Otwarta, połączona z salonem kuchnia niezmiennie cieszy się popularnością. Nic dziwnego, że przy strefowaniu wnętrza często decydujemy się na barek lub wyspę kuchenną. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Przasnyska7dzien-032-1024x684 Bar w mieszkaniu - jak urządzić wnętrze?

Bar pozwala na połączenie funkcjonalności z walorami estetycznymi. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w urządzaniu niewielkich wnętrz, gwarantując oszczędność przestrzeni, gdyż łączy w sobie funkcje blatu roboczego oraz kącika jadalnego. Dzięki niemu uzyskujemy dodatkową powierzchnię do pracy i jednocześnie nadajemy wnętrzu unikalny charakter.

Konstrukcja baru

Projekt barku powinien być dostosowany do pełnionej przez niego funkcji. Obiekt mający służyć celom użytkowym, musi cechować się mocną konstrukcją, np. opartą na szafkach lub sprzęcie AGD. Jako kącik jadalny może posłużyć nawet – oszczędny w formie – przedłużony blat mocowany wyłącznie do ściany. Zalecana minimalna głębokość powierzchni blatu to ok. 50 cm. Z kolei jego wysokość zależy od osobistych preferencji domowników i głównego przeznaczenia, choć powinna przewyższać wysokość standardowych szafek. Średnio wartość ta oscyluje w granicach 120 – 140 cm.

Przasnyska7dzien-032-1024x684 Bar w mieszkaniu - jak urządzić wnętrze?

Strefowanie w urządzaniu wnętrz

Podczas urządzania wnętrz wyższy bar umożliwia odseparowanie kuchni od salonu, przy jednoczesnym uniknięciu wrażenia optycznego zmniejszenia powierzchni pomieszczenia. To funkcjonalne rozwiązanie pozwala wyodrębnić strefę dzienną i jasno oddzielić aneks kuchenny od pokoju, zachowując go wyłącznie dla domowników. Mocna konstrukcja obiektu umożliwia także wykorzystanie barku do codziennej pracy.

Przasnyska7dzien-032-1024x684 Bar w mieszkaniu - jak urządzić wnętrze?

Urządzanie małego wnętrza

Przy urządzaniu wnętrz o małym metrażu doskonale sprawdza się otwarty barek o lekkiej konstrukcji, który zajmuje możliwie najmniejszą powierzchnię, gwarantując poczucie przestrzeni. Jeżeli bar ma służyć wyłącznie do spożywania posiłków, to jego konstrukcję można ograniczyć wyłącznie do minimalistycznego blatu mocowanego do ściany. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku pomieszczeń, które utrzymane są w podobnej konwencji, gdyż dzięki temu całe wnętrze tworzy spójną kompozycję. Oczekiwany efekt został osiągnięty w realizacji Wilanów o nowoczesnym, ale ciepłym klimacie.

Przasnyska7dzien-032-1024x684 Bar w mieszkaniu - jak urządzić wnętrze?

Wyraziste wnętrze

Montaż barku to prosty sposób na nadanie wnętrzu charakteru. W realizacji Komiks XXI unikalny efekt osiągnięto dzięki wykorzystaniu wyrazistej grafiki oraz odpowiedniego systemu oświetlenia. Z nowocześnie urządzonym wnętrzem doskonale współgrają skórzane hokery. Dzięki przemyślanemu projektowi, funkcjonalna kuchnia w ciągu kilku minut może zamienić się w doskonałe miejsce na imprezę.

Przasnyska7dzien-032-1024x684 Bar w mieszkaniu - jak urządzić wnętrze?

Uwzględnienie barku już na etapie projektu pozwala otworzyć przestrzeń i ma bezpośrednie przełożenie na spójność kompozycji. Urządzanie wnętrz na zasadzie połączenia salonu z kuchnią nie tylko zapobiega monotonii, ale wpływa również pozytywnie na ilość czasu spędzanego razem przez domowników, gdyż umożliwia wspólne wykonywanie, na pozór kompletnie różnych, codziennych czynności.

Open modal
Opublikowano piątek, 15 styczeń 2016 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 13 do wpisu “Bar w mieszkaniu – jak urządzić wnętrze?”

