07 grudnia 2018

Wystrój wnętrz: świąteczne prezenty do mieszkania

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Ledwie skończyły się Mikołajki, a tu już trzeba się szykować do Bożego Narodzenia. To naturalnie zła wiadomość dla naszych brzuchów i… portfeli. Grudzień to bowiem okres wzajemnego obdarowywania się prezentami. Jakie upominki związane z wystrojem wnętrz wybrać, żeby przy tym nie zbankrutować?

Ramki na zdjecia to idealny prezent, ktory doskonale wkomponuje sie w wystroj wnetrza.

Środek grudnia jest tym okresem, gdy szaleństwo zakupowe osiąga prawdziwe apogeum. Niestety kupując prezenty na ostatnią chwilę, często nie kontrolujemy swoich wydatków, a same upominki nabywamy w sposób masowy i bezrefleksyjny. Efekt? Zaraz po świętach prezenty od nas lądują w szufladzie albo na strychu, bo zwyczajnie nie są w guście naszych najbliższych. Na szczęście istnieją uniwersalne i mało kosztowne upominki do domu. Poniżej przedstawiam listę kilku sprawdzonych pomysłów na drobne prezenty, które rozjaśnią wystrój niemal każdego wnętrza.

Grudzien to czas prezentow, warto pomyslec o prezencie dla mieszkania, ktory wkomponuje sie w wystroj wnetrza

Ramka na zdjęcia

Jednym z najpopularniejszych prezentów bożonarodzeniowych pozostają niezmiennie ramki na zdjęcia. Trudno się temu dziwić – mogą one stanowić upominek zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Poza tym ramka sama w sobie jest wyjątkową ozdobą i nadaje aranżacji niepowtarzalnego charakteru, choć warto mieć na uwadze, że do mieszkań utrzymanych w minimalistycznym stylu najlepiej pasują białe i czarne ramki, natomiast w klasycznych wnętrzach ciekawie prezentują się ramki drewniane. W ramkę możemy od razu wsadzić wspólną fotografię z obdarowywaną osobą – w ten sposób nasz podarunek nabierze osobistego charakteru, przypominając cudowne, wspólnie spędzone chwile.

Uwaga: mowa o tradycyjnych ramkach. W ostatnich latach popularne stały się też ramki cyfrowe, ale, jeżeli wierzyć sondzie przeprowadzonej przez dziennik The Telegraph, znajdują się one na samym szczycie listy niechcianych świątecznych podarunków.

Cieply koc to idealny prezent, ktory doskonale wkomponuje sie w wystroj wnetrza

Ciepły koc

Jednym z najlepszych prezentów na zimę jest gruby koc, który pomoże przetrwać mroźne, ponure wieczory. Wybierając koc, należy zwróć baczną uwagę na jego skład i gramaturę. Im gęściej utkany koc, tym jest on cieplejszy, ale też cięższy. Na pewno warto wystrzegać się koców wykonanych z polaru czy akrylu, bo materiały te utrudniają wymianę powietrza, przez co człowiek się poci. Najprzyjemniejsze i najcieplejsze są koce wełniane, choć mogą nieco „gryźć”. Jednocześnie stanowią one piękną ozdobę domu – można ich używać jako narzuty na łóżko, sofę czy fotel. Uwaga: przed zakupem wełnianego koca warto sprawdzić, czy osoba, którą chcemy nim obdarować, nie jest przypadkiem uczulona na wełnę.

Lampka to idealny prezent, ktory doskonale wkomponuje sie w wystroj wnetrza

Lampka

Światło jest niezwykle ważnym elementem wystroju wnętrz. Dlatego dobrym pomysłem na prezent do domu jest lampka. Ozdobna lampa to nie tylko świetny element dekoracyjny, ale także kolejne źródło światła – a tego w okresie zimowym zawsze jest za mało. Poza tym eksperci uważają, że źródeł światła powinno być w mieszkaniu kilka i to zróżnicowanych. Lampka to zatem prezent estetyczny i jednocześnie funkcjonalny, trzeba jednak dopasować jej wygląd do wieku osoby, która ma przy niej pracować.

UWAGA: na rynku znajduje się mnóstwo modeli o różnych właściwościach. Warto jednak wybrać lampę, która zapewnia możliwość regulacji wysokości oraz kąta padania światła, a przy tym jest lekka i łatwa do przenoszenia.

Komentarze

 • Celina

  Moja lista domowych prezentów jest bardzo długa i praktyczna. Świece to podstawa. Ręczniki jak Tobie się przydadzą, to będą dla gości. Pościel to samo. Pojemniki do przechowywania. Filiżanki – wzorem można nawiązać do ostatniego wydarzenia w życiu. To jest oczywiście damska lista życzeń. A Wy meczyźni, co z chęcią byście przyjęli w prezencie?

 • Flower power

  Kwiaty to najlepszy prezent. Ja zawsze daje aloes, tłumacząc że nocą wydziela więcej tlenu, co wpływa pozytywnie na sen. Przekonajcie się sami.

 • Rita

  Nigdy bym nie kupiła lampki na prezent. Dobra lampa nie jest tania. A poza tym trudno trafić w gusta.

 • Hanna

  Moim dzieciom już nauczyłam się nic kupować do mieszkania. Nigdy nie mogłam trafić. Dlatego nauczona błędami kupuje im karty podarunkowe do sklpow meblowych. I się cieszą.

 • Madlen

  Za to ja uwielbiam dostawać akcesoria do kuchni. Tego nigdy za mało. A zawsze się przyda.

 • Bale

  Kupowanie komuś prezentów do mieszkania to jak wchodzenie w buciorami w czyjejś życie. Kształtowanie komuś przestrzeni według swojego gustu, to narzucanie swojego zdania. Jak dostanę w tym roku jakiś bubel do mieszkania to go wrzucę. Moje mieszkanie, moje zasady gry.

 • Milena

  Uwielbiam dostawać wydrukowane zdjęcia od znajomych. A jak dostanę je w komplecie z ramką to jestem przeszcześliwa.

Zostaw odpowiedź

Może Cię zainteresować