27 maja 2016

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie – Białołęka

Białołęka to stosunkowo młoda dzielnica, ale stanowi ona jeden z najszybciej rozwijających się obszarów Warszawy. Na jej terenie nieustannie powstają nowe inwestycje deweloperskie, obiekty użyteczności publicznej, tereny rekreacyjne i kulturalne; stale rozbudowuje się również infrastrukturę drogową.

Białołęka przeżywa obecnie prawdziwy boom inwestycyjny. Można wręcz powiedzieć, że potencjał inwestycyjny Białołęki dorównuje jej powierzchni – pod względem wielkości (73 km2) dzielnicę tę wyprzedza jedynie Wawer (79,7 km2). Niemniej tamtejsza infrastruktura jest wciąż nieproporcjonalna do liczby osiedlających się mieszkańców, słabo prezentuje się również dostęp do zakładów opieki zdrowotnej oraz placówek kultury (kin, teatrów, muzeów). To wszystko sprawia, że pod względem atrakcyjności warunków do życia, Białołęka zajmuje ostatnie, osiemnaste miejsce w rankingu warszawskich dzielnic.

Nacisk na edukację

Z ww. rankingu wynika, że Białołęka nie jest przyjazna ani seniorom, ani rodzicom z dziećmi. Dziwi szczególnie to ostatnie, bo pod względem demograficznym to zdecydowanie najmłodsza ze wszystkich dzielnic, młodzi ludzie często kupują tam swoje pierwsze mieszkania. Doskonale zdają sobie z tego sprawę władze Białołęki, które co roku przeznaczają przeważającą część swojego budżetu na rozwój edukacji: budowę nowych szkół i przedszkoli oraz modernizację tych już działających. Pod tym względem Białołęka działa najprężniej ze wszystkich warszawskich dzielnic – w najbliższym czasie mają szansę powstać tam aż 23 nowe placówki oświatowe. To bardzo ważna informacja, bo aktualnie tamtejsze żłobki i przedszkola cierpią z powodu deficytu miejsc (dzielnice o młodej strukturze demograficznej notują wysoki wskaźnik przyrostu naturalnego).

Władze Białołęki starają się również zaradzić słabemu dostępowi do usług zdrowotnych. W marcu podjęto decyzję o budowie szpitala – stanie on u zbiegu ulic Białołęckiej i Przykoszarowej. Klinika ma zapewnić mieszkańcom dzielnicy opiekę podstawową i specjalistyczną, diagnostykę oraz chirurgię. Ponadto planowane jest uruchomienie w placówce oddziałów kardiologii, neurologii, ginekologii i ortopedii. Jeżeli nie dojdzie do żadnych opóźnień, to budynek zostanie oddany do użytku już w 2018 roku.

Szczęśliwej drogi już czas

Duży problem Białołęki stanowi niezwykle uboga infrastruktura transportowa, ale i ten aspekt starają się poprawić tamtejsze władze – aż 30 milionów zostanie przeznaczone na budowę nowych dróg i chodników oraz przedłużenie istniejących ulic. Dwa miliony pochłonie wybudowanie przedłużenia ulicy Daniszewskiej, którą poprowadzona ma zostać komunikacja miejska; usprawni to połączenie z projektowanym szpitalem. Przebudowane zostaną też następujące ulice: Przyrzecze, Ruskowy Bród i Gladioli.

Ulice ulicami, ale kluczową rolę odgrywają nowe inwestycje deweloperskie – w końcu co roku Białołęce przybywa od 3 do 5 tysięcy mieszkańców. Tylko w tym roku do użytku zostaną oddane następujące inwestycje mieszkaniowe: Ogrody Przyjaciół (II kw.) Osiedle Sprawna II (III kw.), Ideal Residence (IV kw.), Strumykowy Zakątek (IV kw.) oraz Viva Garden 2 (IV kw.).

OGRODY PRZYJACIÓŁ

Ogrody Przyjaciół to inwestycja Novisa Development. To osiedle domków jednorodzinnych o zróżnicowanej powierzchni: od 71 do 85 m² (istnieje możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni na poddaszu). Deweloper wśród jej największych zalet wymienia położenie bezpośrednio przy granicy lasu, niskie koszty utrzymania domu oraz możliwość dowolnego zaaranżowania jego wnętrza. Osiedle zapewnia dobre warunki do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody, ale w okolicy znajdują się też sklepy, punkty usługowe oraz placówki edukacyjne. Aktualnie wciąż można zakupić 10 mieszkań – ceny rozpoczynają się od 359 000 zł, a same lokale spełniają wymogi programu Mieszkanie dla Młodych.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie – Białołęka, Ogrody Przyjaciół

Strona www: novisa.pl

Kontakt: (22) 545 70 20

sprzedaz@novisa.pl

OSIEDLE SPRAWNA

Konstans zajmuje się budową drugiego etapu Osiedla Sprawna. W jej skład wchodzą dwa trzypiętrowe budynki – do użytku zostanie oddanych łącznie aż 99 lokali mieszkaniowych o powierzchni od 39 do 89 m2. Cały teren ma być ogrodzony, monitorowany oraz posiadać plac zabaw dla dzieci. Dużym atutem tej nowej inwestycji deweloperskiej jest też parking podziemny na 153 auta, winda oraz bliskość Parku Henrykowskiego. Aktualnie na sprzedaż dostępne są wciąż 43 mieszkania – koszt metra kwadratowego wynosi od 5 000 do 5 600 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie – Białołęka, Osiedle Sprawna

