Aranżacja wnętrz – podobnie zresztą jak branża odzieżowa – bywa bardzo zmienna i podatna na działanie trendów. To, co jeszcze wczoraj uchodziło za szczyt elegancji, dziś może wydawać się przestarzałe i obciachowe. Jakie trendy wnętrzarskie będą dominować w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy?

Jak ten czas szybko płynie. Wydaje się, że dopiero co pisaliśmy tekst o 5 trendach, które zawładną aranżacją wnętrz w 2016 roku, a tutaj minęło już dwanaście miesięcy i trzeba się zabierać za kolejny, bo moda lubi się przecież szybko zmieniać. I nie ma w tych słowach żadnej przesady – wszystko wskazuje bowiem na to, że w trendach wnętrzarskich zajdą w najbliższym roku naprawdę spore zmiany. Jakie konkretne kolory, style i rozwiązania będą w tym czasie najpopularniejsze?

perfect-space-drewno-plytki-i-wykładzina-w-aranzacji-wnetrz-podłogowy-zawrot-glowy-2 Aranżacja wnętrz: jakie trendy zawładną rokiem 2017?

Zerwanie z minimalizmem w aranżacji wnętrz

Świat designu przygotował na 2017 rok wiele niespodzianek. Jedną z największych jest bez wątpienia stopniowe rezygnowanie ze skandynawskiego minimalizmu na rzecz elementów, które wprowadzą do wnętrza więcej ciepła. Mowa przede wszystkim o firankach, zasłonach, poduszkach i różnego rodzaju rodzinnych pamiątkach. Dzięki nim otaczająca nas przestrzeń przestanie przypominać kolejne standardowe zdjęcie z katalogu salonu meblowego i stanie się bardziej przyjazna i domowa.

perfect-space-drewno-plytki-i-wykładzina-w-aranzacji-wnetrz-podłogowy-zawrot-glowy-2 Aranżacja wnętrz: jakie trendy zawładną rokiem 2017?

Naturalne materiały i więcej roślin

Najbliższy rok będzie też okresem prawdziwego powrotu do natury. Aranżację wnętrz zdominują ciepłe kolory ziemi oraz naturalne materiały – przede wszystkim drewno, którego można śmiało używać nawet przy urządzaniu łazienki. Drewno, podobnie zresztą jak kamień naturalny, idealnie wpasowuje się także w aktualne trendy ekologiczne. Na tym jednak nie koniec związków aranżacji wnętrz z naturą. Do mieszkań zawita w tym roku więcej roślin, które pomogą w tworzeniu przytulnych, cichych kątów do relaksu – będzie to odpowiedź na zmęczenie wielkomiejskim życiem i potrzebę izolacji od zgiełku. Poza tym rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze, regulują wilgotność w pomieszczeniu oraz mają kojący wpływ na domowników, gdyż ich pielęgnacja skutecznie redukuje stres.

perfect-space-drewno-plytki-i-wykładzina-w-aranzacji-wnetrz-podłogowy-zawrot-glowy-2 Aranżacja wnętrz: jakie trendy zawładną rokiem 2017?

Zielono w aranżacji wnętrz

W tym sezonie będziemy wybierać stonowane barwy, które zbliżą nas do przyrody i pomogą się nam odstresować. Architekci wnętrz uważają jednak, że to zieleń okaże się prawdziwą gwiazdą najbliższego roku. Im bardziej soczysta, tym lepiej, choć orzeźwiające odcienie limonkowo-żółte też powinny cieszyć się dużą popularnością. Niemniej trzeba się liczyć z tym, że to ostatnie połączenie najkorzystniej prezentuje się wiosną lub latem. W 2017 roku będziemy też świadkami prawdziwego wysypu wszelkich tapet z motywem liści. Nie powinno to jednak dziwić, bo tapety ponownie zaczęły się cieszyć dużą popularnością wśród projektantów wnętrz.

perfect-space-drewno-plytki-i-wykładzina-w-aranzacji-wnetrz-podłogowy-zawrot-glowy-2 Aranżacja wnętrz: jakie trendy zawładną rokiem 2017?

2017 pomysłów na aranżację wnętrz

W 2017r. w trendach wnętrzarskich zaobserwujemy silny zwrot ku tradycyjnemu designowi i naturalnym materiałom. Nie tylko poczujemy większą łączność ze światem natury, ale także ponownie uwierzmy w siłę wspomnień. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mody nie warto traktować zbyt serio: jeżeli pomysł jest raczej kontrowersyjny, to może się szybko znudzić. Najważniejsze, żeby mieszkanie odzwierciedlało w jakiś sposób nasze upodobania, bo dzięki temu będziemy się w nim dobrze czuli.

Open modal
Opublikowano czwartek, 05 styczeń 2017 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 14 do wpisu “Aranżacja wnętrz: jakie trendy zawładną rokiem 2017?”

 1. avatar Konrad napisał(a):
  17 styczeń 2017 o godz. 10:38

  Najbardziej cieszy mnie chyba to drewno. Co prawda raczej nie ze względu na „ekologiczne trendy”, ale tak po prostu. Ociepla wnętrze i kojarzy mi się z domem rodzinnym. Nie jestem tylko przekonany do zastosowania drewna w łazience, ale skoro piszecie, że jest to możliwe.

 2. avatar tosiu napisał(a):
  24 styczeń 2017 o godz. 15:50

  Jestem zdecydowanym fanem roślin w pomieszczeniach, jednak nie mam do nich ręki. Wszystkie szybko się u mnie niszczą, nawet nie wiem dlaczego. Polecilibyście jakieś wytrzymałe rośliny, które nie wymagają nie wiadomo jakiej opieki (oprócz kaktusów ;) )?

 3. avatar Sylwi napisał(a):
  25 styczeń 2017 o godz. 10:39

  Aranżacja z ostatniego wnętrza mnie urzekła :) Bardzo podoba mi się ten nieco szalony kolor kanapy. Jak niewiele trzeba, aby świetnie ożywić wnętrze.

 4. avatar Renata napisał(a):
  26 styczeń 2017 o godz. 11:55

  Nie mam w zwyczaju podążać za trendami. Właściwie w każdej dziedzinie kieruje się po prostu swoim gustem i preferencjami. Nigdy nie zwracałam szczególnie uwagi na to, co akurat jest modne. Jednak w ramach ciekawostki warto pooglądać ciekawe rozwiązania i znaleźć jakieś pomysły.

 5. avatar ruda napisał(a):
  30 styczeń 2017 o godz. 15:48

  Tak, tak, tak! Zerwanie z minimalizmem to zbawienie. Nie mówię, że jest zły – wręcz przeciwnie, jednak często wymuszony („bo tak jest modnie”) prezentuje się w moim odczuciu karykaturalnie. Czasami bywając u znajomych, miałam ochotę powiedzieć „nie wiedziałam, że dopiero się wprowadziliście i nie zwieźliście wszystkich rzeczy ;)

 6. avatar Marzena napisał(a):
  8 luty 2017 o godz. 10:54

  Ani w modzie, ani w urządzaniu… nigdzie nie kręcą mnie trendy, ale muszę przyznać, że wnętrza na zdjęciach bardzo trafiają w mój gust – proste, ale dopracowane. Takie jak lubię.

 7. avatar Lidka napisał(a):
  9 luty 2017 o godz. 09:17

  Tak bardzo lubię tapety, a wydaje mi się, że ludzie o nich zapomnieli głównie ze względu na to, że jest więcej roboty niż przy pomalowaniu ścian farbą. W jasnym pomieszczeniu jedna ściana z tapetą w listki – jak najbardziej :)

 8. avatar Wiktor Jagielski napisał(a):
  24 kwiecień 2017 o godz. 12:59

  Tylko wnętrza z naturalnymi minerałami i drewnem mnie porywają, reszta jakoś do mnie nie przemawia.

 9. avatar Michał Centkowski napisał(a):
  23 maj 2017 o godz. 12:22

  W zasadzie to jeszcze w tamtym roku miałem podobne przeczucia. Jak widać po katalogach i blogowych wpisach, przepowiednia się sprawdza :)

 10. avatar Sabina napisał(a):
  10 lipiec 2017 o godz. 08:52

  Piękne wnętrza, u nas królują biele i szarości.

 11. avatar Bolesław34 napisał(a):
  4 wrzesień 2017 o godz. 08:50

  Ciekawy wpis. Zauważyłem, że w tym sezonie modne są raczej jasne odcienie z uwagi na ich nie tyle designerski co nowoczesny charakter, uwydatniający walory wizualne pomieszczeń. Sam zamierzam sprawić sobie takie wnętrze, ale potrzebuję najpierw zastanowić się nad odpowiednimi komponentami.

 12. avatar Ryszard26 napisał(a):
  2 październik 2017 o godz. 08:54

  Dziękuję za instrukcje, bardzo cenne wskazówki, warto być na bieżąco z trendami bo niektóre rozwiązania prędko trafiają na śmietnik, a moda permanentnie się zmienia i nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie ochota na mały makeover domowych pomieszczeń. W tym celu warto przygotować ciekawy projekt i skorzystać z wysokiej jakości materiałów.

 13. avatar Fabian napisał(a):
  13 listopad 2017 o godz. 13:33

  Najbardziej mi sie podobało to wnętrze z żółtą ścianą. Bardzo rozświetla mieszkanie i sprawia, że wydaje sie nowoczesne.

 14. avatar Natalia napisał(a):
  14 listopad 2017 o godz. 12:33

  Bardzo mi sie podobaja odcienie żółci kontrastujące z bielą i jasnymi kolorami. Bardzo nowocześnie to wygląda.

Zostaw odpowiedź