25 stycznia 2019

Podsumowanie 2018: jaki był dla nas poprzedni rok?

Jak ten czas leci. Wydaje się, że dopiero co podsumowywaliśmy 2017, a tu już kolejny rok za nami. Jak upłynęło nam ostatnie dwanaście miesięcy? Bardzo pracowicie. Zrealizowaliśmy kilkanaście nowych projektów – dziś skupimy się na kilku z nich. Za co zapamiętamy zeszły rok?

Aranzazja domu pokazowego Cicha Dolina w nowej inwestycji deweloperskiej w Warszawie

Urządzenie domu pokazowego Cicha Dolina

W zeszłym roku jeden z warszawskich deweloperów poprosił nas o przygotowanie domu pokazowego w budowanym przez niego osiedlu na Wilanowie. Aranżacja domu pokazowego to nie tylko ogromne przedsięwzięcie, ale również spora odpowiedzialność. W końcu to właśnie przykładowy wystrój w znacznym stopniu pomaga zrozumieć przyszłym właścicielom, jakie możliwości stwarza przestrzeń o konkretnych wymiarach. Deweloperzy udostępniają co prawda komputerowe wizualizacje, ale pokazowe domy i mieszkania zdecydowanie lepiej oddziałują na wyobraźnię potencjalnych nabywców, bo pozwalają im na własne oczy zobaczyć pełen potencjał przyszłego lokum. Poza tym wizualizacje przygotowane przez deweloperów często ubarwiają rzeczywistość i zatajają niewygodne szczegóły, lepiej więc podchodzić do nich z pewną dozą nieufności…

Dom pokazowy swoją premierę miał w listopadzie. Roboty było sporo, bo do zagospodarowania mieliśmy całe dwa piętra. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to zdecydowaliśmy się postawić na ponadczasową biel; ta wprowadza do wnętrza spokój i stanowi doskonałe tło dla kolorowych dodatków, tutaj głównie szarych i niebieskich. Poza tym biała barwa doskonale współgra z drewnianymi elementami: blatami, schodkami czy koszami z wikliny.

Aranzacja wnetrza sypialni w domu pokazowym Cicha Dolina

Aranzacja wnetrza drugiej sypialni w domu pokazowym Cicha Dolina

Wszystkie pokoje są ze sobą spójne wizualnie, ale mimo to udało się nam sprawić, żeby w każdym z nich panowała nieco odmienna atmosfera. Większa sypialnia (dom pokazowy posiada dwie) utrzymana jest w bardzo klasycznym duchu – na jej środku umieściliśmy królewskie łoże z szarym, pikowanym zagłówkiem. Po obu stronach łóżka ustawiliśmy stolik nocny i lampkę (wiele osób preferuje lekturę przed snem) – dzięki takiemu zabiegowi sypialnia sprawia wrażenie mocno symetrycznej, mimo tego, że tylko jedna ze ścian została zabudowana szafą.

Do mniejszej sypialni podeszliśmy zupełnie inaczej. Łóżko jest zdecydowanie mniejsze, osadzone na wysokich nóżkach i pozbawione zagłówka; ten ostatni był zwyczajnie zbędny, gdyż tylko by zasłaniał efektowną fototapetę na ścianie za łóżkiem. To bardzo ascetyczne wnętrze – jedyną ozdobę stanowią dwie grafiki z motywami roślinnymi. Cały przepych postanowiliśmy zarezerwować na łazienkę. Jej wnętrze wykończyliśmy niemal w całości białym marmurem: kamieniem trwałym, szlachetnym i unikalnym (żadna płyta nie jest jednakowa!). Luksusowy charakter łazienki dodatkowo podkreślają złocone baterie łazienkowe i dwie pionowe, złote linie, przebiegające przez całą ścianę i wannę.

Aranzacja wnetrza lazienki w domu pokazowym Cicha Dolina, lazienka w bialym marmurze i zloconymi bateriami lazienkowymi

Zakochani w pionowych pasach

W zeszłym roku dało się zauważyć kilka dominujących trendów aranżacyjnych – jednym z nich były pionowe pasy na ścianach. Sami zastosowaliśmy je m.in. w realizacjach Nowy Rozdział, Warszawska Kajuta, Miejska Ostoja i opisywanej wyżej Cichej Dolinie. Za co pokochaliśmy pasy na ścianie? Wiadomo, prezentują się oryginalnie, ale przede wszystkim to znakomity sposób na wprowadzenie do wnętrza dynamiki i ekspresji. Za ich pomocą możemy również wizualnie poprawić proporcje niskiego pomieszczenia; zastosowanie pionowych pasów powoduje bowiem, że wnętrze wydaje się nieco wyższe.

