29 kwietnia 2016

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie: Wawer

Wawer jest największą dzielnicą Warszawy. Paradoksalnie, liczba nowych inwestycji deweloperskich na jego terenie jest odwrotnie proporcjonalna względem jego powierzchni.

Wawer liczy sobie prawie 80 km kw. – to aż 15 % powierzchni stolicy. Jednocześnie mieszka tu jedynie ok. 4 % ludności Warszawy; jeżeli chodzi o warszawskie dzielnice, to niższą gęstością zaludnienia może się pochwalić jedynie Wilanów. Wawer to dzielnica pełna zieleni i dużych niezagospodarowanych obszarów, ale inwestorzy mimo to w dalszym ciągu ją omijają – nie mieści się ona nawet w pierwszej dziesiątce dzielnic o największej ofercie mieszkaniowej. Co hamuje powstawanie nowych inwestycji deweloperskich?

Brak podstawowej infrastruktury

Wawer ma olbrzymi potencjał, ale latami zmagał się z brakiem kanalizacji. Dopiero cztery lata temu rozpoczęła się tu budowa sześciokilometrowego kolektora – jeszcze w 2011r. do kanalizacji było podłączonych zaledwie 20 % tutejszych domów! Co ciekawe, wielu właścicieli przydomowych szamb nadal zwleka z przyłączeniem się do nowej sieci kanalizacyjnej, bo obawiają się związanych z tym kosztów. Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomiło specjalny program dla mieszkańców Wawra – jeszcze przez dwa miesiące mogą się oni ubiegać w tym celu o 20 tys. zł kredytu bez odsetek, rozłożonego na 30 rat. Ponadto mogą oni uzyskać od Biura Ochrony Środowiska dodatkowe trzy tysiące złotych na zlikwidowanie szamba.

Innymi barierami, które skutecznie hamują rozwój Wawra, są m.in.: długi czas dojazdu do centrum, rozcięcie dzielnicy na dwie części torami kolejowymi (na nielicznych przejazdach nieustannie tworzą się korki i dochodzi do wypadków) oraz bardzo wolne tempo kładzenia asfaltu i chodników. Wielu mieszkańców narzeka również na słabą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

Deweloperzy w dzielnicy Wawer

Wawer ma swoje wady, co nie oznacza jednak, że na jego terenie nie powstają żadne nowe inwestycje deweloperskie. Jest ich co prawda mniej, ale mają za to często niższe ceny mieszkań. Tylko do końca tego roku do użytku mają zostać oddane następujące inwestycje: Osiedle Oliwia (data oddania do użytku: II kw. 2016r.), Węglarska (III kw. 2016r.), Mielecka Park (III kw. 2016r.), Osiedle Szafirowa (IV kw. 2016r.).

OSIEDLE OLIWA

Osiedle Oliwia składa się z 7 domów, 3 budynków bliźniaczych i 4 budynków czterorodzinnych. Inwestycja Marogobudu kusi swoim zamkniętym charakterem, spokojną okolicą, tradycyjnym wykonaniem oraz drogą wewnętrzną z kostki brukowej o szerokości 5 m. Jeżeli chodzi o powierzchnię lokali w domach w zabudowie bliźniaczej, to wynosi ona 153 m2, zaś lokale w zabudowie czterorodzinnej liczą sobie 118m2. Z kolei powierzchnia działek domów bliźniaczych to ok. 540 m2 (w tym ok. 240 m2 wydzielonego ogródka), a budynki czterorodzinne mają posiadać działki o powierzchni 560 m2 – w tym ok. 60 m2 ogródek na wyłączność dla każdego lokalu.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie dzielnica Wawer, Osiedle Oliwa

Strona www: oliwia.marogobud.pl

Kontakt: 505 697 691

sprzedaz@marogobud.pl

WĘGLARSKA

Deweloper Projekt 1 odpowiada za inwestycję Węglarska. Będzie się ona składała z 4 budynków wielorodzinnych – w sumie w jej skład wejdzie 16 lokali mieszkalnych. Osiedle ma być ogrodzone i całodobowo strzeżone, ale nie przewidziano żadnych komórek lokatorskich. Inwestycja położona jest w cichej okolicy i bezpośrednim sąsiedztwie lasu, a poza tym nieopodal znajdują się ścieżki rowerowe. Dużym atutem jest także bliskość szkoły, przedszkola oraz centrum handlowego „Ferio Wawer”. W sprzedaży nadal znajduje się 5 mieszkań – koszt metra kwadratowego wynosi od 4 678 do 5 038 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie dzielnica Wawer, Węglarska

