Funkcjonalność i elegancja – właśnie na takim połączeniu zależy nam przy aranżowaniu wnętrz mieszkań wszystkich naszych klientów. Teraz możemy przyznać z dumą, że efekt ten udało się nam w pełni osiągnąć w kolejnym realizowanym przez nas projekcie.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

Aranżacja otwartej kuchni i salonu

Przy aranżacji wnętrza kuchni zdecydowaliśmy się na zabudowę w klasycznej bieli. Polakierowane na wysoki połysk fronty szafek kuchennych doskonale podkreślają krystaliczną czystość tego koloru i pomagają wydobyć jego lekkość i elegancję. Ponadto biel sprawia, że wnętrze wydaje się delikatniejsze oraz zyskuje optycznie na rozmiarze.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

Kuchnia połączona jest z pokojem dziennym. Największą zaletą tego typu otwartej przestrzeni jest to, że gwarantuje ona lepszą integrację oraz ułatwia wspólne życie, gdyż osoba przygotowująca posiłek może swobodnie konwersować z resztą domowników. Przy gotowaniu możliwe jest również podziwianie pejzażu za oknem salonu.

Aranżacja przestrzeni na odzież

Mieszkanie posiada niewielką garderobę na buty i ubrania. Wydzielenie osobnego pomieszczenia na odzież to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż dzięki temu można zrezygnować z licznych szaf, a tym samym otwarte przestrzenie wyglądają bardziej ascetycznie. Garderoba nie tylko pozwala odejść od kilku małych szaf i oswobodzić przestrzeń w reszcie domu, ale również skutecznie ukrywa naszą garderobę przed naszymi gośćmi.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

W przypadku tej garderoby postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalność. Stosunkowo mała przestrzeń została wypełniona drewnianymi szafkami z dużą ilością półek. Dzięki takiemu rozwiązaniu garderoba nie tylko mieści zaskakująco wiele ubrań, ale przede wszystkim pozwala utrzymać je w należytym porządku. Pomaga w tym fakt, że jest ona w dużym stopniu otwarta – większość rzeczy znajduje się na wierzchu, więc można je dowolnie układać i dzielić na kolory, co pozwala potem łatwo odnaleźć konkretne ubranie.

Garderoba została umieszczona w osobnym pomieszczeniu bez okien, więc należało zadbać o jej dobre oświetlenie, a także pozostawić trochę miejsca na łatwe poruszanie się. Interesującym rozwiązaniem jest wkomponowana w przestrzeń pralka – urządzenie nie przeszkadza, a na jednej z półek można trzymać proszki, płyny do prania i inne środki czystości.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

Aranżacja wnętrza łazienki

Aranżacja wnętrza łazienki często bywa wyzwaniem, ale na szczęście umieszczenie pralki w garderobie zwolniło miejsce dla eleganckiej wanny wolnostojącej. Wymaga ona trochę więcej wolnej przestrzeni, ale dodaje łazience szyku i kojarzy się z luksusem. Ponadto Wanna Longe 180 jest nie tylko nowoczesna, lecz również praktyczna, gdyż niepozornie podwyższony tył zapewnia wygodę kąpieli. Z jej ciekawym kształtem idealnie współgrają owalne umywalki tego samego producenta.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

Jeżeli urządzamy łazienkę w stonowanych kolorach, warto postarać się o kolorowy element, który ją ożywi – w tym wypadku nasz wybór padł na fototapetę z morskim motywem. Lazurowy pejzaż z jednej strony relaksuje i uspokaja, a z drugiej nadaje dynamiki i wprowadza akcent kolorystyczny, który jednak współgra z resztą barw i samym charakterem wnętrza.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

Paski na ścianach w aranżacji wnętrz

W sypialni oraz pokoju dla dziecka zdecydowaliśmy się na umieszczenie na jednej ze ścian tapety w paski – tylko jednej, gdyż inaczej wnętrze mogłoby zostać przytłoczone wzorem. W pierwszym przypadku pionowe pasy o stonowanych odcieniach idealnie uzupełniają resztę wnętrza i dodają sypialni klasycznej elegancji; ich delikatna kolorystyka pomaga uzyskać efekt lekkości, delikatności i spokoju. W pokoju dziecka gęste kolorowe paski przełamują natomiast sterylną biel, wzbudzają pozytywne emocje i wprowadzają poczucie beztroski.

Funkcjonalnośćelegancja-25-1024x695 Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja

Aranżacja tarasu

Aranżacji wnętrza mieszkania dopełnia elegancko urządzony dach, który jest przestronny i idealnie nadaje się na różnego rodzaju spotkania towarzyskie. Podzielony został na dwie wyraźne strefy, które w zależności od potrzeb mogą mieć różne zastosowania. Szklane barierki pozwalają w pełni cieszyć się rozległym widokiem, zaś schody spiralne pasują do nowoczesnego charakteru mieszkania oraz nadają mu oryginalny i zarazem elegancki wygląd. Są przy tym niezwykle praktyczne, gdyż zajmują mniej miejsca niż zwykle schody.

Open modal
Opublikowano piątek, 30 październik 2015 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 3 do wpisu “Aranżacja wnętrz: funkcjonalność & elegancja”

 1. avatar Pani Róża napisał(a):
  10 listopad 2015 o godz. 09:45

  Tarasu oraz garderoby – tylko tego mi brakuje w moim mieszkaniu. Te dwie rzeczy z pewnością umilą życie właścicielom tego mieszkania. Nie do końca jestem przekonana co do wanny. Niektórych może zauroczyć jej kształt oraz rozmiar, ale czy jest praktyczna? Nie mi to oceniać, ale skoro właściciele zdecydowali się na taki model to musieli się kierować jakimiś słusznymi argumentami.

 2. avatar Beata napisał(a):
  18 listopad 2015 o godz. 12:54

  Taka garderoba to z pewnością spory wydatek w porównaniu z szafą typu komandor. Ale jeżeli chodzi o komfort użytkowania to garderoba wygrywa. Nie dość, że ma się widok na wszystkie rzeczy, to dodatkowo każda kategoria rzeczy posiada swoją półkę – panuje porządek. W szafie typu komandor niestety nie mamy takiego komfortu, tam po prostu wrzuca się wszystko, co nie znajduje swojego miejsca. Często się zdarza, że rzeczy różnych kategorii sąsiadują ze sobą, bo jak już panuje chaos to na całego.

 3. avatar Robin napisał(a):
  19 listopad 2015 o godz. 15:03

  Zabudowane szafki kuchenne pod sufit trafiają jak najbardziej w moje gusta. Dodatkowy plus za brak uchwytów. Nie bez powodu to podkreślam, ponieważ jestem pedantyczną osobą. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z ilości brudu jaka potrafi się zebrać na górnych szafkach kuchennych, krawędziach uchwytów, czy przestrzeniach pomiędzy samymi szafkami. Taki model mebli ogranicza ilość brudu oraz co za tym idzie zaoszczędza czas i energię, jaką musielibyśmy poświęcić na jego usunięcie.

Zostaw odpowiedź