10 stycznia 2020

Home staging od podszewki – co to jest, dlaczego warto skorzystać, kim jest home stager

Nie wszyscy jeszcze słyszeli o home stagingu. Nie dziwi mnie to. To pojęcie przywędrowało do nas z USA i nie jest jeszcze tak rozsławione i rozpowszechnione, żeby można było słyszeć o tym na ulicach. Uważam jednak, że ma niesamowity potencjał i dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym tematem, postaram się nakreślić magię home stagingu.

Co to jest home staging?

Home staging to usługa polegająca na przygotowaniu domu/mieszkania pod sprzedaż lub wynajem. Staging w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego to “inscenizacja, reżyseria”. I tak właśnie patrzę na tę usługę. To nic innego jak przygotowanie odpowiedniej “sceny”, żeby “aktorzy”, którzy w nim zamieszkają mogli komfortowo odgrywać swoje role. Być może zakupiłeś/aś mieszkanie od poprzedniego właściciela i coś cię w nim nie zadowala, coś wymaga poprawy albo kłóci się z twoim poczuciem estetyki. Jak można przeczytać w moim wpisie “Projektant wnętrz o wykańczaniu mieszkań pod wynajem”, cały proces nie jest wcale taki prosty.


Home staging jest usługą, którą można dopasować do swoich potrzeb i do swojej wizji lub do wizji klienta. Uważam to za jeden z kluczowych powodów, dla których lokale – czy to mieszkaniowe, czy usługowe – cieszą się zainteresowaniem lub nie. Jest to również usługa, która pozwala zmienić mieszkanie na bardziej “swoje”, jeśli nie planujemy go sprzedać ani wynająć.

Kim jest home stager?

Doradcą. Ekspertem. Architektem, specjalistą rynku nieruchomości, dekoratorem. Jako ktoś posiadający kompleksową wiedzę na temat mieszkań, ich układu, planu i aranżacji wnętrz wiem, że taka pomoc jest nieoceniona – potrafi otworzyć oczy na szczegóły. Jako home stager wchodzę do mieszkania, oceniam jego stan i układ. Stwierdzam, co jest dobrym rozwiązaniem, a co niekoniecznie. Sporządzam raport, w którym wskazuję na to, co budzi moje wątpliwości i proponuję zmiany, jakie moim zdaniem można wprowadzić. Dyskutujemy o grupie docelowej, ewentualnej strategii sprzedażowej. Na koniec dzielę się radami dotyczącymi samej prezentacji gotowego lokalu.
To, co potrafi home stager, podziwiać można w moim wpisie “Metamorfoza mieszkania: wiosenne odświeżenie wnętrza”.

Dlaczego warto rozważyć home staging?

Żyjemy w bardzo szybkich czasach, czasach wytężonej pracy, w których liczą się efekty, a nie wysiłki. Jakkolwiek brutalnie by to nie brzmiało, to czasy, w których większość z nas nie ma czasu ani siły na zastanawianie się nad potrzebami rynku. Być może dostaliśmy w spadku mieszkanie, które dobrze byłoby wynająć, żeby nie stało puste. Albo dokonaliśmy zakupu mieszkania w celu wynajmu lub sprzedaży, tylko nasza oferta nie spotyka się z większym zainteresowaniem. Pierwsze wrażenie jest niesamowicie istotne. Choć decyzja o zamieszkaniu w danym lokalu kojarzy się nam raczej z czysto logicznymi pobudkami, nie jest tak do końca. Każdy zakup wiąże się z emocjami i to one w mniejszym lub większym stopniu rządzą naszymi decyzjami. Co to oznacza dla Ciebie? Oznacza to, że jeśli twoje mieszkanie będzie urządzone z głową i smakiem, szanse na sprzedaż lub wynajem wzrastają wykładniczo.


Jeżeli nie masz czasu lub wiedzy odnośnie przygotowywania mieszkań pod sprzedaż lub wynajem – to nic złego. Są od tego ludzie, którzy pomogą ci w całym procesie tak, abyś mógł z zadowoleniem cieszyć się rezultatami. Od tego jesteśmy. Po to się szkolimy.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź