25 marca 2022

Wielkanoc – najmodniejsze trendy w 2022 roku

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej, a w znaczeniu symbolicznym – zwiastun nadejścia ciepłych, wiosennych dni. Aby przygotować dom na świąteczny czas, warto dokładnie przyjrzeć się tegorocznym trendom. Zobacz, jakie dekoracje i aranżacje będą najmodniejsze.

W tym roku święta wielkanocne będą nostalgiczne, ukierunkowane na nurt ekologiczny oraz ponadczasową klasykę. Co to oznacza?

Po pierwsze: kwiaty

W tym roku Wielkanoc powinna być udekorowana naturalnymi, kolorowymi kwiatami, które ubarwią wnętrze i wprowadzą do niego świeżość, tak długo wyczekiwaną po szaroburej zimie.

Wybierając kwiaty, zacznij od tych, które nawiązują kolorystycznie do Veri Peri, koloru roku 2022. Odcienie fioletowego błękitu znajdziesz w kwiatach bzu, hiacyntów i szafirków. Poza tym w domu powinny zagościć wielobarwne kompozycje złożone z tulipanów, polnych kwiatów i dekoracyjnych traw.

Źródło: Westwing

Po drugie – tematyczne dekoracje

Dekoracyjnymi symbolami Wielkanocy są oczywiście jajka i zające – dom powinien być wypełniony tego typu ozdobami. Jakie mam na to pomysły?

  • „Bombki” z jajek mogą ozdobić gałązki drzewek umieszczonych w wazonach
  • Bukiet z materiałowych kwiatów lub wydmuszek? To piękna i trwała dekoracja!

Źródło: Art-madam

  • W sklepach kupisz także piękne dekoracje w kształcie jajek, które mogą przyozdobić świąteczny stół

homebakedbliss.com

  • W tym roku szczególnie modne są zające wielkanocne w lekko staroświeckim wydaniu nawiązującym do fairycore

Po trzecie – aranżacja

Wielkanocny wystrój wnętrz może przybrać kilka kierunków. Najważniejsze z nich to:

  1. Sielski Nostalgic cottage, w którym stawiasz na dekoracje w stylu retro i vintage. Wybierz lniane obrusy, ceramiczną zastawę oraz wiklinowe i drewniane dodatki.

Home&You

  1. Fairycore, jak nazwa wskazuje, to nawiązanie do magicznej baśni. W takim wnętrzu bardzo ważne są fantazyjne, bajkowe dekoracje – kwiecista zastawa i obrusy, kolorowe kompozycje kwiatowe oraz szklane dodatki w pastelowych, dziewczęcych barwach.
  2. Chinoiserie, czyli inspiracja trendami orientalnymi. To japońskie motywy na zastawie i tekstyliach – szczególnie japońskie kwiaty wiśni, bogato zdobione sztućce, kwiaty ułożone zgodnie ze sztuką ikebana – we wzorzystych, porcelanowych wazonach.

Westwing

  1. Hampton, czyli bardzo elegancki i wysublimowany styl objawiający się transparentnymi materiałami przeplatanymi dyskretnym, eleganckim odcieniem błękitu. Nakrycia są ułożone symetrycznie i nieprzypadkowo – wszystko ma swoje miejsce i swój czas.

Mghome

Z roku na rok znaczenie świątecznych dni rośnie, i to już nie tylko w znaczeniu religijnym. Na świecie dzieje się zbyt dużo, aby nie doceniać każdej chwili spędzanej w gronie ukochanych nam osób. Niech i te święta takie będą, a otaczające Was dekoracje jeszcze mocniej podkreślą piękno tego czasu.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź