23 października 2015

Nowe inwestycje deweloperskie Warszawa / Wilanów

Na początku roku pojawił się interesujący raport firmy Home Broker, z którego wynikało, że w przypadku Warszawy największy odsetek mieszkań na sprzedaż znajduje się na Wilanowie. Czy te alarmujące dane w jakikolwiek sposób przełożyły się na mniejszą ilość nowych inwestycji deweloperskich w tej dzielnicy?

Sytuacja Wilanowa jest niezwykle interesująca, gdyż o ile we wszystkich warszawskich dzielnicach ilość ofert mieszkań z rynku wtórnego znacząco spadła, tak w przypadku Wilanowa liczba ta w ciągu kilku ostatnich lat wzrosła aż o jedną trzecią – obecnie niemal co czwarty właściciel mieszkania w tamtym rejonie chce je sprzedać. Z czego to wynika?

Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy wydaje się spora liczba mieszkań w Miasteczku Wilanów, które zostały zakupione w celach inwestycyjnych na początku istnienia tego osiedla, a teraz wchodzą do drugiego obiegu. Ponadto dużą część niewielkich lokali nabyły osoby samotne, które z czasem pozakładały rodziny i obecnie rozglądają się za mieszkaniami o większych metrażach. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż infrastruktura miejska na terenie Miasteczka Wilanów dalej nie prezentuje się tak imponująco, jak to swego czasu obiecywano.

Oczywiście samo wystawienie mieszkania na sprzedaż nie zawsze wiąże się z chęcią jego sprzedania, gdyż ceny części ofert znacząco przewyższają wartość rynkową samych mieszkań przez co szanse na ich sprzedanie są bliskie zeru.

Nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie dalej powstają?

Dane z rynku wtórnego najwidoczniej nie martwią przedsiębiorców z branży budowlanej, gdyż na terenie Wilanowa w dalszym ciągu powstają liczne nowe inwestycje deweloperskie. Do użytku zostaną oddane w najbliższym czasie takie projekty jak: Młody Wilanów (I kwartał 2016r.), Oaza La Clarte (II kwartał 2016r.), Śródmieście Wilanów (II kwartał 2016r.), Młody Wilanów (III kwartał 2016r.).

OAZA WILANÓW

Oaza Wilanów to trzyetapowa inwestycja Atal Group. Oaza położona jest na pograniczu Mokotowa i Wilanowa, z widokiem na Pałac Kultury i Nauki. Powstała ona głównie z myślą o młodych, aktywnych ludziach, ale cichobieżne windy ułatwią przemieszczanie się wewnątrz budynków także osobom starszym. Kompleks położony jest w dobrze skomunikowanej części stolicy, a w jego najbliższej okolicy znajdują się m.in.: Warszawski Klub Żeglarski oraz Ogrody Przyszłości. Sama oaza ma posiadać trzy place zabaw oraz rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjno-sportową (boiska do gry w siatkówkę, piłkę nożna oraz koszykówkę, ścieżka do biegania). Koszt metra kwadratowego wynosi od 6 800 do 7 200 zł.

Oaza Wilanów, Atal Group

Strona www: oazawilanow.pl

Kontakt: (+48) 693 380 189

barbara.janowska@atal.pl

LA CLARTE

La Clarte to z kolei inwestycja realizowana przy ul. Oś Królewska przez dewelopera Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. Cały projekt składa się z czterech 4-piętrowych budynków i w sumie 220 nowych mieszkań (1,2,3 i 4-pokojowych). Jego głównymi zaletami są bogaty wybór metraży, całodobowy monitoring i system wideomofonów, które zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom osiedla. Koszt metra kwadratowego wynosi od 6 904 do 7 259 zł.

La Clarte, Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.

Strona www: bi-polska.pl

Kontakt: +48 800 123 123

MŁODY WILANÓW

Młody Wilanów to inwestycja położona przy al. Rzeczpospolitej i realizowana przez Robyg S.A. To przede wszystkim projekt dla osób, które cenią sobie nowoczesność i dogodny dojazd do centrum miasta, ale jednocześnie lubią spędzać czas w zielonym otoczeniu. Pierwszy etap przewiduje wybudowanie 112 z 255 planowanych, ale aktualnie jedynie 3 mieszkania pozostają dostępne na sprzedaż – liczą sobie one kolejno 62, 71 i 72 metry kwadratowe.

Młody Wilanów, Robyg

Strona www: robyg.pl

Kontakt: +48 228 854 155

bsprzedazy@robyg.com.pl

ŚRÓDMIEŚCIE WILANÓW

Śródmieście Wilanów to inwestycja dewelopera Polnord S.A., która położona jest w sąsiedztwie Pałacu i Parku w Wilanowie. Całodobowa ochrona zapewnia mieszkańcom osiedla poczucie bezpieczeństwa, a komfort przynoszą duże, zamknięte dziedzińce wewnętrzne z dekoracyjnym układem zieleni. Inwestycja zapewnia również możliwość aktywnego wypoczynku, gdyż obok przebiega popularna ścieżka rowerowa. Aktualnie dostępnych jest 10 mieszkań, a koszt metra kwadratowego wynosi od 6 950 do 7 850 zł.

Śródmieście Wilanów, Polnord

Strona www: srodmiesciewilanow.polnord.pl

Kontakt: (22) 885 66 22

sprzedaz.wilanow@polnord.pl

Miasteczko kontrowersji

Wilanów jest przestrzenią o stosunkowo niskiej zabudowie, na którą składają się luksusowe rezydencje i apartamenty, architektura zabytkowa oraz nowoczesne budynki biurowo-usługowe. Przyciąga do siebie przede wszystkim zielonym pejzażem, bliskością parków i rezerwatów przyrody oraz kameralną atmosferą – to dzielnica o raczej niewielkim stopniu zaludnienia.

Najwięcej kontrowersji budzi Miasteczko Wilanów, które w 2014 roku skończyło dziesięć lat. Miejsce to w zbiorowej świadomości funkcjonuje jako snobistyczny bastion frankowiczów, a część osób postrzega je jako betonową pustynię. Choć to tylko popularne stereotypy, to faktem jest to, że w dalszym ciągu brakuje tu wielu obiektów publicznych (poza niesławną Świątynią Opatrzności) i oświatowych – dopiero od września na terenie Miasteczka funkcjonuje przedszkole, a żłobek i podstawówka znajdują się dopiero w fazie budowy. Do wprowadzenia się nie zachęca również fakt, że tak duże osiedle obsługuje zaledwie parę linii autobusowych, a linii tramwajowej dalej nie widać.

Komentarze

  • NIeSłoik

    Faktycznie można odnieść wrażenie, że Wilanów to nowobogacka dzielnica. Jej zaletą według moich obserwacji jest obecność terenów zielonych oraz brak tłoku. To z pewnością przyciąga inwestorów, którym zależy na komfortowej lokalizacji, za którą mogą sobie dodatkowo policzyć. Zdecydowanie jest to lokalizacja dla osób posiadających auto, ponieważ nie jest zbyt dobrze skomunikowane.

Zostaw odpowiedź