27 listopada 2015

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie na terenie Bielan

Bielany to pod względem ludności (132 182 mieszkańców) piąta dzielnica Warszawy – wyprzedzają ją jedynie Mokotów, Praga Południe, Ursynów i Wola. Ratusz na różnego rodzaju wydatki inwestycyjne na terenie Bielan przeznaczył w tym roku 21 835 502zł, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje średnio 165zł. Do najważniejszych inwestycji należą przebudowa ul. Aspektu oraz budowa przedszkola przy ul. Samogłoski. Działa tu jednak nie tylko miasto, ale również prywatni przedsiębiorcy, którzy chętnie decydują się na nowe inwestycje deweloperskie.

Bielany rozwijają się w niesamowitym tempie, szczególnie pod względem kulturalnym. Prężnie działa tu wiele instytucji kulturalnych m.in. Bielański Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany” lub choćby niedawno otwarte prywatne centrum kultury Dzika Historia. Tutejsi mieszkańcy mogą również uczęszczać na koncerty jazzowe w Podziemiach Kamedulskich, seanse w „Kinie za Rogiem” czy też imprezy plenerowe przy stacji metra Słodowiec i Wawrzyszew (np. kino letnie w ramach Filmowej Stolicy Lata). Wachlarz propozycji kulturalnych jest zatem niezwykle szeroki, a pomagają w tym dotacje – w tym roku radni przeznaczyli na różnego rodzaju działania kulturalne w tej dzielnicy aż 10 milionów złotych.

Cegiełka do cegiełki na…

Na rynku pierwotnym znajduje się obecnie prawie półtora tysiąca mieszkań z terenu Bielan – pochodzą one w dużej mierze z takich świeżych realizacji jak Willa Lindego, NeoSky lub Bielany Residence. Na terenie dzielnicy w dalszym ciągu powstają jednak nowe inwestycje deweloperskie. W najbliższym czasie do użytku zostaną oddane takie projekty jak: Metrobielany (II kwartał 2016r.), Na Sokratesa (II kwartał 2016r.), Księżycowa 60 (II kwartał 2016r.) oraz La Proximite (IV kwartał 2016r.)

METROBIELANY

Metrobielany to trzyetapowa inwestycja TK Development. Stara się przyciągać głównie dobrym skomunikowaniem z centrum Warszawy: blisko położona jest stacja metra MŁOCINY oraz linie tramwajowe i autobusowe. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się również liczne tereny zielone (parki, lasy) i rekreacyjne (ścieżki rowerowe, park linowy, place zabaw, boiska), a także rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa. Cena metra kwadratowego wolnych mieszkań wynosi od 6 947 do 8 537 zł.

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie, Metrobielany

Strona www: metrobielany.pl

Kontakt: +48 516 000 613

joanna.wojtczak@emmerson.pl

NA SOKRATESA

Na Sokratesa to z kolei inwestycja od Home Invest. Podobnie jak Metrobielany, osiedle znajduje się nieopodal stacji metra Młociny oraz wielu linii autobusowych i tramwajowych, które umożliwiają bezproblemowy dojazd do centrum lub innych dzielnic miasta. Dodatkowy atut osiedla stanowi dostęp do rozbudowanej sieci usług gastronomicznych i rozrywkowych, punktów usługowych. Osiedle położone jest w sąsiedztwie terenów leśnych i rekreacyjnych (Lasek Bielański i Lasek Lindego), co zachęca do rekreacji na świeżym powietrzu. Komfort życia zapewniają również żłobki, przedszkola oraz szkoły zlokalizowane blisko inwestycji.

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie, Na Sokratesa

Strona www: nasokratesa.homeinvest.pl

Kontakt: (22) 518 62 62

KSIĘŻYCOWA 60

Matexi odpowiada za inwestycję Księżycowa 60, która skierowana jest przede wszystkim do osób, które szukają czegoś w rozsądnej cenie lub pragną skorzystać z rządowego projektu MdM. Sam budynek zaprojektowany w stonowanej stylistyce, dobrze wpisującej się w przestrzeń okolicznej zabudowy Bielan i Bemowa, wyróżnia się jednak na ich tle ciekawym i charakterystycznym rozkładem nowoczesnych loggii. Możliwość aktywnego wypoczynku zapewnia bliskość rezerwatu Kampinos. Koszt metra kwadratowego wynosi od 6 188 do 6 925 zł.

Nowe inwestycje dewelopersksie w Warszawie, Księżycowa

Strona www: ksiezycowa60.pl

Kontakt: +48 530 100 501

LA PROXIMITE

Za La Proximite odpowiada deweloper Bouygues Immobilier. To stosunkowo kameralna inwestycja, która stawia na spokojną atmosferę oraz dobrą integrację sąsiedzką. Budynek wyróżnia się elementami elewacji w kolorze drewna i szarości, nowoczesnym systemem monitoringu oraz wygospodarowanym miejscem na rowery.

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie, La Proximite

Strona www: bi-polska.pl

Kontakt: 800 123 123

Bielany to jedna z dzielnic z ujemnym przyrostem naturalnym, ale w żadnym stopniu nie wpływa to na liczbę nowych inwestycji deweloperskich w tym rejonie. Ciągle powstają nowe realizacje mieszkaniowe, które starają się przyciągać przede wszystkim bliskością zieleni oraz dogodnym położeniem ostatniej stacji metra na Młocinach. Często robią to skutecznie, choć niektórym osobom może przeszkadzać nieprzyjemny zapach ze zlokalizowanej na Radiowie kompostowni.

