26 sierpnia 2015

Nowe inwestycje deweloperskie: Warszawa / Praga-Południe

Jak ostatnio wspominaliśmy, zdecydowanie najpopularniejszą warszawską dzielnicą wśród osób zainteresowanych kupnem własnych czterech kątów jest Mokotów, który przyciąga przede wszystkim spokojną atmosferą oraz bardzo dobrym skomunikowaniem z centrum. I choć to Mokotów króluje od lat na rynku nieruchomości, to coraz więcej osób zaczyna rozglądać się za mieszkaniami położonymi w Pradze-Południe.

Praga-Południe znajduje się w pierwszej piątce warszawskich dzielnic z największą ofertą mieszkaniową – do wyboru jest ponad 1,2 tys. mieszkań w ponad 40 inwestycjach, a dane te dotyczą wyłącznie rynku pierwotnego. Co przyciąga do niej ludzi? Przede wszystkim ceny poniżej warszawskiej średniej, centralne położenie oraz dobrze rozwinięte struktura społeczna. To zainteresowanie ze strony klientów starają się wykorzystać deweloperzy, którzy coraz chętniej inwestują w nowe nieruchomości mieszkaniowe na terenie Pragi-Południe: do użytku w ostatnim czasie oddano osiedla Saska oraz Park Ostrobramska, zaś w fazie realizacji znajdują się jeszcze Roztocka 4-6 (IV kwartał 2015), 360 Stopni (IV kwartał 2015), Kruszewskiego 2 (IV kwartał 2016) i Kolorowy Gocław (I kwartał 2017).

Inwestycja Roztecka 4-6

Roztecka 4-6 to trzypiętrowa inwestycja Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „TARAS„. Wszystkie mieszkania parterowe mają taras lub ogródek, zaś te powyżej parteru posiadają balkony. Ponadto każde mieszkanie zostanie wyposażone w indywidualny system ogrzewania za pomocą dwufunkcyjnego pieca gazowego. Niewątpliwą zaletą jest bliskie sąsiedztwo Parku im. Jan Szypowskiego Leśnika oraz centrum handlowego King Cross Praga. Obecnie na sprzedaż zostało ostatnie mieszkanie za 461 312 zł.

Inwestycja Mieszkaniowa Roztecka Warszawa Praga Południe  

Strona www: www.sbmtaras.pl

kontakt: +48 604 932 334

sbmtaras@sbmtaras.pl

Osiedle Kolorowy Gocław

Osiedle Kolorowy Gocław to z kolei inwestycja firmy Yareal, która kusi bliskością sklepów, dużych centr handlowych (m. in. CH Promenada), punktów usługowych, aptek, restauracji, szkół oraz przedszkoli, ale jej największy atut stanowią niewątpliwie pobliskie tereny zielone (np. lokalne jeziorko Balaton) oraz dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa. Warte podkreślenia jest to, że układ budynków tworzy wewnętrzne dziedzińce z placami zabaw dla dzieci. Ceny mieszkań na osiedlu zaczynają się od 6,8 tys. zł za m2.

Osiedle Kolorowy Gocław Warszawa Praga Południe

Strona www: www.yareal.pl

Kontakt: +48 224 238 080

Osiedle 360 Stopni

Osiedle 360 Stopni firmy Unidevelopment powstaje w pobliżu Jeziorka Balaton na terenie dawnych ogródków działkowych po zachodniej stronie ul. Kapelanów Armii Krajowej. Podobnie jak w przypadku wszystkich inwestycji na terenie Pragi-Południe deweloper kładzie największy nacisk na wygodne usytuowanie osiedla – nawet jego nazwa sugeruje, że wszystko jest blisko i „pod ręką”. Do innych atutów można zaliczyć siłownię na świeżym powietrzu, monitorowaną wiatę dla rowerów oraz specjalny serwis internetowy, który ma informować o sprawach osiedla. Cena mieszkań wynosi od 7 150 do 8 200 zł za metr kwadratowy.

Osiedle 360 Stopni Warszawa Praga Południe

Strona www: www.osiedle360.pl

Kontakt: +48 222 989 898

osiedle360@unidevelopment.pl

Inwestycja Kruszewskiego 2

Kruszewskiego 2 to kameralny budynek mieszkalny o nowoczesnej i eleganckiej architekturze. Jak zaznacza jego deweloper, Aneo Development, obiekt będzie strzeżony i monitorowany, co zapewni jego mieszkańcom pełne bezpieczeństwo. Poza tym na dachu przewidziano „zielony taras”, który ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców budynku.

Inwestycja Kruszewskiego 2 Warszawa Praga Południe

Strona www: kruszewskiego2.pl

Kontakt: 692 435 435

kontakt@aneodevelopment.pl

Praga-Północ dalej straszy

Coraz więcej osób dostrzega zalety Pragi-Południe, która zyskała w końcu opinię dobrego miejsca do zamieszkania – wszystko dzięki dokonanym w kilku ostatnich latach modernizacjom, ale także dogodnemu położeniu względem Śródmieścia, rozbudowanej infrastrukturze handlowej i usługowej, zadbanym terenom zielonym oraz wygodnej komunikacji z innymi częściami miasta. Nie bez znaczenia jest również obecność Saskiej Kępy, która dzięki niewielkim zniszczeniom w trakcie II Wojny Światowej odróżnia się architektonicznie od reszty Warszawy – do tego stopnia, że często traktowana jest jako odrębna dzielnica.

Jeżeli coś szkodzi Pradze-Południe, to przede wszystkim zła reputacja jej północnej siostry. Praga-Północ posiada bowiem opinię wyjątkowo głośnej i niebezpiecznej dzielnicy, a sami prażanie narzekają na rozmaite patologie, nocne hałasy młodzieży oraz najbliższych sąsiadów. I choć Praga-Północ wcale nie jest najniebezpieczniejszą dzielnicą Warszawy, to na jej terenie rzeczywiście dochodzi często do zakłócania porządku publicznego oraz aktów wandalizmu. Te wszystkie kłopoty Pragi-Północ negatywnie przekładają się na Pragę-Południe, gdyż część osób dalej postrzega Pragę jako całość i zapobiegawczo woli zrezygnować z mieszkania w jakiejkolwiek Pradze.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź