Coraz mniej czasu spędzamy w domowych pieleszach, mieszkanie traktując, jak miejsce, w którym odpoczywamy, odstresowujemy się i regenerujemy siły. Powinno być naszym sprzymierzeńcem, a nie przysparzać kłopotów i pracy. Funkcjonalność to jeden z najważniejszych czynników, jakie powinno spełniać nowocześnie i z głową urządzone mieszkanie. Pewnie dlatego minimalizm ma obecnie o wiele więcej zwolenników niż style słynące z przepychu. 

Białe meble kuchenne wbrew pozorom nie są mniej praktyczne niż ciemne. Jasny kolor w dodatku powiększa optycznie niewielką przestrzeń kuchni. Dzięki temu, że szafki kuchenne sięgają sufitu udało się w tej niewielkiej kuchni zachować maksimum wolnej powierzchni bez rezygnacji z części przydatnych szafek. Niewielki stolik to nie tylko miejsce, przy którym można zjeść, ale także dodatkowa powierzchnia robocza. Połączenie bieli z metalem sprawia, że jest to wnętrze nowoczesne i eleganckie.

Aranzacje-Perfect-Space-minimalizm Aranżacje Perfect Space – minimalizm

Minimalizm w aranżacji wnętrz

W prostotę, która jest charakterystyczna dla tego wnętrza wpisuje się również brak płytek ściennych pomiędzy szafkami kuchennymi a blatem roboczym. Zamiast nich zastosowana została płyta przypominająca beton, nadający temu miejscu nieco industrialnego stylu. Blat o tym samym wzorze tworzy ze ścianą jednolitą płaszczyznę, co daje ciekawy efekt i wpisuje się w minimalizm charakterystyczny dla tego mieszkania.

Aranzacje-Perfect-Space-minimalizm Aranżacje Perfect Space – minimalizm

Monochromatyczność i surowość mieszkania przełamują brązowe drzwi dodające wnętrzu nieco ciepła. Podobną funkcję pełnią ciemne płytki podłogowe, kontrastujące zresztą podłogi, które poprzez ten kontrast są łącznikiem pomiędzy białymi meblami kuchennymi a ciemnymi drzwiami.

Funkcjonalny minimalizm w aranżacji wnętrz

Całe mieszkanie jest bardzo jasne i tylko szczegóły przełamują ten trend. Nie inaczej jest w łazience, która charakteryzuje się czystością formy. Biel wanny, umywalki i sedesu nie została skontrastowana z kolorem pozostałych akcesoriów łazienkowych. Białe są także meble i płytki sięgające sufitu. Taka aranżacja jest trochę, jak białe płótno, które można dowolnie zamalować. Łazienka może bowiem zmieniać swój wygląd i styl w zależności od zastosowanych dodatków. Duże lustro bez obramowania sprawia, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze. To kolejny dowód na to, że jest to projekt mieszkania idealnego dla osób lubiących przestrzeń. 

Aranzacje-Perfect-Space-minimalizm Aranżacje Perfect Space – minimalizm
Aranżacja tego mieszkania to połączenie minimalizmu z funkcjonalnością. Więcej zdjęć tej realizacji można znaleźć w galerii.

Opublikowano środa, 18 luty 2015 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Zostaw odpowiedź