Strona www: konstans.com.pl

Kontakt: (22) 765 61 83

konstans@konstans.com.pl

IDEAL RESIDENCE

Kolejną nową inwestycję deweloperską na terenie Białołęki stanowi Ideal Residence. Ten położony przy ul. Szałasa pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny docelowo składać ma się z 35. dwu-, trzy- i czteropokojowych lokali – na każdej kondygnacji znajdzie się dokładnie siedem mieszkań o metrażu od 48m² do 88m². Sławbud wśród największych atutów swojej inwestycji wymienia m.in. trzyszybowe okna, duże tarasy, windę oraz cichą, spokojną okolicę. Wciąż można zakupić 26 mieszkań – koszt metra kwadratowego zaczyna się od 5 600 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie – Białołęka, Ideal Residence

Strona www: slawbud.pl

Kontakt: (22) 751 53 48

slawbud@slawbud.pl

STRUMYKOWY ZAKĄTEK

KALTER odpowiada za Strumykowy Zakątek. Inwestycja ma charakter dużej miejskiej rezydencji – w jej skład wejdzie 61 mieszkań oraz 7 lokali usługowych. Budynek liczyć ma sobie zaledwie 3 piętra oraz posiadać wewnętrzny teren zielony wyłącznie do użytku mieszkańców. Z kolei rodzice małych dzieci bez wątpienia ucieszą się ze zadrzewionego placu zabaw. Część mieszkań na parterze zostanie wyposażona w ogródki, a te na ostatniej kondygnacji mają zostać wyposażone w przestronne tarasy. Aktualnie na sprzedaż dostępnych jest wciąż 17 dwu- i trzypokojowych lokali – koszt metra kwadratowego wynosi od 6 040 do 7 379 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie – Białołęka, Strumykowy Zakątek

Strona www: kalternieruchomosci.pl

Kontakt: (22) 509 72 72

warszawa@kalternieruchomosci.pl

VICTORIA DOM

Viva Garden 2 to drugi etap inwestycji Victoria Dom. Składa się on z pięciu budynków wielorodzinnych w niskiej zabudowie – łącznie to aż 134 lokali mieszkalnych. Deweloper chwali się licznymi ogródkami, przyjemną kolorystyką, parkingiem podziemnym oraz zamkniętym charakterem osiedla. Aktualnie wciąż można zakupić 42 mieszkania – koszt metra kwadratowego wynosi od 5 390 do 5 750 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie – Białołęka, Victoria Dom

Strona www: viva-garden.com.pl

Kontakt: 609 33 45 42

a.radzki@victoriadom.pl

Młodych ludzi do Białołęki przyciągają niskie ceny, duży wybór mieszkań oraz zieleń, ale za nowymi inwestycjami deweloperskimi oraz potrzebami mieszkańców często nie nadąża sama infrastruktura. Kiepski dostęp do zakładów opieki medycznej, mała liczba placówek kulturalnych oraz brak miejsc w szkołach… Dzielnica ma swoje problemy, ale urzędnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę i na bieżąco próbują je rozwiązywać.

Komentarze

 • Kuba

  Dodatkowe 23 placówki oświatowe to jak dla mnie przesada.Ale bardzo ucieszyła mnie informacja o budowie szpitala bo to na pewno się przyda.

 • Alan

  Ten Strumykowy Zakątek już po samym opisie jest bardzo zachęcający.Gdyby nie fakt,że dopiero kupiłem mieszkanie pewnie już bym dzwonił do dewelopera.Jestem tylko ciekaw czy będą to kolejne osiedla mieszkaniowe wplecione w tereny wsi i grunty uprawne,które coraz częściej powstają na Białołęce.

 • Bartek

  Tyle tego w jednym miejscu. Gdyby nie fakt kiepskiej komunikacji to naprawdę warto. W szczególności te Ogrody Przyjaciół kusza położeniem przy lesie i możliwością skorzystania z programu MDM.

 • Karol

  Szczerze mówiąc to jak na ta dzielnicę Warszawy to ceny tych mieszkań po prostu zabijają. Fakt otoczenie super – dużo zieleni. Ale patrząc na braki jakie ma Białołęka pod kątem o, którym piszecie czyli małe ilości placówek medycznych czy też związanych z kulturą oraz problem z komunikacją miejską w chwili obecnej nie jest warte takich cen.

 • Arleta

  Podpisuję się pod tym co pisze Pan Karol. Ja akurat borykam się z tym problemem, że muszę dziecko dowozić do szkoły poza Białołęką gdyż u Nas się nie dostało (za dużo dzieci). Ogólnie dzielnica naprawdę przyjemna- spokojna, zielona- jest gdzie wypocząć od typowo miejskiego zgiełku.

 • Arleta

  A czy ktoś się orientuje jak dokładnie wygląda to z tym programem Mieszkanie dla Młodych?I jestem ciekaw (bardziej pytanie do osób z samochodem mieszkających na Białołęce) czy rano nie ma problemów z dojazdem na centrum Wawy?Kuszące te mieszkania i tak się teraz zastanawiam bo szukam.

 • Izia

  Ja mam tam mieszkanie po babci i za nic w świecie bym się go nie pozbyła. Uwielbiam las, a z mieszkanka mam do niego bardzo blisko – więc jest gdzie spacerować czy też jeździć rowerem. Okolica bardzo spokojna i godna polecenia.

 • Miko

  „Deweloper chwali się licznymi ogródkami, przyjemną kolorystyką, parkingiem podziemnym oraz zamkniętym charakterem osiedla” oo to brzmi strasznie zachęcająco a w szczególności te ogródki. Kurcze co prawda jeszcze samochodu nie mam i martwi mnie jedynie ten dojazd, bo pracuję w centrum Warszawy. No nic, będę musiała zadzwonić, ewentualnie podjechać i zobaczyć jak to wygląda.

Zostaw odpowiedź