraszał również poważny problem przestępczości zorganizowanej. To specyficzne, kryminalne dziedzictwo Pruszkowa dalej pokutuje w świadomości wielu osób, ale coraz częściej wypierane jest przez bardziej pozytywne cechy – mieszkańcy miasta chwalą przede wszystkim dobre skomunikowanie miasta ze stolicą. Pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej można dojechać do centrum Warszawy w ok. 20 minut, ale bardzo często jest on przepełniony do granic możliwości. Łatwy dojazd zapewnia również autostrada A2. Poza tym istotnym atutem Pruszkowa są cztery parki – w tym wpisany do rejestru zabytków Park Potulickich.

Osiedle Przy Pałacu

Właśnie bezpośrednie sąsiedztwo parków jest jedną z głównych zalet osiedla Przy Pałacu (planowane oddanie do użytku: III kw. 2017 roku). Projekt znajduje się w samym centrum Pruszkowa i stanowi pierwszą polską inwestycją międzynarodowej grupy kapitałowej Longbridge. Budowa osiedla została podzielona na trzy etapy – łącznie inwestycja składać się będzie z 820 lokali mieszkaniowych o bardzo zróżnicowanym metrażu (od 31 m² do 122 m²) oraz lokali usługowych. Garaże podziemne zapewnią ciszę, a kamery oraz ogrodzenie bezpieczeństwo. W przypadku tej inwestycji wciąż na sprzedaż pozostaje pięć dwupokojowych mieszkań.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie Pruszków, Inwestycja Longbridge, Osiedle przy Pałacu

Strona www: longbridge.pl

Kontakt: 22 310 13 50

kontakt@longbridge.pl

Osiedle Imperia

Osiedle Imperia (III kw. 2016 roku) składać się będzie co prawda tylko z jednego budynku wielorodzinnego, ale pomieści on aż 110 lokali mieszkaniowych o powierzchni od 28 do 85 m2. Na parterze budynku znajdą się z kolei lokale usługowe – tam właśnie powstaną sklepiki, kawiarnie i inne punkty usługowe, które podniosą komfort życia mieszkańców. Wszystkie mieszkania zaopatrzone zostaną w domofony, a wjazd do garażu podziemnego będzie sterowany automatycznie. Poza tym do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną windy. Aktualnie na sprzedaż znajdują się jeszcze 53 jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie Pruszków, Osiedle Imperia

Strona www: osiedle-imperia.pl

Kontakt: 22 350 95 09

sprzedaz@osiedle-imperia.pl

Inwestycja przy ul. 3 maja

W Pruszkowie powstaje również Inwestycja przy ul. 3 maja (IV kw. 2016 roku). Budynek, który swoim stylem nawiązuje do dawnych kamienic, mieści zaledwie 25 mieszkań – wszystkie dostępne są aktualnie na sprzedaż. Dominują mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 40 do 62 m2 (12 lokali), ale można również nabyć mieszkania jednopokojowe (5) oraz trzypokojowe (8). Te ostatnie liczą nawet 88 metrów kwadratowych. Dla przyszłych mieszkańców deweloper przewidział miejsca postojowe podziemne oraz naziemne.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie Pruszków, Inwestycja Csi-development, Inwestycja przy ul. 3 maja

Strona www: csi-development.com.pl

Kontakt: 22 392 88 59

Inwestycja NOVO Pruszków

Yuniversal Podlaski odpowiada za inwestycję NOVO Pruszków (III kw. 2017 roku). Skierowana jest ona przede wszystkim do młodych rodzin. W pobliżu znajduje się m.in. Szkolne Centrum Sportu, przystanek autobusowy i Carrefour. Dużą zaletą jest również bliskie sąsiedztwo placówek edukacyjnych, terenów zielonych (Park Potulickich i Park T. Kościuszki) oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (8 minut piechotą). Na swoich nabywców dalej czekają jeszcze 64 lokale mieszkaniowe o powierzchni od 31 m² do 72 m² – najtańsze jednopokojowe kosztuje 163 944 zł, a najdroższe z tarasem 403 882zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie Pruszków, Inwestycja Yuniversalpodlaski, Novo

Strona www: yuniversalpodlaski.pl

Kontakt: 22 436 84 30

warszawa@yp.com.pl

Dojazd w Warszawie na wagę złota

Pruszków oferuje mieszkania dużo tańsze niż w Warszawie, ale dojazdy z miasta do miasta zabierają cenny czas i na dłuższą metę są dość uciążliwe. To jednak dobra opcja dla osób, które cenią sobie przede wszystkim spokój i ciszę, gdyż miasto zamiera po zmroku, a większość knajpek jest otwarta tylko do 22:00. Mieszkańcy Pruszkowa narzekają jednak na transport publiczny w mieście, jakość tamtejszej infrastruktury drogowej oraz brak środków transportu w razie awarii lub utrudnień na liniach PKP oraz WKD. Szczególnie ten ostatni aspekt martwi, gdyż korzystny dojazd do stolicy jest główną zaletą Pruszkowa i w oczach potencjalnych nabywców mieszkań lokuje go na lepszej pozycji niż niektóre peryferyjne dzielnice Warszawy, ale ograniczenie do awaryjnego transportu kolejowego rodzi poważne niebezpieczeństwo paraliżu miasta.

Komentarze

 • Dolar

  Ja mieszkam na Pruszkowie i jestem bardzo zadowolony. Jest cicho i spokojnie tak więc na pewno warto zainwestować w te rejony.

 • Beniamin

  No proszę niby inwestycje deweloperskie w całej Warszawie i okolicy miały być wstrzymane ze względu na sporą ilość nowych, wolnych mieszkań a tu już kolejne się szykują.

 • Beata

  Oooo super,że nowe inwestycje będą Pruszków może zacznie się bardziej rozwijać.

 • Wojciech

  Mieszkam w Pruszkowie od lat i spokojnie mógłbym polecić to miejsce każdemu. Fajnie, że w końcu będą takie inwestycje bo nie ukrywam, że dzięki zieleni i parkom miasto ma swój urok i świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi.

 • Gustek

  No to nie zostało nic jak tylko czekać aż będzie możliwość kupna mieszkanek.

 • Radek

  Pewnie połowa z nowych mieszkań znowu będzie stała pusta. Tak się kończy część inwestycji w Warszawie i okolicach.

 • Monika

  Jeśli chodzi o inwestycje na Mokotowie czy też Żoliborzu to powiem szczerze, że za dużo tego tam. Zbyt wiele zieleni pozabierali mimo, że i tak jej za wiele nie było. Ale za to wspomniane tutaj osiedle przy Pałacu w Pruszkowie to będzie super okolica. Aż się zastanawiam nad przeprowadzką bo im więcej zieleni tym przyjemniej.

 • Amanda

  Novo Pruszków to jest ciekawe.Właśnie poszukuje jakiegoś mieszkania w tamtych okolicach a,że mam dziecko to taka okolica jak najbardziej by mi pasowała.Gdyby nie Wy nie wiedziałabym nawet.Dzięki!

Zostaw odpowiedź