22 stycznia 2015

Nowoczesny luksus – inspirująca i funkcjonalna aranżacja

Z biegiem lat pojęcie luksusu w aranżacji wnętrz wielokrotnie się zmieniało, by dziś przybrać oblicze stonowanej elegancji, zwracającej uwagę wykończeniami ze szlachetnych materiałów, subtelnością starannie dobranych przedmiotów czy nietuzinkowymi połączeniami faktur.

Nowoczesny luksus to także przestrzeń i funkcjonalność, dopasowana do indywidualnych potrzeb. Przed rozpoczęciem dekorowania domu, apartamentu czy biura warto zapoznać się z zasadami, jakie przyświecają najmodniejszym stylom. 

Nowoczesne wnętrze – oddech otwartej przestrzeni

Kolor to jeden z głównych elementów, podkreślających charakter pomieszczeń. Dzięki grze kolorem można sprawić, że wnętrze stanie się przestrzenne, szczegóły uwypuklone, a niedoskonałości ukryte. Podstawą aranżacji w stylu nowoczesnego luksusu jest biel. Dobierając kolor nie należy obawiać się efektu zimnej sterylności – biel ma wiele odcieni, a przy tym rewelacyjnie komponuje się z całą paletą barw. Można uzupełnić ją elementami szarości czy beżu lub dla bardziej wyrazistego efektu – czerni bądź czerwieni. Mocne, kontrastowe kolory będą świetnym tłem dla obrazów albo akcentem dekorującym wnęki. Zastosowane jako detal, uzupełniający podstawową barwę, nadadzą wnętrzom charakteru i dynamizmu. Nowoczesna, luksusowa aranżacja to przede wszystkim otwarte przestrzenie. Granice pomiędzy pomieszczeniami mogą stanowić zmiany materiałów wykorzystanych do ułożenia podłogi czy kolor ścian, dzięki czemu uda się osiągnąć efekt harmonii i spójności.

Nowoczesny luksus – projekt pomieszczenia, w którym chce się przebywać

Luksus w nowoczesnym stylu to swoboda łączenia materiałów. Szkło, metal, drewno i kamień nie przynależą dziś do ściśle określonego stylu, dopasowując się harmonijnie zarówno do minimalistycznych wnętrz, trendu high-tech czy klasyki. W każdym z materiałów drzemie ogromny potencjał, a dobry projekt aranżacji wnętrza gwarantuje spektakularne efekty. Szklane tafle w dowolnym kolorze, zastosowane jako elementy działowe, balustrady, drzwi czy fronty szafek nadadzą pomieszczeniom lekkości i świetlistości. Wystój wnętrz z wykorzystaniem metalu kojarzy się z industrialnym stylem. Projektanci przełamują stereotyp, coraz odważniej wprowadzając metaliczny blask do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Metalowe powierzchnie pozwalają stworzyć oryginalną jakość w klasycznych aranżacjach, podkreślają czystość formy i piękno materiałów we wnętrzach minimalistycznych. Metalowe wstawki ścienne w kuchni są równie dekoracyjne, co praktyczne, a oksydowana, miedziana blacha świetnie sprawdzi się nawet w pomieszczeniu stylizowanym na rustykalne. Modnym elementem są także metalowe schody, które zachwycają ażurową lekkością i zdobią wnętrze, przywołując skojarzenia z nowoczesną rzeźbą. Surowość metalu można przełamać łącząc go z innymi materiałami – szlachetnym drewnem, czy szkłem które podkreśli chłodny, metaliczny blask. 

Idealne wnętrze – nowocześnie, luksusowo, funkcjonalnie

Amerykański architekt Louis Henry Sullivan mawiał, że forma wynika z funkcji. Projektując wymarzone wnętrza warto pamiętać, że oczekiwany luksus to w dużej mierze funkcjonalność, dostosowana do trybu życia i indywidualnych potrzeb domowników. Profesjonalny dekorator wnętrz i przemyślany projekt to gwarancja optymalnego połączenia estetyki i pragmatyzmu. Umiejętnie zaaranżowana przestrzeń jest miejscem, które odzwierciedla naturę mieszkańców, pozwala efektywnie wypoczywać i cieszyć się domową atmosferą. Modne trendy powinny więc być środkiem do celu, a nie celem samym w sobie.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź