Wielu osobom wydaje się, że wnętrzarstwo polega na urządzaniu i dekoracji przestrzeni za pomocą ładnych i modnych rzeczy. Tymczasem aranżacja wnętrz nie bez powodu bywa nazywana sztuką – wykreowanie funkcjonalnego wnętrza określonego indywidualnym gustem i preferencjami estetycznymi klienta stanowi nie lada wyzwanie.

Aranzacja-wnetrza-ze-spersonalizowanymi-elementami-postapokaliptyczna-fototapeta Czym jest aranżacja wnętrz? Naszym odbiciem

Aranżacja wnętrz jest jednym ze sposobów na wyrażenie własnej osobowości. Dlatego projekt mieszkania powinien być spójny z charakterem domowników, musi odzwierciedlać nasz temperament i zainteresowania. Nie bez powodu mówi się, że dom przypomina zwierciadło – możemy ujrzeć w nim własne odbicie. Przestrzeń ma nas wyrażać, ważne jednak, by nie zignorować przy tym praktycznych aspektów aranżacji wnętrz oraz mieć na uwadze zasady sztuki projektowania.

Aranzacja-wnetrza-ze-spersonalizowanymi-elementami-postapokaliptyczna-fototapeta Czym jest aranżacja wnętrz? Naszym odbiciem

Aranżacja wnętrz: stawiamy na indywidualność

Czym jest obecnie aranżacja wnętrz? Przede wszystkim sposobem na wyrażenie siebie. Współcześni konsumenci coraz mocniej dążą do unikalności. Trend ten dostrzegły zresztą firmy wnętrzarskie, które starają się reagować na rosnącą potrzebę indywidualizacji, coraz częściej wypuszczając mocno limitowane edycje swoich produktów. Mają o co walczyć – szacuje się, że globalny rynek aranżacji wnętrz mieszkalnych do 2020 roku osiągnie wartość aż 644 miliardów dolarów.

Aranzacja-wnetrza-ze-spersonalizowanymi-elementami-postapokaliptyczna-fototapeta Czym jest aranżacja wnętrz? Naszym odbiciem

Na każdym kroku dążmy do wyróżnienia się, podkreślenia oryginalności i indywidualności. Nic dziwnego, że rosnącą popularnością w aranżacji wnętrz cieszą się grafiki i fototapety – umożliwiają one personalizację przestrzeni po stosunkowo niskich kosztach. Co ważne, nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do aktualnego asortymentu producentów. Wyspecjalizowane drukarnie wykonują fototapety na zamówienie – wystarczy przesłać im jedno ze swoich zdjęć, a one błyskawicznie zamienią je w gotowy projekt.

Aranzacja-wnetrza-ze-spersonalizowanymi-elementami-postapokaliptyczna-fototapeta Czym jest aranżacja wnętrz? Naszym odbiciem

Nie ulega wątpliwości, że indywidualizacja jest obecnie w modzie. Rzecz jasna istnieją pewne globalne trendy, które oddziałują na aranżację wnętrz (udział w ich kształtowaniu mają przede wszystkim media społecznościowe), ale mimo to potrzeba indywidualności jest niezwykle ważnym aspektem w procesie projektowania. Mamy już serdecznie dosyć oklepanych rozwiązań, więc na szeroką skalę buntujemy się przeciwko popularnej „masówce” i aranżacyjnemu „mainstreamowi”.

Aranzacja-wnetrza-ze-spersonalizowanymi-elementami-postapokaliptyczna-fototapeta Czym jest aranżacja wnętrz? Naszym odbiciem

Aranżacja wnętrz i my

Dominującym trendem aranżacyjnym jest indywidualizacja przestrzeni i czynienie wnętrz bardziej osobistymi – na przykład poprzez umieszczenie na widoku biblioteczki lub regału z grami planszowymi. W końcu dom to coś więcej niż tylko cztery ściany. To nasza własna przestrzeń, w której będziemy żyć przez długie lata. Dlatego warto zadbać o to, żeby była wyjątkowa. Powinniśmy jednak pamiętać, że stworzenie funkcjonalnej przestrzeni w zgodzie ze światowymi trendami nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać – przy aranżacji wnętrz niezwykle łatwo można popełnić jakiś błąd.

Open modal
Opublikowano piątek, 28 grudzień 2018 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 9 do wpisu “Czym jest aranżacja wnętrz? Naszym odbiciem”

 1. avatar Steve napisał(a):
  28 grudzień 2018 o godz. 16:01

  Uważam że urządzanie wnętrz jest sztuką. O ile selekcja pięknych rzeczy jest prosta (kwestia gustu co komu sie podoba) o tyle dopasowanie ich w spójną całość wymaga pewnych umiejętności.

 2. avatar Fred napisał(a):
  28 grudzień 2018 o godz. 20:51

  Czasami mam wrażenie że coraz więcej jest samozwańczych architektów wnętrz od profesjonalistów…

 3. avatar Baśka napisał(a):
  28 grudzień 2018 o godz. 21:40

  Bycie architektem wnętrz to dopiero sztuka. Czy każdy z Was byłby wstanie odrzucić na bok tą wiedzę wniesioną że studiów i wieloletnią praktykę i uznać wyższość zdania klienta nad swoim?

 4. avatar Żak napisał(a):
  29 grudzień 2018 o godz. 14:27

  Byłem na studiach architektonicznych i niestety z przykrością muszę stwierdzić że uczelnie wypuszczają zbyt duża ilość absolwentów po tym kierunku, te studia tracą na wartości.

 5. avatar Przemko napisał(a):
  29 grudzień 2018 o godz. 20:36

  Te personalizowane grafiki to odjechana sprawa. Takie plakaty tylko w większym formacie. Z chęcią sprawił bym sobie takie coś go garażu.

 6. avatar Ludwika napisał(a):
  30 grudzień 2018 o godz. 12:33

  Skoro piszecie że aranżacja wnętrz powinna być odbiciem własnej osobowości, to po co w takim razie zatrudniać projektanta wnętrz, który będzie nam mówił co lepiej zrobić? To się mija z celem

 7. avatar Ykea napisał(a):
  30 grudzień 2018 o godz. 17:15

  I tak wszyscy kupują rzeczy w znanym sklepie meblowym. Nawet jak zatrudniają speca od aranżacji to i tak kończy się zakupami w tym sławnym sklepie że składanymi meblami.

 8. avatar Szeligowska napisał(a):
  30 grudzień 2018 o godz. 19:13

  Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam, że wynajmując architekta wnętrz zabijamy własne poczucie estetyki na rzecz funkcjonalności. Czuję się w pewien sposób dotknięta i urażona.

 9. avatar Muppet napisał(a):
  31 grudzień 2018 o godz. 09:26

  W sumie taki tekst o niczym. Kermit by to lepiej ujął w słowa.

Zostaw odpowiedź