11 grudnia 2020

Sylwester w mieszkaniu – jak przygotować wnętrze na imprezę?

Tegoroczne obchody Nowego Roku prawdopodobnie obejdą się bez hucznego imprezowania. Większość z Was Sylwestra spędzi w domu, w gronie najbliższych przyjaciół i znajomych. Jak przygotować się do domówki? O czym nie można zapomnieć i jak dopracować party w najdrobniejszych szczegółach?

Nawet w najmniejszym wnętrzu możesz urządzić świetną imprezę, jeżeli zadbasz o ergonomiczny układ w pomieszczeniu – dopasowany do liczby gości oraz listy ich oczekiwań.

WAŻNE WSKAZÓWKI

  1. Na początek przygotuj listę gości – będziesz wiedzieć, z jakim zakresem prac będziesz się mierzyć. Od razu sprawdź, czy wśród nich są dzieci i w jakim wieku.
  2. Koniecznie zastanów się, czy impreza będzie siedząca, czy będzie trzeba wydzielić odpowiednio dużo miejsca do tańczenia.
  3. Przemyśl to, w jaki sposób będą podawane posiłki. Czy będą serwowane każdemu z gości, czy wygodniejszy będzie szwedzki stół.

Do tańca i do siedzenia!

Urządzając Sylwestra w domu ważne jest, aby praktycznie zagospodarować całą przestrzeń, którą ma się do dyspozycji. W przypadku imprezy tanecznej salon warto opróżnić ze wszystkich zbędnych mebli ruchomych (lub ewentualnie przestawić je pod ścianę). Poza tym będzie lepiej jak wyniesie się wszystkie stojące na ziemi dekoracje, np. rośliny w dużych donicach.

Inaczej zrób, gdy impreza będzie siedząca. Wtedy uatrakcyjniające salon dekoracje są jak najbardziej wskazane! Niech w zasięgu gości znajdą się też stoliki i pomocniki służące do przechowywania szklanek, kieliszków czy przekąsek.

Gdy spędzamy Sylwestra z dziećmi wtedy warto wydzielić im ich własny kącik do zabawy oraz zapewnić nieograniczony dostęp do zabawek – mali goście są tak samo ważni, jak i rodzice.

Motyw przewodni?

Organizując przyjęcie w domu dobrze jest wybrać jego motyw przewodni oraz kolor, który będzie obowiązywać. Dzięki temu impreza będzie bardziej spójna i na pewno zapadnie w pamięci naszych gości. Takim tematem przewodnim mogą być np. szalone lata 20-te, moda minionych epok, filmy i seriale etc.

Zadbaj też o odpowiednie akcesoria, które spowodują że mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru. Przyda się świąteczna zastawa stołowa, eleganckie szkło czy dodatki w bożonarodzeniowym klimacie (lub klimacie związanym z tematem przewodnim imprezy).

UWAGA! Podczas sylwestrowej nowy dużo się dzieje, dlatego warto usunąć z pola wszystkie przedmioty, o których uszkodzenie się martwisz np. pamiątki rodzinne.

Sylwester to świetna okazja do spotkania z przyjaciółmi i… pochwalenia się swoim wnętrzem! Choć wymaga sporych nakładów pracy i wysiłku, zarówno przed, jak i po wyjściu gości, warto ją zorganizować, choćby po to, aby móc podzielić się pięknem własnego domu.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź