Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. To czas wzajemnego obdarowywania się prezentami, ale może od czasu do czasu warto podarować prezent… samemu sobie? Święta to bowiem idealna okazja do tego, żeby zakupić do swojego mieszkania coś, na co w normalnych okolicznościach byłoby nam raczej szkoda pieniędzy. A jest z czego wybierać, bo ciekawych akcesoriów i dodatków, które skutecznie urozmaicą aranżację wnętrza, nie brakuje.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu otrzymał jakiś nietrafiony prezent. Dzieje się tak dlatego, że większość osób przy wyborze podarunków kieruje się swoimi własnymi upodobaniami, a nie gustami osoby obdarowywanej. Poza tym nikt nie zna nas lepiej, niż my sami. Dlatego na święta Bożego Narodzenia warto pokusić się o samodzielne sprawienie sobie jakiegoś prezentu; najlepiej takiego, dzięki któremu odświeżymy nieco aranżację wnętrza.

Fotel-doda-aranzacji-wnetrza-oryginalnosci-a-dodatkowo-mozna-go-komus-sprezentowac-taki-mebel Aranżacja wnętrz: spraw prezent swojemu mieszkaniu

Prezent do salonu

W przypadku salonu można pokusić się o zakup wygodnego fotelu do czytania. Fotel przyda się tym bardziej, że zimą pogoda raczej nie zachęca do długiego przebywania poza mieszkaniem; lepiej usiąść i na długie godziny pogrążyć się w lekturze, odcinając się od szarej rzeczywistości za oknem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku fotela do czytania kluczową rolę odgrywa miękkie, szerokie siedzisko oraz właściwie wyprofilowane oparcie. Tego typu fotel musi łączyć ergonomię z wygodną. Jak to osiągnąć? Więcej w naszym wpisie o wyborze fotela i jego ustawieniu.

Fotel-doda-aranzacji-wnetrza-oryginalnosci-a-dodatkowo-mozna-go-komus-sprezentowac-taki-mebel Aranżacja wnętrz: spraw prezent swojemu mieszkaniu

Innym pomysłem na prezent do salonu jest klasyczny, ale niebanalny dodatek, np. stylizowany drewniany globus z oryginalnymi mapami z epoki albo leciwa maszyna do pisania. Tego typu „starocie” można spokojnie włączyć ze współczesnym designem. Na pewno warto próbować takich ryzykownych połączeń, bo często przynoszą one niezwykle interesujące efekty w nowoczesnych mieszkaniach. Nie mówiąc już, że klasyczne dodatki zawsze wprowadzają do aranżacji wnętrz nutę klasyki.

Fotel-doda-aranzacji-wnetrza-oryginalnosci-a-dodatkowo-mozna-go-komus-sprezentowac-taki-mebel Aranżacja wnętrz: spraw prezent swojemu mieszkaniu

Sprawdzonymi i niezwykle popularnymi prezentami są plakaty filmowe oraz grafiki, ale w ich przypadku dużą rolę odgrywają same ramki, które pod żadnym pozorem nie mogą być standardowe, nudne i zwyczajne. Szczególnie interesująco prezentują się w aranżacji wnętrz ramki o zróżnicowanych wymiarach i kolorach. Mało tego: nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ramy były wykonane z całkowicie odmiennych materiałów, bo taki stylistyczny nieład zawsze ożywia wystrój. Spójność stylistyczną warto jednak zachować w sytuacji, gdy wszystkie wieszane grafiki stanowią część tego samego cyklu.

Fotel-doda-aranzacji-wnetrza-oryginalnosci-a-dodatkowo-mozna-go-komus-sprezentowac-taki-mebel Aranżacja wnętrz: spraw prezent swojemu mieszkaniu

Prezent pod aranżację wnętrza kuchni

Jeżeli chodzi o kuchnię, to zawsze znajdzie się jakiś przydatny drobiazg, którego nam jeszcze brakuje, np. korkociąg do wina. Niemniej zwykły wkręcany korkociąg do wina może od czasu do czasu powodować problemy z wyciągnięciem korka. Dlatego warto pomyśleć o bardziej profesjonalnym modelu – w warunkach domowych w zupełności sprawdzi się tzw. „motylek”. Składa się on z dwóch dźwigni przymocowanych do dzwonu, które podnosi się po wkręceniu śruby w korek. Niemniej trzeba uważać, bo używając takiego korkociągu, łatwo przewiercić korek na wylot, co może spowodować jego złamanie przy wyciąganiu.

Fotel-doda-aranzacji-wnetrza-oryginalnosci-a-dodatkowo-mozna-go-komus-sprezentowac-taki-mebel Aranżacja wnętrz: spraw prezent swojemu mieszkaniu

W przypadku kuchni można też pomyśleć o zakupie nowej zastawy stołowej, ale starajmy się nie przesadzać z kolorami – biel jest zwyczajnie uniwersalna. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kolorową zastawę, to koniecznie pamiętajmy o zachowaniu umiaru przy wyborze obrusu i dekoracji – wystrzegajmy się tych wzorzystych.

Open modal
Opublikowano piątek, 15 grudzień 2017 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 6 do wpisu “Aranżacja wnętrz: spraw prezent swojemu mieszkaniu”

 1. avatar zipp napisał(a):
  17 grudzień 2017 o godz. 19:42

  Swojemu mieszkaniu sprawiam prezent co miesiąc. Jestem na etapie urządzania mieszkania, więc wnętrza nie są jeszcze wypełnione tak jak bym sobie tego życzyła. Ale takie święta to faktycznie dobra okazja żeby sprawić mieszkaniu taki porządniejszy prezent. Na przykład ekspres do kawy czy przytulny fotel.

 2. avatar grejka napisał(a):
  19 grudzień 2017 o godz. 13:33

  Kupowanie sobie prezentów to świetna sprawa, a jeszcze połączenie tego z aranżacją mieszkania – super :) Zapachowe świece, milutki koc, designerska lampka czy akcesoria do kuchni jest w czym wybierać.

 3. avatar papui napisał(a):
  20 grudzień 2017 o godz. 09:48

  stylizowany drewniany globus z oryginalnymi mapami z epoki? szczerze, to kupowanie tego typu akcesoriów do domu jest sztuczne. Inna sprawa gdy odzwerciedla to nasze pasję lub stanowi pamiątkę rodzinną. Takie snobistyczne podejście do tematu powinno być publicznie wyśmiewane.

 4. avatar Żelki napisał(a):
  25 grudzień 2017 o godz. 10:04

  W sumie to moim znajomym na święta zawsze kupuje jakiś gadżet do domu. Lubię praktyczne prezenty. Niestety moi znajomi nie wyznają tej zasady i co roku kupują mi bezużyteczne prezenty, które potem rozdaję siostrzeńcom.

 5. avatar Monciak napisał(a):
  25 grudzień 2017 o godz. 17:23

  Najpierw trzeba mieć własne mieszkanie. Także zamiast wydawać pieniądze na dodatki do mieszkania odkładam w kopertę na mieszkanie.

 6. avatar Hubert napisał(a):
  28 grudzień 2017 o godz. 21:25

  Potwierdzam, że najlepszym prezentem do mieszkania są plakaty, grafiki z motywem filmowym. Dostałem taki prezent ale z okazji domówki, więc można to podciągnąć pod prezent dla mieszkania. Wisi dumnie w salonie naprzeciw kanapy.

Zostaw odpowiedź