Strona www: projekt1.com.pl

Kontakt: 508 008 250

nieruchomosci@projekt1.com.pl

MIELECKA PARK

U zbiegu ulic Mieleckiej i Osadniczej powstaje Mielecka Park. Inwestycja BJM Development zlokalizowana jest w cichej i zielonej okolicy. Składać się ma ona z jednego, czterokondygnacyjnego budynku o jasnej, stonowanej kolorystyce, który zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy do swojej dyspozycji mają posiadać aż dwie cichobieżne windy – jedną od ulicy Mieleckiej, a drugą od ulicy Osadniczej. Mieszkania na parterze będą mieć tarasy, a reszta lokali wyposażona zostanie w balkony. Nadal można zakupić jedno z 34 dostępnych mieszkań – koszt metra kwadratowego wynosi od 6 500 do 6 780 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie dzielnica Wawer, Mielecka Park

Strona www:  bjm-development.pl

Kontakt: 664 418 711

biuro@bjm-development.pl

OSIEDLE SZAFIROWA

W skład Osiedla Szafirowa wchodzić ma 16 bezczynszowych lokali mieszkalnych – każdy ma posiadać własną klatkę schodową, balkon, garaż i ogródek. Sam deweloper, Smolstan, jako największe atuty swojej inwestycji wymienia kameralne położenie w spokojnej dzielnicy, samodzielne centralne ogrzewanie gazowe oraz bliskość terenów zielonych, ośrodków sportowych i siłowni. Jeżeli nadal one kogoś kuszą, to nadal można zakupić 16 mieszkań – koszt metra kwadratowego wynosi od 4 092 do 4 599 zł.

Perfect Space, Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie dzielnica Wawer, Osiedle Szafirowa

Strona www: smolstan.pl

Kontakt: +48 606 653 009

info@smolstan.pl

Las, zieleń i przestrzeń

Lasy stanowią 34,8% powierzchni Wawra, więc nowe inwestycje deweloperskie starają się kusić przede wszystkim bliskością zieleni oraz ciszą. Niemniej spora odległość od centrum, problemy związane ze systemem kanalizacji oraz niskie nasycenie powierzchnią handlową negatywnie odbijają się na opinii dzielnicy.

Komentarze

 • Ulek

  Jak się deweloperzy rozkręcą to zieleni będzie coraz mniej. Ogólnie pięknie, ładnie ale faktycznie ze względu na położenie to z tym dojazdem do centrum jest kiszka. No chyba,że są jakieś plany związane z ulepszeniem komunikacji do centrum.

 • Basia

  No to Osiedle Szafirowa kusi i to strasznie. Kto nie marzy o własnym mieszkaniu w zacisznej okolicy i to na dodatek bezczynszowym. Aż żałuję, że kupiłam już inne 🙁

 • Alan

  Mnie się bardzo podoba Osiedla Oliwa. Kusząca jest ta opcja ogródków w końcu to marzenie każdego dziecka mieć ogródek w, którym można postawić basenik i beztrosko bawić się latem.

 • Zyga

  Do Alan: zgadzam się z Tobą. Nawet nie tyle co basen ale taka prywatna piaskownica i do niej koparka – marzenie każdego małego chłopca. Też mi wpadło w oko to osiedle Oliwa i nawet już dzwoniłem dowiedzieć się co i jak bo w sierpniu rodzi się mój synek.

 • Dawid

  Dobrze,ę piszecie o takich inwestycjach.W sumie dzięki Wam dowiedziałem się o tym Mielecka Park i kupiłem.Mam nadzieję,że niejeden będzie tak zadowolony z Waszych podpowiedzi jak ja.

 • Paweł

  Witam, odradzam inwestycje firmy Smolstan, na Mozaiowej z tego co widzę ciągle coś poprawiają, niby nowe a ciągle w remoncie. Jakość prać więc zastanawiająca. Najlepiej przed zakupem wypytać tych mieszkańców z Mozaikowej , czego w przyszłości można się po Smolstanie spodziewać. Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź