Funkcjonalne i estetyczne urządzenie łazienki z prysznicem stanowi spore wyzwanie. Dlatego dobrym pomysłem jest czerpanie inspiracji z różnych gotowych projektów. Nie trzeba ich wcale daleko szukać – poniżej przedstawiam kilka zaaranżowanych przez naszą ekipę łazienek z prysznicem. Mamy nadzieję, że projekty z naszego portfolio dostarczą Wam wielu pomysłów na aranżacje własnych łazienek.

Wanna czy prysznic? Jak wynika z ostatnich badań na temat preferencji łazienkowych Polaków, odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta – wyniki ankiet rozkładają się niemal po równo. Wanna cieszy się co prawda większym uznaniem (posiada ją 36% z nas), ale prysznic nie pozostaje za nią daleko w tyle (32%). Doceniamy zalety obu tych rozwiązań; do tego stopnia, że w wielu polskich łazienkach można znaleźć zarówno wannę, jak i prysznic (32%). W poniższym wpisie skupiam się jednak wyłącznie na zaprojektowanych przez nas łazienkach z prysznicem. Czemu? Po prostu łazienki należą statystycznie do pomieszczeń o najmniejszym metrażu, a prysznic zajmuje dużo mniej miejsca niż wanna.

Aranzacja-lazienki-z-prysznicem-biale-plytki-w-kontrascie-z-ciemnymi-plykami-w-miejscu-prysznica Garść inspiracji na aranżację łazienki z prysznicem

#1. Silny kontrast

W polskich łazienkach dominuje kolor biały. Trudno się temu dziwić: biel powiększa wizualnie przestrzeń, nigdy nie wychodzi z mody i od zawsze kojarzy się z czystością. Biała jest zresztą ceramika sanitarna – rzecz jasna zdarzają się drobne wyjątki, ale zdecydowana większość asortymentu dostępna jest właśnie w tym kolorze. Dlatego warto pokusić się o wprowadzenie do łazienki wyrazistego kontrastu – w przypadku tej realizacji zdecydowaliśmy się wyłożyć podłogę i jedną ze ścian ciemnymi płytkami. Taki zabieg pozwolił przełamać „sterylną” konwencję i wnieść do łazienki nieco energii. Uwaga: należy pamiętać o zachowaniu równowagi między bielą i ciemnymi elementami, tak by te drugie nie zdominowały przypadkiem całej przestrzeni.

Aranzacja-lazienki-z-prysznicem-biale-plytki-w-kontrascie-z-ciemnymi-plykami-w-miejscu-prysznica Garść inspiracji na aranżację łazienki z prysznicem

#2. Kabina walk-in z odpływem liniowym

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wśród naszych klientów kabiny walk-in z odpływem liniowym. Trudno się temu dziwić – tego typu otwarte prysznice to bardzo ascetyczne, a zarazem eleganckie rozwiązanie, które nie ingeruje w przestrzeń i pozwala wybrzmieć innym elementom wystroju wnętrza, np. gustownym kafelkom. Ot, cała kabina to tak naprawdę jedna duża tafla hartowanego szkła. Jest praktycznie niewidoczna, więc optycznie „nie zajmuje” miejsca, dzięki czemu nawet mała łazienka wydaje się bardziej przestronna. Co ważne, brak brodzika i drzwi sprawia, że z tego typu natrysku mogą bezproblemowo korzystać nawet osoby mające spore problemy z poruszaniem się.

Aranzacja-lazienki-z-prysznicem-biale-plytki-w-kontrascie-z-ciemnymi-plykami-w-miejscu-prysznica Garść inspiracji na aranżację łazienki z prysznicem

#3. Płytki o heksagonalnej formie

Większość z nas słysząc hasło „aranżacja łazienki z prysznicem”, od razu wyobraża sobie ściany pokryte w całości kwadratowymi płytkami. Tymczasem płytki łazienkowe mogą posiadać zupełnie inne, dużo ciekawsze kształty! Od kilku sezonów coraz większą popularność zyskują na przykład płytki heksagonalne o kształcie plastrów miodu. Ich zastosowanie, jak widać na powyższym zdjęciu, sprawia, że wnętrze łazienki prezentuje się nietuzinkowo, świeżo i nowocześnie. Dzięki heksagonom uzyskać można zupełnie niepowtarzalną kompozycję, co byłoby raczej trudne w przypadku skorzystania z płytek kwadratowych lub prostokątnych.

Aranzacja-lazienki-z-prysznicem-biale-plytki-w-kontrascie-z-ciemnymi-plykami-w-miejscu-prysznica Garść inspiracji na aranżację łazienki z prysznicem

#4. Aranżacja łazienki z prysznicem i… fototapetą

Prysznic z fototapetą? Czemu nie! Rzecz jasna trzeba pamiętać o tym, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje ogromna wilgotność, najlepiej zatem zaopatrzyć się w fototapetę drukowaną bezpośrednio na szkle hartowanym – tego typu grafika może bez problemu tworzyć jedną ze ścian prysznica. Nie musimy się martwić o porysowanie lub uszkodzenie rysunku, bo obraz znajduje się na szybie od strony „wewnętrznej”. Samo szkło ma gładką powierzchnię, więc łatwo utrzymać je w czystości, tym bardziej, że możemy używać w tym celu detergentów.

Open modal
Opublikowano piątek, 31 maj 2019 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 10 do wpisu “Garść inspiracji na aranżację łazienki z prysznicem”

 1. avatar Kryss napisał(a):
  31 maj 2019 o godz. 18:14

  Czy to przypadek że na zdjęciach nie ma kabin prysznicowych tylko kabiny walk-in? Bardzo fajnie są wkomponowane w całą łazienkę. A na drugim zdjęciu z trudnością można dostrzec prysznic, super patent z tym wyjsciem z płytkami poza strefę prysznica.

 2. avatar Dany napisał(a):
  31 maj 2019 o godz. 20:51

  Po pierwsze tego typu prysznice wyglądają zgrabniej i zajmują mniej miejsca. Po drugie czyszczenie zakamarków prysznica nie należy do njaprzyjemniejszych czynności. Zawsze kiedy to robię mam ochotę wszystko spalić w cholerę. Z niecierpliwością czekam na remont, żeby wyrzucić tą topór ą kabinę prysznicową, która zjada mi godzinę życia tygodniowo.

 3. avatar Varys napisał(a):
  1 czerwiec 2019 o godz. 09:21

  Ale mega zdjęcie pod tym prysznicem! Ktoś ma jaja…

 4. avatar Hanks napisał(a):
  1 czerwiec 2019 o godz. 09:37

  Ja pomysł na swoją łazienkę zaczerpnęłam od Doroty Szelągowskiej. Uwielbiam jej programy, a jej wnętrza są takie naturalne.

 5. avatar Melis'andre napisał(a):
  1 czerwiec 2019 o godz. 11:17

  Fototapeta drukowana na szkle hartowanym? To tak można? A całą łazienkę też tak można zrobić?

 6. avatar Monet napisał(a):
  2 czerwiec 2019 o godz. 14:49

  No właśnie, dlaczego dostępna ceramika do łazienki jest wyłącznie w kolorze białym? A za inne jest dopłata? To jest jakaś dyskryminacja innych kolorów!

 7. avatar Nancy napisał(a):
  2 czerwiec 2019 o godz. 17:20

  Płytki hesagonalne na dobre się rozgościły. Kuchnia, łazienka, sypialnia ( tu akurat nie ceramiczne tylko drewniane jako ozdoba nad łóżkiem), nie ma dla nich miejsca tabu.

 8. avatar Letty napisał(a):
  2 czerwiec 2019 o godz. 20:03

  Kurcze, niesamowita ta ostatnia łazienka. Widziałam już ją w Waszym portfolio jakiś czas temu i nadal mi się podoba. Cała robotę robi ten panel szklany z grafiką, gdyby nie to łazienka jak każda inna.

 9. avatar Robaczek napisał(a):
  3 czerwiec 2019 o godz. 10:36

  @Melis'andre wszystko się da tylko trzeba się liczyć z kosztami. 1m2 takiego nadruku to koszt 600 zł, porównaj to sobie do cen płytek za metr. Nadal zainteresowana?

 10. avatar Prodigy napisał(a):
  3 czerwiec 2019 o godz. 11:23

  Pięknie wyglądają te blaty drewniane pod umywalkami. Zastanawiam się nad zrobieniem takiego u siebie. Tylko czy to drewno nie będzie puchnąć od wilgoci?

Zostaw odpowiedź