Komentarze

 • Iwona

  Pięknie się prezentuja te budynki zwłaszcza La Proximite. Wygląda ciekawe z powodu właśnie atmosfery i nie jest taki ogromny ten budynek. Ale wygląd robi wrażenie.

 • Rainbow

  Ważne jest komunikacja z centrum miasta i tu prym wiodą dwie pierwsze inwestycje a na ich korzyść przemawiają dodatkowo parki i ścieżki rowerowe więc idealnie jeśli chodzi o Warszawę. Bardzo mi się podoba propozycja Home Invest.

 • Afrodyta

  Bielany to ciekawe miejsce na inwestycje tego typu. Są tereny zielone jak parki oraz Centrum Rekreacyjno Sportowe Bielany. Zarówno kulturalnie jak i rekreacyjnie a nawet komunikacyjnie to dobre miejsce na zamieszkanie. No i szczerze powiem, ze inwestycje też wyglądają imponująco.

 • Minotaur

  W dużych miastach najważniejsza jest komunikacja. Prawda jest taka, że niejednokrotnie lepiej skorzystać z metra niż własnego samochodu. Dlatego przy wyborze mieszkania w stolicy to jednoa z ważniejszych spraw, a jeśli przy okazji w pobliżu jest zielono, są szkoły to już pełnią szczęścia. Projekty godne uwagi.

 • Hirek

  Ulica Sokratesa to dobre miejsce na takie inwestycje.Metro praktycznie obok do tego autobusy tramwaje, poczta, apteka, basen, ścieżki rowerowe. Wszystko co potrzebne jest w zasięgu. Mieszkania na tej ulicy są ładne więc zapewne i to będzie takie, a okolice mogę śmiało polecić.

 • Badania

  Jakiś czas temu czytałem badania zlecone przez warszawski ratusz. W badaniach tych mieszkańcy Bielan mówili o wadach i zaletach mieszkania w tej dzielnicy. I tak wśród zalet wymienili: zieleń, dobra komunikacja, spokój, ładna okolica, pisano tam nawet o dobrych sąsiadach :). Jeśli chodzi o wady to były to: korki, remonty, przebudowy i mało miejsc parkingowych no ale wiadomo, że na to narzekają wszystkie dzielnice. Jak widać okolica doskonale nadaje się do zamieszkania, a proponowane inwestycje wyglądają naprawdę ładnie. Zresztą z tych wieloetapowych cześć już jest oddana do użytku.

 • Margo

  Lubię te nowe osiedla gdzie budynki są ogrodzone, niekoniecznie musi być ochrona ale jak jest monitoring, plac zabaw to wszystko czego potrzeba rodzinom z dziećmi. Można wtedy śmiało dziecko puścić na plac przed domem bez obawy, że gdzieś polezie. No a monitoring daje poczucie bezpieczeństwa takie moje zdanie. W dzisiejszych czasach trzeba być ostrożnym.

 • Elwirka

  Najlepiej byłoby mieszkać w centrum bo wszędzie blisko ale ze względu na tłumy i hałas lepiej na obrzeżach. To kwestia co dla kogo wygodniej. Same projekty wyglądają interesująco. Coraz popularniejsze są te malutkie ogródki przed blokiem ale sama mieszkam właśnie w takim mieszkaniu i uważam to świetne rozwiązanie.

 • Olga

  Każda z propozycji ma swoje zalety. Lokale usługowe to fajne rozwiązanie mieć pod nosem sklep czy dentystę ;). Ogrodzony teren i monitoring to też ważna dziś sprawa. Kolejne to duże balkony, ogórki na parterze i te tarasy. Ja marzę o mieszkaniu choćby z balkonem o ogródeczku nie mówiąc ale taki taras to już byłby szczyt marzeń w bloku. Póki co mieszkam w małej klitce bez balkonu nawet 🙁 ale zastanawiamy się właśnie nad kupnem mieszkania i w końcu wyprowadzce od rodziców. Oglądałam właśnie ofertę i kto wie bo Bielany to w sumie dobre miejsce na zamieszkanie.

 • Lucek

  Kupiłem stare mieszkanie do remontu bo myślałem, że będzie taniej…duży błąd. Prawda jest taka, że mieszkanie jak i dom lepiej kupić nowe. W moim mieszkaniu do wymiany było wszystko łącznie z instalacją, taka rudera się okazała. W sumie jak policzyłem koszty okazało się, że mogłem kupić nowe w pięknej okolicy i w dodatku byłby zadowolony z układu pomieszczeń itd. Z zazdrością patrzę na te projekty, chciałoby się mieszkać w takim miejscu i takich mieszkaniach, cóż człowiek uczy się na błędach swoich i innych.

 • Karolina

  Jak widać na załączonych obrazkach powstające osiedle mieszkaniowe są prawie identyczne. Identyczne pod względem wizualnym. Bryła na kształt czworoboku, z kolorowym akcentem (kto wybiera te kolory?) oferujące lokale o podobnym układzie i podobnym standardzie wykończenia. Różnica jest w cenie. Osobiście nie chciałabym mieszkać na takim zgeneralizowanym osiedlu, który jest kolejnym planem biura projektowego (zrobionym na wzór innych równie podobnych planów).

 • KB

  Ta ostatnia inwestycja wydaje się naprawdę atrakcyjna

Zostaw odpowiedź