04 marca 2022

Warszawski Wilanów – przegląd ofert domów i mieszkań z rynku pierwotnego

Komu marzy się własny kąt na Wilanowie, temu polecam dzisiejszy wpis. Zebrałem informacje o najciekawszych inwestycjach w tej jednej z najbardziej atrakcyjnych dzielnic stolicy.

W zdecydowanej większości przypadków zakup domu czy mieszkania to największa inwestycja, jaką podejmujemy w życiu. Dlatego wybór musi być mocno przemyślany i uwzględniać wszystkie czynniki, które są dla nas ważne, zarówno z punktu dnia dzisiejszego, jak i bliskiej oraz dalekiej przyszłości.

5 argumentów, dla których warto kupić nieruchomość z rynku pierwotnego:

  1. Większa wartość kupowanego lokalu niż w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego
  2. Łatwiejszy dostęp do kredytu hipotecznego
  3. Możliwość zaaranżowania wnętrza od podstaw
  4. Długi okres rękojmi od dewelopera
  5. Ulga podatkowa wynikająca ze zwolnienia z podatku od czynności cywilno-prawnych

Gdy decyzja o zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego jest już podjęta, pozostaje znalezienie idealnego lokum. Na początek przedstawiam ciekawe inwestycje z warszawskiego Wilanowa.

Jakie są zalety Wilanowa?

  1. Niska i nowoczesna architektura budynków
  2. Kameralne osiedla przeplatane terenami zielonymi
  3. Dobrze przemyślany układ ułatwiający przemieszczanie się i docieranie do każdej ze stref (np. przedszkolno-szkolna, kulturalna, sportowa etc.)
  4. Mnóstwo miejsc rekreacyjnych i bliskość natury (np. Park w Powisinie, jezioro Wilanowskie, Park Natoliński)
  5. Wysokie walory estetyczne (m.in. brak plakatów i bannerów reklamowych)
  6. Wysoki poziom bezpieczeństwa (monitoringi)
  7. Samowystarczalność (dostęp do sklepów, restauracji, salonów usługowych i opieki medycznej etc.)

Sprawdź najciekawsze inwestycje mieszkaniowe Wilanowa!

  • Apartamenty Królewskie od ROBYG

Ciekawą inwestycją w sercu Wilanowa są Apartamenty Królewskie od ROBYG. Zaletą osiedla są rozległe tereny zielone, w tym park z elementami małej architektury i starannie zaprojektowaną roślinnością. Mieszkańców na pewno ucieszy pełne zaplecze usług gastronomiczno-handlowych i spory dziedziniec z dostępem do placu zabaw. Osiedle jest oczywiście monitorowane.

Sama nieruchomość prezentuje się bardzo elegancko, co jest podkreślone stonowaną kolorystyką elewacji oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów wykończeniowych, takich jak szkło, kamień i drewno. Co warte zauważenia, na osiedlu zastosowano ekologiczne rozwiązania, w tym panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED.

Dostępne w sprzedaży mieszkania mają od 31 do 95 m2 (1-, 2-, 3- i 4-pokojowe). Te, które są umieszczone na piętrze zostały wyposażone w duże balkony, z kolei mieszkania na parterze mają własne ogródki.


Fot. Robyg

  • Hampton Residence Wilanów od Green House Development

Komu marzy się własny dom, tego uwaga powinna być skierowana w stronę niezwykle atrakcyjnej inwestycji, którą szykuje dla Was Green House Development (pierwsze lokale będą do odbioru już w 2. kwartale 2023 roku). Hampton Residence Wilanów to nowoczesne, kameralne domy rezydencyjne zlokalizowane na zamkniętym, monitorowanym osiedlu przy ulicy Hlonda (warto dodać, że teren inwestycji jest ogrodzony, objęty całodobową ochroną, a przy wjeździe umieszczono portiernię z kontrolą dostępu).

Inwestycję wyróżnia pełna infrastruktura handlowo-usługowa i bliskość terenów rekreacyjnych. Łącznie to 76 domów, o powierzchni od 195 do 363 m2, 4-, 5-, 6- i 7-pokojowych, z dostępem do tarasów i ogródków. Budynki mają świetną, modernistyczną bryłę, którą wyróżnia jasna kolorystyka w odcieniach bieli, szarości i beżu. Wykończenie z kamienia i duże przeszklenia pięknie korespondują z ogródkami, nasadzeniami roślin i elementami małej architektury, które otaczają rezydencje i stwarzają klimat do odpoczynku.


Fot. Green House Development

  • Rumiana House od Albero Invest

Rumiana House to kompleks inteligentnych willi miejskich o niezwykle nowoczesnej bryle architektonicznej. Inwestycja, którą znajdziemy przy ulicy Rumianej, składa się z trzykondygnacyjnych budynków zaprojektowanych w stylu awangardowym. Najbardziej wyróżniającą się cechą są nieregularne, kanciaste kształty oraz duża ilość szklanych płaszczyzn. Po tych budynkach widać, że do ich wykończenia użyto materiałów o podwyższonym standardzie. Nie zabrakło tu też ozdobnych elementów architektonicznych w odcieniach bieli i brązu.

Ogólnie mieszkania mają powierzchnię od 238 do 299 m2 i składają się z dwóch lub trzech poziomów (lokale 5- i 6-pokojowe). Każde z nich posiada przydomowy ogródek, taras na dachu oraz dostęp do dwustanowiskowego garażu. Wybrane lokale są wyposażone w system smart home.


Fot. Albero Invest

  • Oś Królewska 17 od Klondaik

Na koniec nieco inny typ nieruchomości, który pojawiał się w Wilanowie. Oś Królewska 17 to jeden, czteropiętrowy budynek oferujący zaledwie 10 mieszkań (5-pokojowe) – o powierzchni od 124 do 149 m2. Do każdego przynależą: jeden, dwa lub trzy tarasy, a także loggie i balkony. Ten nowoczesny apartamentowiec utrzymano w minimalistycznym stylu i stonowanej kolorystyczne. Elewację zdobi piaskowiec, stalowo-szare balustrady oraz duże okna w drewnianych ramach.


Fot. Klondaik

Na koniec pozostaje już tylko decyzja, w której z tych nieruchomości widzisz swój przyszły dom?

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź