24 lipca 2020

Własne M na Zawadach w Warszawie – najciekawsze mieszkania z rynku pierwotnego

Tak blisko centrum Warszawy, a tak daleko od zgiełku typowego dla dużego miasta. Zawady to bez wątpienia dzielnica wyjątkowa. Nowoczesna z niebywale atrakcyjnym budownictwem i spokojna, oferująca przestrzeń oraz zieleń dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu rezerwatu przyrody. Dla tych, którzy marzą, aby tu zamieszkać, przygotowaliśmy przegląd najciekawszych mieszkań z rynku pierwotnego.

Wilanowskie Zawady to jedna z najmodniejszych, warszawskich dzielnic. Mieszkania w tym rejonie równie chętnie wybierają single, którzy chcą połączyć ekskluzywną lokalizacją z bliską odległością do centrum Warszawy, jak i rodziny z dziećmi, szukający bezpieczeństwa i spokoju. Nic dziwnego, bo Zawady oferują wszystko to, co sprawia, że w danym miejscu żyje się pięknie i swobodnie.

Fenomenalne widoki i nieprawdopodobną ciszę zapewniają tu ścieżki spacerowe nad Wisłą i w chronionym programem Natura 2000 rezerwacie przyrody Kępa Zawadowska. Poza tym Zawady w Warszawie to dzielnica, w której znajdują się nowoczesne obiekty rekreacyjne i kulturowe, doskonałe restauracje, jak i kompleksowe placówki medyczne. Aktywny wypoczynek można spędzić na boisku Orlik, korzystając z Nadwiślańskiej Ścieżki Rowerowej czy rozrywki zapewnianej przez Wilanowski Klub Golfowy. Zawady to po prostu miejsce dla każdego.

A jak z dostępnością nieruchomości z rynku pierwotnego?

Obecnie na warszawskich Zawadach dostępnych jest ok. 300 mieszkań z rynku pierwotnego, które oferowane są przez przynajmniej siedmiu deweloperów. Część z nich to mieszkania gotowe do zamieszkania, część – inwestycje z terminem zakończenia budowy i oddania do użytku przewidzianym na kilka najbliższych miesięcy. Cena za mkw kształtuje się na poziomie od ok. 8000 do ok. 12 500.

Przyjrzyjmy się bliżej ciekawym mieszkaniom na sprzedaż, które można kupić w Warszawie, na Zawadach.

1. Kameralne mieszkania przy Jarej 7 – ceny od 8 586 zł/mkw

Mieszkania przy Jarej 7 oferowane przez dewelopera Livi przyciągają uwagę ze względu na kameralny charakter inwestycji. Co ma ogromne znaczenie, nowocześnie wykończony budynek, w którym znajdują się zaledwie 22 lokale, został położony w otoczeniu estetycznie prezentującej się zabudowy jednorodzinnej i niskiej wielorodzinnej. Lokalizacja, które jest zaciszna i oddalona od głównych ulic to bez wątpienia coś, co przemawia na korzyść inwestycji przy Jarej 7.

Przyglądając się mieszkaniom, moje zainteresowanie wzbudziły szczególnie ponad 100-metrowe lokale dwupoziomowe znajdujące się na parterze. Za plus uznałem nie tylko metraż, ale przede wszystkim przynależący do mieszkań ogródek.

Sprawdzając ceny, kształtują się one na poziomie od 865 000 zł (100,62 mkw+ ogródek o powierzchni 68 mkw) do 1 040 000 zł (120,84 mkw + ogródek o powierzchni 207 mkw). Korzystny jest też fakt, że do każdego mieszkania można dokupić miejsca postojowe na podziemnym parkingu oraz komórkę lokatorską.

Termin oddania do użytkowania planowany jest na 4 kwietnia 2021 roku.

Źródło: Livi

Źródło: Livi

2. Willowa Vitalité przy Sytej – ceny od 8 133 zł brutto/mkw

Inwestycja Vitalité, która realizowana jest przez Bouygues Immobilier Polska, to miejsce ciekawe dla tych, którzy szukają przyjemnego mieszkania na kameralnym, willowym osiedlu. Warto tu zaznaczyć, że tego dewelopera mieliśmy już okazję oceniać – przy okazji inwestycji Espace Wilanów. Uzyskał dobre noty ze względu na sprawnie przeprowadzony, przyjemny odbiór mieszkania, a także szybkie wykonanie drobnych napraw błędów wykonawczych, które wychwyciliśmy.

Wracając do mieszkań przy ulicy Sytej. Zgodnie z planem rosną tam cztery budynki wielorodzinne, w których łącznie znajdą się 64 mieszkania o powierzchni od 35 do 96 mkw. Deweloper nie udostępnia cen za wszystkie lokale – te 60-70 metrowe kosztują od ok. 520 000 do ok. 588 000.

Same budynki prezentują się dość interesująco – są niskie, 2-piętrowe, przytulne, z miłymi dla oka spadzistymi dachami. Ogromną zaletą są duże okna, które na pewno zapewnią sporą dawkę nasłonecznienia. Przyznam, że w tej inwestycji moją uwagę przyciągnęły największe, dwustronne mieszkania 4-pokojowe, które wyposażono w przestronne, 19-metrowe tarasy.

Poza tym, jak zapewnia deweloper, osiedle ma być w pełni bezpieczne – wyposażone w wideodomofony oraz systemy kontroli dostępu. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze SPA, siłowni oraz strefy rekreacyjnej na świetnym powietrzu. Aż 80% działki ma stanowić powierzchnia biologicznie czynna, pełna zieleni i roślinności.

Termin oddania do użytkowania planowany jest na 3 kwietnia 2021 roku.

Źródło: Bouygues Immobilier Polska

Źródło: Bouygues Immobilier Polska

3. Apartamenty Wilanów przy Bruzdowej – ceny od 12 500 zł/mkw

Apartamenty Wilanów są najdroższe z całego zestawienia, niemniej w cenie oferuje się dostęp do imponujących ogródków, komórki lokatorskiej i miejsca postojowego. Budynek, który w moich oczach nie należy do najciekawszych – jeżeli chodzi o względy architektoniczne, został oddany do użytku na początku 2020 roku. Plusem jest więc to, że mieszkania są już gotowe do sprzedaży. Niestety deweloper nie udostępnia cen za poszczególne lokale.

Bryła budynku liczy sobie trzy kondygnacje naziemne. Na każdym piętrze znajdują się tylko trzy apartamenty, co osobiście uznaję za duży plus. Poza tym, jak zapewnia deweloper, budynek został wykończony w najwyższym standardzie. Znajdują się tutaj m.in. cichobieżne windy, higrosterowalne nawiewniki chroniące przed zagrzybieniem, niskoszumowe piony kanalizacyjne czy indywidualne kanały okapowe. Części wspólne są oświetlone ledami. Pełne bezpieczeństwo ma gwarantować stały monitoring, instalacja alarmowa w każdym mieszkaniu, antywłamaniowe drzwi i okna oraz wideodomofony.

Źródło: Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola


Źródło: Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola

4. Tulip Wilanów, czyli mieszkania z antresolą – brak informacji o cenie

Kolejna propozycja to osiedle Tulip, które znajdziesz przy ulicy Sytej – tuż przy placu Vogla. Tym, co wyróżnia budynek jest minimalistyczna, efektownie skromna architektura oraz układ dający dostęp do sporego, wypełnionego zielenią patio wewnętrznego. Poza tym mieszkania zostały wyposażone w imponująco wysokie (aż 5 m) salony z antresolami, co daje ogromne pole do popisu podczas wykańczania i urządzania wnętrza. Lokale są przestronne, szczególnie te największe, 4-pokojowe. Poza tym każdy z apartamentów wyposażony jest w loggię, balkon lub ogródek.

Niestety deweloper, Ronson Development nie udostępnia informacji o cenie za mieszkania na osiedlu Tulip. Termin oddania do użytkowania planowany jest na I kwartał 2021 roku.

Źródło: Ronson Development

Źródło: Ronson Development

5. Apartamenty Bruzdowa 127 – ceny od 8 300/mkw

Tym, co zasługuje na uwagę w przypadku inwestycji dewelopera K2Residential przy ulicy Bruzdowej to imponujący metraż mieszkań – największe z nich liczy aż 162 mkw i ma 6 pokoi, najmniejsze jest 4-pokojowe i ma 80 mkw! Lokale umieszczone na parterze posiadają ogródek, z kolei te na piętrze są dwupoziomowe z balkonem.

Projekt budynków jest estetyczny – widać, że został przygotowany starannie i w sposób przemyślany. Bryła jest bardzo ciekawa – poprzez cofnięcie najwyższej kondygnacji i wykorzystanie jasnych i ciemnych barw, projektanci optycznie obniżyli i zmniejszyli wysokość budynku. Wyjątkowym pomyłem jest także pokrycie dachu najwyższego z nich roślinnością ekstensywną, dla podniesienia wartości estetycznej i ekologicznej całego kompleksu.

Apartamenty Bruzdowa 127 właśnie zostały oddane do użytku i są gotowe do zamieszkania. Deweloper nie podaje cen na poszczególne mieszkania.

Źródło: K2Residential

Źródło: K2Residential

Jak sami widzicie, zawady to wyjątkowe miejsce do zamieszkania – nie tylko ze względu na lokalizację i urokliwość samej dzielnicy, ale także z powodu inwestycji, które są tu realizowane. Budowane mieszkania są bardzo nowoczesne i mają przemyślany układ. Pozwalając na zrealizowanie wielu konceptów aranżacyjnych, dają duże pole do popisu dla architekta i oczywiście inwestora.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Może Cię zainteresować