Beton to jeden z tych materiałów, które budzą skrajnie różne emocje. Sporo osób docenia jego unikatową fakturę, inni zarzucają mu przesadnie surowy charakter. Kto ma rację? Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Betonowi na pewno warto dać szansę, bo materiał ten stanowi fundament nowoczesnej aranżacji wnętrz i coraz częściej trafia do różnych pomieszczeń – także tych kuchennych.

Aranzacja-kuchni-z-betonowymi-elementami Aranżacja wnętrz: zaproś beton do kuchni

Beton architektoniczny kojarzy się przede wszystkim z architekturą przemysłową, ale po wielu latach przeniknął w końcu z biurowców, muzeów, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej do prywatnych wnętrz. A nie miał w naszym kraju prosto, bo po zmianach ustrojowych pod koniec lat osiemdziesiątych minionego wieku mieliśmy serdecznie dość wielkiej płyty, która kojarzyła się nam wyłącznie z ponurymi czasami komunizmu. Dziś jednak dajemy betonowi drugą szansę, widząc, że doskonale podkreśla on nowoczesny charakter wnętrz. Szczególnie chętnie wybierają go osoby, które cenią sobie elegancję w pierwotnej, minimalistycznej formie.

Aranzacja-kuchni-z-betonowymi-elementami Aranżacja wnętrz: zaproś beton do kuchni

Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz

Za betonem architektonicznym przemawia jego wyjątkowa plastyczność, którą uzyskuje się dzięki zastosowaniu innej niż w przypadku betonu towarowego ilości cementu. Dzięki dużej elastyczności z betonu architektonicznego można tworzyć meble, przedmioty dekoracyjne, gadżety, a nawet lampy czy naczynia. Co najważniejsze, parametry takie jak trwałość i wytrzymałość nie ulegają żadnym zmianom – beton architektoniczny jest równie odporny na uszkodzenia, co ten tradycyjny. Uwaga: beton architektoniczny, w zależności od użytej mieszanki i sposobu wykonania, dostępny jest w szerokim zakresie naturalnych odcieni, ilości przebarwień, struktury, rodzaju faktury czy grubości.

W mieszkaniach beton najczęściej wykorzystuje się na podłogach i ścianach – zastępuje w ten sposób drewniane deski, panele i kafelki. Co odważniejsi wykonują z niego też blaty kuchenne, obudowy kominków, a nawet wanny czy umywalki. Beton dekoracyjny można także nakładać na powierzchnię płyt meblowych.

Aranzacja-kuchni-z-betonowymi-elementami Aranżacja wnętrz: zaproś beton do kuchni

Beton architektoniczny a kuchnia

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać beton architektoniczny przy aranżacji wnętrza kuchni – w miejscu tym rządzą co prawda meble na wysoki połysk, ale beton skutecznie uwydatni nowoczesny charakter pomieszczenia. Co ciekawe, beton architektoniczny doskonale współgra z naturalnymi elementami wykończeniowymi – szczególnie drewnem, szkłem czy miękkimi tkaninami.

Kuchnia jest bardzo wymagającym pomieszczeniem, ale odpowiednio zaimpregnowany beton jest odporny na wilgoć i zarysowania. Beton architektoniczny jest produktem bezpiecznym, mrozoodpornym i ognioodpornym, a poza tym niezmiernie łatwo utrzymać go w porządku – wystarczy przetrzeć betonową powierzchnię ścierką, aby w ten sposób pozbyć się niechcianych zachlapań czy tłuszczu.

Przykładową aranżację betonowej kuchni można zobaczyć w naszym portfolio. Zajrzyj na: Bet on beton.

Open modal
Opublikowano piątek, 06 kwiecień 2018 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 10 do wpisu “Aranżacja wnętrz: zaproś beton do kuchni”

 1. avatar Beton napisał(a):
  6 kwiecień 2018 o godz. 17:24

  Betonowe szafki? O co tu chodzi? Jak to jest zrobione?

 2. avatar Klara napisał(a):
  6 kwiecień 2018 o godz. 20:13

  To że beton wraca do łask to już można zauważyć od kilku sezonów. Ale że występuje w postaci szafek kuchennych to nowość. Ciekawe co jeszcze z niego zrobią, toaletę?

 3. avatar Maria napisał(a):
  7 kwiecień 2018 o godz. 08:40

  Potwierdzam, beton pięknie komponuje się z drewnem. Też mam takie połączenie u siebie w domu, tylko że w salonie. Ściana betonowa a na niej drewniane półki.

 4. avatar Natka napisał(a):
  7 kwiecień 2018 o godz. 15:55

  A jak to jest z kursem na powierzchniach betonowych? Przyciąga kurz?

 5. avatar Gosia napisał(a):
  9 kwiecień 2018 o godz. 19:45

  Beton to dobra powierzchnia do rysowania kredą. Idealna alternatywa dla tablicy magnetycznej.

 6. avatar Piotr napisał(a):
  10 kwiecień 2018 o godz. 17:47

  @Beton w tekście jest napisane, że beton można stosować na powierzchnię płyt meblowych.

 7. avatar Gorge napisał(a):
  20 kwiecień 2018 o godz. 05:10

  Bardzo ciekawy pomysł z tą betonową kuchnia. Tylko czy jest to na tyle innowacyjne że przeniesie do polskich kuchni? Czy po prostu jest to wymysł właściwą który chciał być oryginalny

 8. avatar Anita napisał(a):
  20 kwiecień 2018 o godz. 08:15

  Beton w polaczeniu z cegła? W moim odczuciu oba te materiały są na tyle wyraziste, że użycie jednego z nich w takim dużym formacie byłoby wystarczające. A tu taki misz masz.

 9. avatar Koleta napisał(a):
  21 kwiecień 2018 o godz. 18:17

  @Anita ma trochę rację. Skoro jest beton to po co dowalać cegiełki. Nie lepiej byłoby go wyeksponować na białym tle? Teraz ginie w tłumie i po dłuższym wpatrzeniu dopiero widać że to faktycznie beton jest na frontach kuchennych.

 10. avatar Mieszko napisał(a):
  27 kwiecień 2018 o godz. 15:20

  Dziewczyny mają trochę racji. Nawet ta betonowa ścianka pomiędzy kuchnia a salonem ginie na tle cegieł. Gdyby zestawione beton z jednolitym kolorem to uzyskano by bardziej loftowy efekt.

Zostaw odpowiedź