Uwaga: dużo zależy od kolorystyki pasów. W swoich projektach stawiamy przeważnie na barwy harmonizujące, pastelowe lub monochromatyczne; powstały w wyniku ich użycia wzór wydaje się być delikatniejszy, mniej narzucający, a przez to łatwiejszy do zaaranżowania w przestrzeni. Rzecz jasna nie trzeba rezygnować całkowicie z intensywnych, wielokolorowych pasów – idealnie nadają się one do pokojów dziecięcych (zobacz: 5 najczęstszych błędów popełnianych przy urządzaniu pokoju dla dziecka).

Tapeta w bialo-bezowe pasy w aranzacji wnetrza salonu

Tapeta w bialo-szare pasy w aranzacji wnetrza sypialni

Tapeta z bialo-granatowymi pasami w aranzacji wnetrza nastolatka

**

I to tyle. Rzecz jasna zrealizowanych przez nas w tym roku projektów było dużo, dużo więcej, ale nie mamy czasu o nich wszystkich pisać – wolimy działać. Jeżeli jednak chcecie zobaczyć więcej efektów naszej pracy, to gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego portfolio – na bieżąco staramy się dodawać do niego najciekawsze realizacje.

Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyliście nas w ubiegłym roku. Wasze pozytywne reakcje i komentarze są najlepszym dowodem na to, że go nie zawiedliśmy. Do przeczytania za dwanaście miesięcy w kolejnym podsumowaniu – wtedy sprawdzimy też, czy IKEA skutecznie przewidziała trendy na 2019 🙂

Komentarze

 • Marianka

  Uroczy ten dom pokazowy, niczym letniskowy dom pokazowy. Odnalazłabym się w nim. Ten błękit, drewno, biel chwytają za serce. Jeszcze te pokoje, takie naturalne, niewymuszone katalogowym stylem. Niby dom pokazowy, ale jakby czuć z niego rodzinną atmosferę.

 • Marko

  Dom pokazowy ładny, ale ta druga sypialnia jakoś do mnie nie przemawia. W jakim to jest stylu? Tapeta totalna abstrakcja. Nie potrafiłby wypoczywa w takim miejscu.

 • Zizi

  @Marianka odonoszę to samo wrażenie. Mogłabym od razu spakować walizki i przenieść się tam z moją rodziną. Nic bym nie zmieniała. Po prostu wchodzę na gotowe i zaczynam żyć.

 • Ania

  Tapeta w paski cieszyła się aż taką popularnością w 2019 roku? Gdybyście tego nie napisali nawet bym nie wiedziała. Sporo moich znajomych wykańczało bądź wykańczać mieszkania i absolutnie nikt nie zdecydował się na jakąkolwiek tapetę.

 • Maja

  Łazienka w białym marmurze KOCHAM. Moje marzenie, które niestety się nie spełni. Mój mąż określił to mianem cygański styl. Jest nieugięty co do tej kwestii. Także mój wymarzony dom nie będzie wymarzony. Będzie sztuką kompromisów.

 • Aneta

  Cudowna jest ta łazienka. A do tego te złote akcenty. Totalnie w stylu glamour, totalnie w moim stylu.

 • Rafał

  Kogo obchodzą trendy. Po tym domie pokazowym można stwierdzić, że nic się nie trzyma kupy. Każde pomieszczenie inne. Łazienka glamour, salon śródziemnomorski, kuchnia klasyczna, sypialnie totalnie różne. Rozumiem, że chcieliście pokazać różne możliwości jakie można zastosować w tych wnętrzach, ale nie piszcie o trendach i stylach, skoro nie udało się Wam utrzymać spójności w tej realizacji.

 • Violetta

  Też mam tapetę, również w pasy, ale w korytarzu. Prezentuje się bardzo gustownie. Przyznaję że pomysł ukradłam z Waszego portfolio 😉

Zostaw odpowiedź