 1. avatar Gustaw napisał(a):
  18 styczeń 2016 o godz. 06:50

  U mnie bar znacznie powiększył przestrzeń i wydaje się ona bardziej komfortowa.A żona jest bardzo zadowolona ponieważ nawet będąc w kuchni może ze mną rozmawiać gdy w tym czasie ja siedzę na kanapie.Takie rozwiązanie przynosi naprawdę wiele dobrego.Polecam każdemu.

 2. avatar Alinka napisał(a):
  18 styczeń 2016 o godz. 11:51

  Ja się zdecydowałam na wysepkę kuchenną na której znajduje się kuchenka oraz dodatkowa przestrzeń z blatem.Kuchnie mam tak dużą,że nie wpłynęło to na optyczne pomniejszenie wnętrza a w połączeniu z salonem dało to bardzo ciekawy efekt otwartej przestrzeni.

 3. avatar Basia napisał(a):
  22 styczeń 2016 o godz. 15:46

  U mnie niestety nie da się skorzystać z takiego rozwiązania gdyż nie pozwala mi na to układ mieszkania.A szkoda bo zapewne dałoby to wiele przestrzeni oraz więcej światła (kuchnię mam małą i ciemną).Chyba czas pomyśleć nad zmiana miejsca zamieszkania ;)

 4. avatar Marzena napisał(a):
  23 styczeń 2016 o godz. 15:51

  U Nas taki bar oddzielający kuchnie z pokojem okazał się idealnym rozwiązaniem.Najczęściej dzieci przy Nim siedzą i rozwiązują zadania w momencie kiedy ja mam zajęcie w kuchni.Nie muszę biegać przez całe mieszkanie aby im pomóc tylko są „pod ręką” dzięki czemu nawet gotując mogę im pomagać

 5. avatar Adriana napisał(a):
  23 styczeń 2016 o godz. 19:24

  A mnie się strasznie podoba ostatni bar na zdjęciu :) Ten komiksowy super sprawa.Gdzie można taki znaleźć?Albo ewentualnie kto takie wykonuje może ktoś coś wie? Już widzę takie cudo u siebie :)

 6. avatar Krystian napisał(a):
  25 styczeń 2016 o godz. 19:37

  Ja niestety ze względu na ścianę nośną nie mogę skorzystać z takiej opcji. Jedyne co mi pozostaje to popatrzeć na tak świetne rozwiązanie.

 7. avatar Damian napisał(a):
  28 styczeń 2016 o godz. 17:17

  A ja mam taki najprostszy bar jaki można sobie wyobrazić :) Najważniejsze,ze odseparowuje aneks kuchenny od salonu nie wpływając na wolną przestrzeń.

 8. avatar Anna napisał(a):
  30 styczeń 2016 o godz. 13:42

  Barki, to świetne rozwiązanie do kuchni otwartych na salon. Dobrze zaprojektowany bar, nie tylko przyciąga wzrok ale jest wygodny i funkcjonalny.

  Piękne zdjęcia, dużo inspiracji. Pozdrawiamy !

 9. avatar Living Room Furniture napisał(a):
  11 luty 2016 o godz. 13:10

  Yeah, that’s a cool idea. Couldn’t even think about it. Thanks for sharing that idea.

 10. avatar Mela napisał(a):
  15 marzec 2016 o godz. 18:47

  Fajny pomysł żeby zasłonić kuchenną wyspę. Ostatni pomysł super. Bardzo mi się podoba. Ja mam tylko niewielką ściankę oddzielającą kuchnię od salonu. Żeby się odróżniała od innych ścian wyłożona jest białym kamieniem Artis.

 11. avatar Malinka napisał(a):
  18 marzec 2016 o godz. 17:16

  Bar w domu? Hmm… no w sumie fajny pomysł, jak ktoś ma dużo przestrzeni, raczej u normalnego kowalskiego to nie wypali.

 12. avatar kamila napisał(a):
  17 wrzesień 2016 o godz. 11:15

  Dobrym rozwiązaniem jest położenie kamienia dekoracyjnego, który jest trwalszym rozwiązaniem niż zwykła farba do malowania.

 13. avatar Malinka napisał(a):
  16 maj 2017 o godz. 19:36

  Świetnie to wygląda, bardzo mi się podoba ostatnia propozycja :)

Zostaw odpowiedź